return to list
About us
Orientana to polska marka kosmetyków naturalnych bazujących na oryginalnych składnikach z roślin azjatyckich. Tworzymy kosmetyki naturalne z roślin azjatyckich, które nie zawierają szkodliwej chemii oraz niedozwolonych substancji pochodzenia zwierzęcego. A co najważniejsze nie są testowane na zwierzętach! Mamy ponad 100 naturalnych produktów do pielęgnacji Twarzy, Włosów i Ciała.
Orientana wierzy, że zdrowy, cudownie promienny i piękny wygląd wspierają kosmetyki naturalne!
Type
other
Company size
11-50
Industry
Kosmetyczna
Headquarters
Warszawa
Our team
Anna Wasilewska
CEO
Twórczyni i właścicielka marki Orientana. Jej pasją były podróże po Azji. To one pozwalały odetchnąć od korporacyjnej rzeczywistości oraz stanowiły inspirację do planów na przyszłość.
Kamil Wasilewski
Board Member
Doradca ds. nowych technologii i automatyzacji procesów. Ekspert mindfulness i nowych trendów. Niezależny głos młodego pokolenia. Student Trinity Colledge Dublin, Ireland.
Krzysztof Wasilewski
Board Member
Dołączył do firmy Orientana w 2017 roku, ale od początku wspierał żonę w realizowaniu jej pomysłu. Posiada 25 letnie doświadczenie w zarządzania dużymi, międzynarodowymi zespołami w Polsce i za granicą.
Our offices

Warszawa, Poleczki Business Park - 52.155573, 20.9963698

Company insight
Take a closer look
Rok 2010
Anna Wasilewska tworzy koncept marki Orientana i rejestruje firmę.

Anna podążyła za swoją prawdziwą pasją jaką jest Azja. Urzekły ją nie tylko piękne krajobrazy, zabytki czy kultura, ale także styl życia blisko natury a przede wszystkim niesamowite rytuały pielęgnacyjne stosowane w krajach azjatyckich. Są one oparte na przekazywanej z pokolenia na pokolenie wiedzy i tradycji wykorzystania unikalnych roślin, naturalnych maseł i olejów w trosce o zdrowie i piękno skóry twarzy, ciała i włosów.
Rok 2011
Do sprzedaży trafia dziewięć pierwszych kosmetyków do twarzy.

Początkowo Orientana miała być sprzedawana przez sklep internetowy, jednak klientkom tak bardzo spodobały się nasze pierwsze produkty, ze kontaktowały się z nami i prosiły o to, by były dostępne w sklepach stacjonarnych w ich miejscowościach. Równocześnie dobry odbiór kosmetyków z roślin azjatyckich i spore zainteresowanie filozofią marki wymusiły na nas tworzenie nowości.
Rok 2014
Orientana otrzymuje nagrodę IN STYLE BEST BEAUTY BUYS dla Maski z naturalnego jedwabiu ze śluzem ślimaka

Marka Orientana zostaje dostrzeżona przez sieci kosmetyczne i od tego czasu jesteśmy dostępni między innymi w Super-pharm, Hebe i Drogeriach Natura.
Rok 2016
Premiera naturalnego kremu ze śluzem ślimaka oraz naturalnego kremu pod oczy ze śluzem ślimaka. Pierwsze wysoce naturalne kremy z tym składnikiem (ponad 98,1% składników naturalnych). W krótkim czasie kremy te zostały bestsellerami rynkowymi.
Orientana otrzymuje nagrodę GLAMOUR GLAMMIES 2016 za BIO OLEJEK DO BIUSTU 16 ROŚLIN AJURWEDY oraz certyfikat na używanie symbolu VIVA – dla wegetarian i wegan
Rok 2018
Nasz portfel liczy 80 kosmetyków. Rozpoczęliśmy działania eksportowe. Bierzemy udział w targach w Indonezji, Hong Kongu i Tokio, co zaowocowało rozpoczęciem współpracy na temat wejścia na rynki zagraniczne.
2019
Orientana jest obecna na platformach e-commerce Amazon, AliExpress, Fruugo, OnBuy w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpani, Holandii i we Włoszech oraz wielu innych krajach.