Różnorodność plusem dla biznesu. Hello News 30.06.2020 r.

Różnorodność plusem dla biznesu. Hello News 30.06.2020 r.

Choć wszyscy jesteśmy świadomi, że na obecnych lub przyszłych pracowników nie powinniśmy patrzeć przez pryzmat wieku czy płci, to niestety w dalszym ciągu nie brakuje nam określania różnic. Cieszą nas jednak wyniki badań Linkedin Global Talent Trends 2020, z których wynika, że aż 89% z nas uważa, że zespoły zróżnicowane pokoleniowo są dobrym zjawiskiem. Co więcej, nadzieją napawa pozytywny trend dotyczący zróżnicowania managementu pod względem płci. Choć argumentów przemawiających za różnorodnością w biznesie jest naprawdę wiele, to warto podkreślić, że stawiając na równe traktowanie zdecydowanie łatwiej jest zatrudnić, a następnie zatrzymać wykwalifikowanych specjalistów. 

1. Czy różnorodność w biznesie popłaca?

Jak wynika z raportu Hays, skuteczność w działaniu czy zarządzaniu nie ma płci. Dodatkowo, organizacje zachowujące różnorodność zyskują na tym finansowo, co potwierdzają ich przychody, które są wyższe od średniej o kilkanaście, a czasem nawet kilkadziesiąt procent. Jak wynika z artykułu, to efekt skuteczniejszego wykorzystania potencjału zespołu.

Więcej na ten temat tutaj.

2. Kick-off meeting w HR i EB

Pojęcie zaciągnięte ze świata sportu, oznaczające “wykopnięcie” piłki, zostało wdrożone do biznesu jako synonim rozpoczęcia pracy czy pierwszego spotkania w zespole lub grupie projektowej. O co należy zadbać podczas kick-offu? Co powinno znaleźć się na checkliście spotkania? Jak dobrze zorganizowane spotkanie wpływa na zaangażowanie zespołu? Tipy i odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w najnowszym artykule bardzo HR.

Więcej na ten temat tutaj.

3. Pokolenie BB, X, Y, Z – po co nam te definicje?

Z założenia definiowanie pozwala nam na lepsze poznanie i zrozumienie danego zagadnienia. Choć definicje pokoleń mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników, to niewątpliwie dają nam wskazówki, jak lepiej zrozumieć osoby urodzone i dorastające w poszczególnych latach i okolicznościach. Ważne jest jednak mocne podkreślenie, aby nie dać się ponieść pokoleniowym stereotypom. O tym, jak rozdzielenie pokoleniowe ma się do biznesu oraz o plusach zróżnicowanych zespołów, dowiecie się od Pauliny Mazur

Więcej na ten temat tutaj.

4. Czego oczekuje młode pokolenie w nowej normalności?

Pozostając przy temacie różnic pokoleniowych: wbrew powszechnie panującym stereotypom, młodzi ludzi cenią sobie stabilność zatrudnienia oraz równowagę pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Niewątpliwie nowa rzeczywistość wpływa również na postawy młodego pokolenia zmieniły się m.in. oczekiwania względem formy współpracy, rodzaju umowy. Co więcej, decydując się na aplikację, osoby z niedużym doświadczeniem zawodowym sprawdzają potencjalnego pracodawcę, ale to nie wszystko w temacie zmian. Więcej o tym, jak Covid-19 wpłynął na postawy pokolenia Z i ocenę rzeczywistości, przeczytacie w raporcie Młodzi Polacy na rynku pracy w “nowej normalności” oraz artykule HR standard. 

Więcej na ten temat tutaj.

5. Dlatego boimy się technologii? O mitach w branży HR Tech

Jak będzie wyglądać praca za 10 lat? Z badań Dell Technologies wynika, że w 2030 roku aż 30% naszych aktualnych zadań będzie zautomatyzowane. Co jest więc kluczem do rozwoju organizacji? Odpowiedź jest z pozoru bardzo prosta: automatyzacja połączona ze zwiększeniem wydajności, a także poprawą zaangażowania pracowników. 

Jeżeli i w Twojej głowie pojawia się szereg różnych obaw związanych z wprowadzeniem nowych technologii, koniecznie przeanalizuj najpowszechniejsze mity związane z branżą HR Tech.

Więcej na ten temat tutaj.


Zestawienie przygotowała Paulina Płoska. Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze