Jak wysyłać zaczepki na Facebooku? Ta funkcja nadal istnieje!

Jak wysyłać zaczepki na Facebooku? Ta funkcja nadal istnieje!

Zaczepki na Facebooku istnieją od kilku lat. Wcześniej jednak ta funkcja była mocno wyeksponowana – mogliśmy ją znaleźć na stronie głównej platformy. Obecnie również można wysyłać zaczepki na Facebooku, ale jest to mniej intuicyjne. Można to zrobić zarówno z poziomu komputera, jak również telefonu.

Co to są zaczepki na Facebooku?

Facebook powstał po to, aby ludzie mogli nawiązywać relacje, czy też je utrzymywać. Zaczepki na Facebooku miały to ułatwiać. Najczęściej były one wykorzystywane właśnie do rozpoczęcia znajomości. Dawniej ludzie „zaczepiali” się głównie na żywo, a teraz nawet ta interakcja przeniosła się do mediów społecznościowych. Ta funkcja najczęściej była też wykorzystywana do zaczepiania osób płci przeciwnej. Teraz niektórzy od tego mają randki na Facebooku – może to właśnie dlatego opcja zaczepek nie jest już tak eksponowana? W końcu zaczepki zwracały uwagę drugiej osoby i często były początkiem rozmowy.

Jeśli więc z łezką w oku wspominacie wysyłanie zaczepek i chcielibyście móc nadal to robić, to spokojnie nadal jest możliwość korzystania z tej funkcji, tylko wejście na nią nie jest już tak intuicyjne.

Zobaczcie także: Jak się nie zastać w social mediach i sprawić, aby były pomocne w codziennej pracy?

Jak wysłać zaczepkę na FB?

Odkąd funkcja nie jest promowana, nie znajdziemy jej na głównej stronie Facebooka zarówno w wersji mobilnej, jak i na desktopie. Aby więc wysyłać zaczepki na Facebooku, należy:

  1. Uruchomić przeglądarkę
  2. Wpisać (lub skopiować stąd;)) adres: www.facebook.com/pokes
  3. Wybrać z listy osobę, którą się chce „zaczepić”.
Jak wysłać zaczepkę na Facebooku
Fot.: Mat. własne

Jak widać, wszystko nadal jest bardzo intuicyjne, a jedyna „trudność” polega na ręcznym wpisaniu adresu do przeglądarki. Nie ma co jednak ukrywać, że teraz mamy znacznie więcej możliwości nawiązania pierwszego kontaktu z innymi użytkownikami, niż zaczepki na Facebooku. Patrząc na to, że np. Instagram usuwa swoją aplikację „Threads”, aż trudno uwierzyć, że ta funkcja na Facebooku nadal nie została zastąpiona inną.

Korzystacie z tej funkcji, czy już jest dla Was daremna? A może komuś udało się dzięki niej nawiązać ciekawą znajomość? 😉

 


Źródło zdjęcia głównego: Unsplash@Brett Jordan

 

Starszy redaktor projektĂłw specjalnych w Burda Media Polska

Redaktor naczelna RocketSpace.pl w latach 2021-2022.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze