Oferty Pracy - Rocket Jobs

Portal pracy przyszłości.

Kierownik ds. BHP, PPOŻ i Ochrony Środowiska
new
Inne
Balton Sp. z o.o.

Pełny etat
Doświadczenie
Manager/C level
Forma zatrudnienia
Umowa o pracę
Tryb pracy
Praca z biura
Wymagane umiejętności
BHP
p.poż
ESG
Angielski
Mile widziane
szkolenia
Opis stanowiska

Balton od ponad 40 lat łączy doświadczenie kliniczne z precyzją wykonania wyrobów medycznych jednorazowego użytku, wpierając pracowników służby zdrowia w ich codziennej pracy.

Firma rozpoczęła działalność w 1980 roku z jednym małym zakładem produkcyjnym pod Warszawą i z wąską ofertą produktową. Dziś Balton posiada znacznie większe i złożone linie produkcyjne w kilku lokalizacjach i dostarcza rozwiązania, które pomagają wyeliminować potrzebę chirurgii otwartej w 8 różnych kategoriach. Nasze produkty sprzedawane są w prawie 80 krajach na 6 kontynentach.

Obecnie do naszego zespołu poszukujemy osoby na stanowisko:

Zakres obowiązków:

  • Nadzór nad przestrzeganiem procedur dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy we wszystkich lokalizacjach firmy, w tym w zakresie użytkowania i eksploatacji maszyn
  • Podejmowanie proaktywnych działań na rzecz podnoszenia świadomości i kultury BHP wśród pracowników oraz wdrażanie odpowiednich procedur.
  • Monitorowanie i analizowanie stanu bezpieczeństwa oraz nadzór nad bezpiecznymi warunkami pracy
  • Badanie czynników szkodliwych na stanowiskach pracy oraz rekomendowanie i nadzór nad wdrażaniem optymalnych rozwiązań w tym zakresie
  • Nadzór nad systemem ochrony środowiska, w tym doskonalenie procedur i regulacji
  • Nadzór nad zespołem BHP i ochronny środowiska
  • Koordynacja procesów gospodarki odpadami, współpraca z organami zewnętrznymi w zakresie uzyskania wymaganych pozwoleń
  • Nadzór nad działalnością firm odbierających odpady
  • Współpraca z zewnętrznymi instytucjami kontroli (PIP, PIS, PSP, WIOŚ), nadzór nad realizacją ich zaleceń
  • Nadzór nad grupami ustalającymi okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy
  • Udział w opracowywaniu planów modernizacji, rozwoju i projektów inwestycyjnych zakładów produkcyjnych w zakresie zapewnienia wymaganego stanu bhp i p.poż
  • Koordynacja raportowania ESG w Spółce zgodnie z wymaganiami prawnymi

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (Bezpieczeństwo i higiena pracy, zarządzanie, administracja, ochrona środowiska lub pokrewne)
  • Min. min. 5 lat doświadczenia na podobnym stanowisku (w tym min. 3 lata w firmie produkcyjnej)
  • Bardzo dobra znajomość procesów, aktów prawnych i dobrych praktyk w zakresie BHP, P.POŻ
  • Bardzo dobra znajomość dyrektywy maszynowej oraz doświadczenie przy odbiorach maszyn
  • Znajomość zasad raportowania ESG
  • Znajomość przepisów z zakresu ochrony środowiska i gospodarki odpadami
  • Doświadczenie w zarządzaniu projektami
  • Język angielski na poziomie min. B2
  • Umiejętność prowadzenia angażujących szkoleń

Korzyści ze współpracy z nami to m.in. atrakcyjne wynagrodzenie, stabilne warunki zatrudnienia, prywatny pakiet medyczny, karta Multisport, dofinansowanie ubezpieczenia na życie, kafeteria benefitów pracowniczych, dofinansowanie do zajęć językowych etc.