HRakterna środa — 20 artykułów, które powinieneś przeczytać

HRakterna środa — 20 artykułów, które powinieneś przeczytać

Specjalnie dla naszego grona odbiorców tematów HRowych, przygotowaliśmy prasówkę! Znajdziecie w niej aż 20 artykułów, które według nas warto przeczytać. Wśród tekstów godnych uwagi znajdziecie te dotyczące ghostingu, przygotowania się do skutecznej rekrutacji oraz tego, jak hamować rotację pracowników. Zapraszamy na porządną dawkę wiedzy!

1. Jak przez ostatnie 10 lat ewoluował HR i co nastąpi dalej

Josh Bersin, Global Industry Analyst, w podcaście Resources for Humans opowiedział o tym, co zmieniło się w HRze. Z rozmowy na kanale Lattice dowiecie się także, jak może wyglądać przyszłość naszej branży, a co jego zdaniem pozostanie bez zmian.

https://www.youtube.com/watch?v=XLyPKSHq9J4

2. Ghosting po polsku, czyli o “znikających pracownikach i kandydatach”

Serwis hrnews.pl postanowił opisać, jak w rzeczywistości wygląda ghosting, czyli znikanie kandydatów do pracy. Autorka przytoczyła sytuację, w której kandydat urwał kontakt i przestaje przychodzić do pracy. Jak zareagować na taki problem?

http://hrnews.pl/ghosting-po-polsku-czyli-o-znikajacych-pracownikach-i-kandydatach/

3. Siła contentu w Employer Brandingu i HR — czyli co wspólnego ma marketing z HR-em?

„Twoim podstawowym celem przy wykorzystaniu contentu w EB jest wywołanie w odbiorcach reakcji: „WOW! Chcę tutaj pracować!”.” — tak zaczyna się główna treść artykułu, do którego zachęcamy zajrzeć. Dowiecie się z niego, jakie kanały wykorzystywać, by pozyskać kandydatów.

http://hrnews.pl/sila-contentu-w-employer-brandingu-i-hr/

4. Jak skutecznie zabrać się do rekrutacji specjalistów IT? Oto 5 sprawdzonych sposobów!

Tekstów typu „5 sprawdzonych sposobów na…” nigdy mało, dlatego dobrze, że powstał taki artykuł skierowany do branży HR. Dzięki niemu początkujący mogą szybko poznać sprawdzone techniki rekrutacji. Taki właśnie jest cel powstania poniższego artykułu.

http://ccnews.pl/2018/01/10/5-sprawdzonych-sposobow-na-rekrutacje-specjalistow-it/

5. Video ogłoszenie o pracę, grywalizacja a może escape room? Kilka słów o tym jak zachęcić potencjalnego pracownika

Nie zawsze jest tak, że potencjalny pracownik ma ochotę zmienić firmę i zacząć nowy rozdział w nowym miejscu pracy. Wtedy należy go przekonać do zainteresowania się naszą propozycją, co nie należy do prostych zadań. Z tego tekstu dowiecie się, jak to zrobić.

http://ccnews.pl/2018/08/26/jakie-ogloszenie-o-prace-przyciagnie-uwage-wymagajacego-kandydata/

6. Jak zahamować rotację pracowników i pozyskać specjalistów na konkurencyjnym rynku pracy? Odpowiedzią jest Employer branding

Czy Employer Branding jest odpowiedzią na wszystkie problemy rekruterów? Pewnie nie, ale na pewno jest kolejnym sposobem na przyciągnięcie kandydatów do pracy oraz ich utrzymanie. Warto poznać to pojęcie, jak i strategie za nim stojące.

http://ccnews.pl/2018/06/27/brak-strategii-na-przyciagniecie-i-zatrzymanie-pracownika/

7. Dlaczego firmy tracą kandydatów na stanowiska IT? Kilka wskazówek, których warto się trzymać by kandydat nie rezygnował z procesu rekrutacyjnego

Szybki czas realizacji całego procesu rekrutacji. Według portalu studentnews.pl to główny czynnik, dzięki któremu zwiększymy prawdopodobieństwo na doprowadzenie do przyjęcia pracownika w firmie. Jeśli chcesz poznać kolejne elementy, zajrzyj do poniższego tekstu.

https://praca.studentnews.pl/s/92/5173-Wlasna-firma-informacje/4072058-Rekrutacja-w-IT-firmy-traca-kandydatow-przez-dlugi-czas-i-stereotypy.htm

8. Rekruterzy, do kodu! Inspirujący wpis o tym, po co rekruterowi umiejętność programowania

Czym jest Recoding? To program szkoleniowy dla HRowców, stworzony we współpracy z programistami. Jego celem jest dokształcenie HRowców tak, by poznali bliżej branże, w której pracują, ale też, by ułatwić pozyskiwanie kandydatów.

http://kmborowicz.com/recoding-rekruterzy-do-kodu/

9. Jak pogodzić się z fluktuacją pracowników?

Brak informacji, to według portalu hrpress.pl najczęstszy powód odejścia pracowników z naszej firmy. Na odległych miejscach znajdziemy powody osobiste, wysokość wynagrodzenia czy brak możliwości rozwoju. Zaskakujące wyniki?

http://hrpress.pl/artykuly/jak-pogodzic-sie-z-rotacja-pracownikow/

10. Jak sobie radzić z rotacją pracowników?

Jeśli przeczytałeś powyższy artykuł, to pewnie zmartwiło Cię to, że możesz spotkać się z fluktuacją pracowników. Na ratunek przychodzi portal hrpress.pl, który przygotował artykuł o tym, co zrobić, gdy w firmie występuje duża rotacja.

http://hrpress.pl/news/jak-radzic-sobie-z-nadmierna-rotacja-pracownikow/

11. 7 grzechów głównych HR-owca (subiektywnie)

Punkt 6. Za rzadko mówimy „przepraszam”. Punkt 7. Zapominamy o swoich wartościach. To tylko dwa z siedmiu subiektywnych grzechów głównych HR-owca, które przygotował portal hrinfluencers.pl. Jeśli chcesz poznać wszystkie, zajrzyj do poniższego tekstu.

http://hrinfluencers.pl/subiektywna-lista-7-grzechow-glownych-hr-owca/

12. Dlaczego w dzisiejszych czasach HR-owiec musi być jak kameleon?

Czy HRowiec powinien mieć empatię, a jego cechą główną charakteru powinna być właśnie relacyjność? Na takie pytanie szukał odpowiedzi Michał Pawłowicz, który swoje poszukiwania opisał w postaci artykułu na hrinfluencers.pl.

http://hrinfluencers.pl/hr-musi-byc-zielony/

13. Zjeżdżalnia w pracy a na deser frytki i wata cukrowa? O benefitach w miejscu pracy

Mainstreamowe media lata temu zachwycały się niestandardowymi zachciankami programistów, którzy oprócz wysokiej pensji domagali się fantastycznego biura, np. ze zjeżdżalnią. Czy świat IT rzeczywiście tak wygląda?

http://hrnaobcasach.pl/human-resources/na-pohybel-wydumanym-benefitom/

14. Polecenie na 5! Czyli jak wypromować system poleceń w firmie

Trudno znaleźć dobrego programistę, a jeszcze trudniej, gdy projekt wymaga mało znanej technologii. Wtedy lekarstwem na poszukiwania kandydata są polecenia. Jak stworzyć system poleceń w firmie, by pracownicy chętnie pomagali w szukaniu kolejnych członków zespołu?

http://hrnaobcasach.pl/human-resources/polecenie-na-piatke/

15. Wzrost zaangażowania i produktywności pracowników. O zaletach pracy zdalnej w firmach z punktu widzenia HR

Praca zdalna nie jest dla wszystkich, co nie oznacza, że w naszej firmy powinniśmy wzbraniać się od tej formy współpracy. O tym właśnie jest artykuł przygotowany przez portal hrpolska.pl, który postanowił podjąć się wytłumaczenia, jakie są zalety tego trybu.

https://hrpolska.pl/hr/czytelnia/praca-zdalna-dlaczego-warto-z-punktu-widzenia-hr.html

16. Co wspólnego mają łańcuch DNA i kultura organizacji? O fundamentach silnej firmy

Wartości jaką prezentuje firma przyciągają. Dla każdego HRowca to sprawdzony sposób na to, by przyciągać kandydatów i przekonać ich do tego, że warto aplikować na oferowane stanowisko. Dlatego warto dbać o te wartości, ale i dobrze je prezentować.

https://hrpolska.pl/hr/narzedzia/firma-po-wieczne-czasy-czyli-wartosci-jako-kod-dna.html

17. Strategia employer branding: 5 wskazówek dla przodowników wizerunku

Kolejny ważny tekst na temat budowania wizerunku pracodawcy. Główna zasada z pięciu przedstawionych w tekście brzmi: Nie idź na skróty. Wynika z niego tyle, że warto przygotować się do budowania wizerunku, a najlepiej zacząć od analizy odbiorców, do których chcemy trafić.

https://www.hbrp.pl/b/strategia-employer-branding-5-wskazowek-dla-przodownikow-wizerunku/IKq3KNBT

18. Poradnik: Jak stracić najlepszych pracowników

Pracodawcy zazwyczaj przegapiają ostatni moment, w którym mogą zatrzymać pracownika. Myślą, że skoro jest zadowolony z wynagrodzenia i nadal pracuje efektywnie, to znaczy, że zostanie w firmie przez kolejne lata. Niestety tak się nie dzieje. Dlaczego?

https://www.hbrp.pl/b/jak-stracic-najlepszych-pracownikow/P1F09ldGk

19. Praca na etacie to już przeżytek?

Warto mówić o trendach, bo pozwalają one spojrzeć szerzej na naszą przyszłość. Ten tekst pokazuje, że niebawem może czekać nas rewolucja związana z formami współpracy. Wynika z niego tyle, że coraz chętniej stawiamy własną działalność gospodarczą ponad umowę o pracę.

http://employerbranding.pl/czy-polske-czeka-ucieczka-od-etatow/

20. Jakim wyzwaniom musiały sprostać firmy i ich działy HR w 2018 roku? O obecnych trendach na rynku pracownika

Badania branży zawsze przynoszą ciekawe wnioski. Nie inaczej było w badaniu przeprowadzonym wśród pracodawców. Główne pytanie postawione w ankiecie dotyczyło wyzwań i problemów, z którymi się borykali.

http://employerbranding.pl/6-trendow-na-rynku-kandydata/


Małgorzata Bekas. Do IT trafiła cztery lata temu, zaczynając od warsztatów z programowania PyLadies. Szybko dostała prace jako QA, chwilę później jako Manager i HR partner w startupach, które pierwsze biura miały w jej dużym pokoju. Aktualnie buduje zespół firmy SNOW.DOG. Wspiera Just Join IT. Kocha i szkoli psy, prowadzi bloga Mam psa. I co teraz? Angażuje się w akcje społeczne pomocy schroniskom i pomaga szukać psiakom domów.

Zdjęcie główne artykułu pochodzi z pexels.com.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze