Jak uniknąć 9 największych marnotrawstw w Twojej firmie? Hello News 17.09.2019 r.
Swoje rozważania zacznij od tego, co jest prawdziwą wartością dodaną w organizacji – koniecznie z perspektywy klienta. Najprościej – są to wszystkie czynności, za które konsument jest w stanie zapłacić. Pozostałe to właśnie marnotrawstwa. Podzielić można je na oczywiste i ukryte. Zapewne niektórym z tych rzeczy jesteś w stanie bez problemu zapobiec. Ile z nich i w jaki sposób uda Wam się wyeliminować? Sprawdź, czy jesteś świadomy z istnienia rzeczy, których wyeliminowanie w łatwy sposób usprawni działanie całej organizacji. Zapraszamy do kolejnego wydania HelloNewsa!
Spis treści
1. Podwyżka, czy nowy pracownik – co opłaca się bardziej?
Pracownicy są coraz bardziej pewni swoich umiejętności oraz kompetencji, a co za tym idzie, coraz częściej proszą o wyższe wynagrodzenie. Wielu pracodawcom trudno jest zwiększyć wydatki z budżetu na płace. Jednak czy rotacja pracowników na pewno jest tańsza od podwyżki? Niektórzy wciąż nie zauważają, a jak dużymi kosztami wiąże się zatrudnianie nowych pracowników. Jak wygląda kalkulacja? Jak bardzo proces onboardingu bywa kosztowny?
Więcej na ten temat tutaj.
2. Don’t miss the future! – kolejna edycja konferencji Masters&Robots.
Już 8-9 sierpnia w Warszawie organizowane będzie wydarzenie, dla wszystkich tych, którzy myślą przyszłościowo i pragną, aby ich biznes stawał coraz bardziej konkurencyjny. Prezes fundacji Digital University, która odpowiedzialna jest za organizację, opowiada o znaczeniu konferencji, czego możecie się spodziewać oraz co Was tam zaskoczy. Zainteresowany? Zajrzyj do artykułu i zgarnij specjalną zniżkę.
Więcej na ten temat tutaj.
3. Co hamuje polską innowacyjność?
Polska pod względem innowacyjności nie jest w najlepszej sytuacji. W najnowszym Europejskim Rankingu Innowacyjności nasz kraj jest na piątym miejscu od końca. Jednym z powodów jest brak wystarczającego wsparcia administracyjnego, finansowego, czy pewnego rodzaju doradztwa wśród polskich przedsiębiorstw. Jakie jeszcze bariery hamują rozwój innowacyjności w Polsce? Z których krajów możemy brać przykład.
Więcej na ten temat tutaj.
4. Czy będziemy bardziej ludzcy dzięki AI?
Wielu twierdzi, że w niedalekiej przyszłości sztuczna inteligencja zastąpi pracę wielu ludzi. Jednak wykorzystanie AI może wspierać wiele procesów, nie zabierać nam pracę. Oprócz analizy danych, jest w stanie pomóc w identyfikacji i znalezieniu najbardziej właściwych rozwiązań. Zbieranie informacji od pracowników i wykorzystanie ich w odpowiedni sposób poprawi kondycję firmy i pozwoli nam jednocześnie być bardziej ludzkimi. W jaki sposób? Jak wyglądają takie badania pracowników?
Więcej na ten temat tutaj.
5. Tylko cztery dni robocze – czy to możliwe?
W Rosji toczy się dyskusja między rządzącymi, a ekspertami na temat czterodniowego tygodnia pracy. Minister pracy uważa, że jest to możliwe najwcześniej za 40 lat. Do dyskusji włączyli się eksperci, a nawet lekarze, którzy podchodzą do sprawy dość sceptycznie. Jakie zagrożenia widzą? Czy dodatkowy dzień wolny wpłynąłby pozytywnie na pracowników oraz całą organizację?
Więcej na ten temat tutaj.
6. Jakie działania nie przynoszą wartości Twojej firmie? Poznaj 9 marnotrawstw.
Podstawą do określenia, które procesy źle wpływają na kondycję firmy, jest określenie co jest wartością dodaną z perspektywy klienta, czyli wszystkie te czynności, za które klient jest gotów zapłacić. Resztę można nazwać marnotrawstwem, które dzielimy na oczywiste i ukryte. Jakie czynności, które prowadzisz w swojej działalności, nie przynoszą żadnych korzyści? Jakie są sposoby, żeby wyeliminować problem?
Więcej na ten temat tutaj.
7. Nowi specjaliści – jakie kierunki młodzi wybierają najczęściej?
Według danych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, najwięcej studentów rozpocznie naukę na kierunkach informatyka, zarządzanie oraz psychologia. Czy jest to dobry wybór? Czy rynek pracy potrzebuje takich specjalistów? Kto może liczyć na najwyższe wynagrodzenie?
Więcej na ten temat tutaj.
8. Jak podejść do okresowej oceny pracownika?
Ocena towarzyszy każdemu człowiekowi od dziecka, jednak nie powinno zapominać się, że każda opinia ma wpływ na ocenianego. Komunikacja oraz umiejętność dobrego przekazywania informacji zwrotnych jest niezwykle ważnym narzędziem, które przez większość jest wykorzystywane w niewłaściwy sposób. Jak podejść do oceny pracownika, aby zmobilizować go do pracy? Co daje nam jego ocena okresowa?
Więcej na ten temat tutaj.
9. Dobry pracownik na wagę złota – jak go znaleźć?
Potencjalni pracownicy coraz rzadziej skupiają się tylko na wysokości wynagrodzenia. Niemal ⅓ badanych osób przy szukaniu nowego miejsca kieruje się etycznymi działaniami firmy. Prawie taka sama liczba kandydatów twierdzi, że najważniejsze są dla nich takie aspekty jak atmosfera, poziom generowanego stresu, czy work-life balance. Firmy prześcigają się w benefitach dla pracowników. Co jest tak naprawdę dla nich ważne? Jak zachęcić i zrekrutować dobrego pracownika?
Więcej na ten temat tutaj.
10. E-sportowa integracja! Poznaj nowe metody team buildingu.
Pracownicy niezwykle cenią sobie atmosferę panującą w zespole oraz w całej organizacji. Jak się wyróżniać na tle innych firm? Okazuje się, że zabawę i integrację zespołu połączyć można z pomaganiem innym. Prowadzi to do jeszcze większego zaangażowania pracowników i pozytywnego postrzegania firmy. Zobacz w jaki sposób robią to inni i dołącz do tej szczególnej inicjatywy.
Więcej na ten temat tutaj.
Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com.
Komentarze