• Wszystkie ofertyWarszawaBI & DataSAP Consultant (obszar Retail-O2C lub Production Execution)
    SAP Consultant (obszar Retail-O2C lub Production Execution)
    BI & Data
    Antal Sp. z o.o.

    Pełny etat
    Doświadczenie
    Starszy specjalista/Senior
    Forma zatrudnienia
    UoD
    Tryb pracy
    Praca Hybrydowa

    Wymagane umiejętności

    SAP

    Opis stanowiska

    Czy chcesz zostać ambasadorem globalnej, renomowanej marki?

    Czy jesteś gotowy/a na nowe wyzwania?

    Cel roli:

    Poszukujemy wysoko wykwalifikowanego SAP S/4 Retail-O2C & Production Execution Consultant, który dołączy do zespołu naszego warszawskiego klienta. W tej roli będziesz odpowiedzialny/a za udział w projektach wdrożeniowych SAP S/4HANA, koncentrując się na procesach sprzedaży, zaopatrzenia oraz planowania i realizacji produkcji, wspierając branżę retail lub produkcję.

    Zakres obowiązków:

    • Udział w analizie procesów biznesowych firmy w obszarach sprzedaży, zaopatrzenia oraz planowania i realizacji produkcji.
    • Współtworzenie planów wdrożeniowych (blueprints) dla procesów sprzedaży, zaopatrzenia i produkcji, współpracując z interesariuszami i architektami.
    • Opracowywanie Dokumentacji Funkcjonalnych (FDD) oraz współpraca z programistami ABAP nad potrzebnymi dostosowaniami.
    • Konfiguracja SAP S/4HANA dla procesów sprzedaży, zaopatrzenia i produkcji, zapewniając zgodność z wymaganiami biznesowymi oraz najlepszymi praktykami.
    • Testowanie zmian i konfiguracji w celu zapewnienia zgodności z wymaganiami.
    • Przeprowadzanie testów funkcjonalnych oraz wsparcie podczas fazy testowej.
    • Tworzenie dokumentacji użytkowej oraz instrukcji dotyczących procesów sprzedaży, zaopatrzenia i produkcji.
    • Udział w fazach testów end-to-end oraz wsparcie dla powiązanych zespołów funkcjonalnych.
    • Wsparcie w procesie uruchamiania systemu (go-live) oraz wsparcie po wdrożeniu.

    Wymagania:

    • Minimum 4 lata doświadczenia z SAP, w tym specjalizacja w procesach SD, MM oraz planowania produkcji (PP), z praktycznym doświadczeniem w SAP S/4HANA.
    • Ukończone przynajmniej 2 pełne cykle projektów w obszarze SD, MM lub PP.
    • Doświadczenie w ERP dla branży retail, SAP FMS, SAP AFS lub SAP S/4HANA Fashion oraz integracja z systemami MES/shop floor.
    • Znajomość platformy Fiori oraz jej zastosowania w procesach sprzedaży i produkcji.
    • Praktyczne doświadczenie z różnymi podejściami integracyjnymi w S/4HANA (IDOCs, SOAP dla SD/MM/PP).
    • Zdolność do identyfikowania nieefektywności procesów i proponowania ulepszeń w zakresie PP/DS.
    • Zdolności analityczne, doświadczenie projektowe oraz umiejętność wsparcia i szkolenia użytkowników.
    • Umiejętność samodzielnej pracy i zarządzania priorytetami w dynamicznym środowisku.
    • Doskonałe umiejętności komunikacyjne do współpracy z członkami zespołu, właścicielami procesów i użytkownikami końcowymi.
    • Orientacja na jakość i dotrzymywanie terminów.
    • Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.
    Wszystkie ofertyWarszawaBI & DataSAP Consultant (obszar Retail-O2C lub Production Execution)