Oferty
Kierownik ds. BHP i Ochrony Środowiska
Nowa
Inżynieria

Pełny etat
Doświadczenie
Starszy specjalista/Senior
Forma zatrudnienia
UoP
Tryb pracy
Praca stacjonarna

Wymagane umiejętności

BHP

PPOŻ

Ochrona środowiska

ISO 14001

Microsoft Office

myślenie analityczne

gospodarka odpadami

bezpieczeństwo pracy

Opis stanowiska

offer-banner

ALAB laboratoria Sp. z o.o.  to ogólnopolska sieć laboratoriów diagnostycznych. Istniejemy na rynku od kilkunastu lat i wykonujemy 45 mln badań rocznie. Mamy ponad 800 Punktów Pobrań materiału diagnostycznego i ok. 70 laboratoriów we wszystkich województwach w Polsce, a w naszej ofercie jest ponad 3500 różnych badań.

W swojej pracy często korzystamy z doświadczeń niemieckiej grupy LIMBACH, naszego biznesowego partnera. Współpracujemy również z uniwersytetami i naukowcami z Europy i z całego świata, by zapewnić pacjentom i klientom najwyższą jakość usług. Stawiamy na nowoczesność i technologię, dbając o to, by aparatura, na której pracują nasi diagności dorównywała ogólnoświatowym standardom i najnowszym trendom w medycynie laboratoryjnej.

Opis stanowiska:

  • kontrola warunków pracy oraz przestrzeganie przez pracowników przepisów BHP, PPOŻ i ochrony środowiska
  • współpraca z kierownikami/dyrektorami w zakresie przestrzegania przepisów BHP, PPOŻ i ochrony środowiska
  • bieżąca analiza przepisów BHP, PPOŻ i ochrony środowiska zgodnie z obowiązującymi wymaganiami prawnymi i inicjowanie oraz wdrażanie na ich podstawie właściwych działań
  • opracowywanie oceny ryzyka zawodowego i udzielanie informacji o ryzyku zawodowym oraz doradztwo w zakresie doboru najwłaściwszych środków ochrony indywidualnej
  • przygotowywanie dokumentacji związanej z działalnością BHP, PPOŻ i ochroną środowiska, sporządzanie raportów, zestawień, prezentacji itp.
  • reprezentowanie organizacji podczas inspekcji i audytów zewnętrznych w zakresie bezpieczeństwa pracy, PPOŻ i ochrony środowiska
  • wspieranie, nadzorowanie i weryfikacja działań wynikających z inspekcji i kontroli oraz audytów zewnętrznych w zakresie bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska
  • inicjowanie i realizacja projektów mających na celu budowanie kultury bezpieczeństwa pracy oraz ochrony środowiska
  • nadzór nad gospodarką odpadami, gospodarką wodno- ściekową oraz emisją do powietrza
  • bieżąca kontrola warunków środowiskowych, dokonywanie pomiarów środowiskowych, rozliczanie opłat związanych z ochroną środowiska oraz zlecanie badań, analiz i oceny jakości środowiska
  • zarządzanie zespołem Sekcji ds. BHP i Ochrony Środowiska

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe kierunkowe z zakresu BHP, PPOŻ, ochrony środowiska
  • uprawnienia do pracy jako inspektor ochrony przeciwpożarowej
  • min. 5 lata doświadczenia na podobnym stanowisku
  • nastawienie na promowanie kultury bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska
  • dobra znajomość tematyki w zakresie gospodarki odpadami i ochrony środowiska
  • umiejętność analitycznego myślenia
  • dobra znajomość pakietu MS Office
  • znajomość normy ISO 14001:2015

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • pracę pełną wyzwań w inspirującym i zgranym zespole profesjonalistów
  • duży stopień samodzielności i odpowiedzialności
  • możliwość rozwoju i poszerzania swoich umiejętności
  • dofinansowanie do karty Multisport oraz ubezpieczenia grupowego
  • możliwość korzystania z prywatnej opieki medycznej
  • pakiet zniżek na nasze usługi dla naszych Pracowników oraz ich rodzin