return to list
About us
merXu to internetowa platforma handlowa dla firm z regionu Europy Środkowo-Wschodniej działających w sektorze B2B - zarówno dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych podmiotów. Tworzy bezpieczne środowisko biznesowe, łączące zweryfikowanych kupujących i sprzedających, umożliwiając im realizowanie transakcji bezpośrednich lub poprzez zapytania ofertowe.

Naszym celem jest wsparcie przedsiębiorstw w ich cyfrowej transformacji, dzięki dostarczeniu kompleksowego narzędzia do internetowego handlu B2B w skali krajowej i międzynarodowej.
Type
startup
Company size
50
Industry
eCommerce
Headquarters
Poznań
Our team
Przemysław Budkowski
założyciel i CEO merXu
W latach 2009 - 2018 prezes zarządu Allegro.pl i Ceneo.pl oraz w ramach Grupy Naspers jako VP Marketplaces odpowiedzialny za europejskie serwisy transakcyjne typu marketplace.
Tomasz Nowak
współzałożyciel i COO merXu
Poprzednio związany z Grupą Allegro jako dyrektor operacyjny segmentu marketplace CEE. Wcześniej związany z Grupą Onet, gdzie m.in. zarządzał obszarem e-commerce oraz odpowiadał za projekt Zumi.pl
Piotr Nowjalis
CFO merXu
Poprzednio CFO i członek zarządów spółek giełdowych: CCC S.A. , AB S.A., dyrektor finansowy w KGHM. Niezależny członek rad nadzorczych spółek notowanych na GPW: Dino Polska i Comp.
Sebastian Pietrowski
współzałożyciel i CTO merXu
Poprzednio CTO i doradca techniczny w G2A. Wcześniej przez prawie 6 lat pełnił funkcję Engineering Directora and Chief Architecta w Allegro.
Václav Liška
kieruje merXu w Czechach i Słowacji
W latach 2003-2016 na różnych stanowiskach w Grupie Allegro/Naspers. Założył największą i najpopularniejszą platformę typu marketplace w Czechach - Aukro.cz.
Our offices

Poznań, Św. Marcin 11 - 52.405785, 16.9288081

Company insight
Take a closer look
merXu wystartowało w październiku 2020.
Od tego momentu mocno rozwinęliśmy skrzydła- zarówno pod kątem funkcjonalności platformy jak i pod kątem naszych realcji biznesowych.

Mocno wsłuchujemy się w głos naszych klientów- firm, z którymi na co dzień współpracujemy. Systematycznie udoskonalamy platformę.

Od jakiegoś czasu mocno rozmijamy nasze zespoły sprzedaży i customer success.