• Wszystkie ofertyWarszawaFinanseAnalizaEkspert ds. ryzyk finansowych (m/k)
    Ekspert ds. ryzyk finansowych (m/k)
    Finanse
    BUDIMEX S.A.

    Pełny etat
    Doświadczenie
    Manager/C-level
    Forma zatrudnienia
    UoP, B2B
    Tryb pracy
    Praca Hybrydowa

    Jesteśmy liderem wśród pracodawców branży budowlanej. Zatrudniamy ‎‎7 500 osób, realizując blisko ‎‎300 kontraktów rocznie. Nasza firma działa we wszystkich kluczowych sektorach budownictwa. Mamy rozbudowany obszar wsparcia, gdzie zatrudniamy specjalistów i ekspertów w Biurze Informatyki, Pionie Finansowym, Biurze Warunków Kontraktowych, Oddziałach Gwarancji, Pionie Zarządzania Zasobami Ludzkimi i wielu innych miejscach. Dołącz do Budimeksu i rośnij razem z nami!👷‍♀️👷‍♂️💛

    Zobacz profil pracodawcy

    Wymagane umiejętności

    Microsoft Office Excel

    Cash flow

    Ryzyko finansowe

    Opis stanowiska

    Oferujemy:

    • System premiowy
    • Dzień wolny w urodziny
    • Ubezpieczenie na życie
    • Prywatną opiekę medyczną
    • Sekcje sportowe
    • Wymiany międzynarodowe
    • Ciekawy program szkoleń
    • Platformę z benefitami MyBenefit
    • Programy rozwojowe dedykowane dla kobiet
    • Dobrą atmosferę w pracy

    Twoje przyszłe zadania:

    • analiza ryzyk finansowych (ryzyko kursowe, ryzyko stopy procentowej, ryzyko płynności) i ryzyk cen wybranych surowców,
    • zarządzanie ekspozycją na ryzyko kursowe i ryzyko stopy ‎procentowej, znajomość różnych metod i sposobów zarządzania ryzykiem,
    • opiniowanie umów z klientami i podwykonawcami w zakresie kwestii związanych z ryzykiem kursowym; proponowanie strategii zabezpieczających,
    • tworzenie prognoz płynności i analiz cash flow w krótkim i długim horyzoncie ‎czasu,
    • zawieranie transakcji na rynku finansowym,
    • ‎przygotowywanie wycen instrumentów pochodnych (FX FORWARD, ‎FX OPTION, IRS, CIRS), tworzenie modeli wycen, ‎
    • odpowiedzialność za bankową dokumentację kredytową dotyczącą instrumentów ‎pochodnych (ISDA) oraz instrumentów rynku pieniężnego (depozyty, transakcje ‎FX SPOT).

    Nasze oczekiwania:

    • wykształcenie wyższe ekonomiczne, najlepiej o specjalności: finanse ‎przedsiębiorstw, bankowość lub finanse międzynarodowe,
    • 5-letnie doświadczenie zawodowe, w tym powyżej 2 lat pracy na podobnym stanowisku, najlepiej w dziale skarbu lub innym dziale odpowiedzialnym za zarządzanie ryzykami finansowymi (w szczególności ryzykiem kursowym) w dużym przedsiębiorstwie lub w dziale skarbu banku komercyjnego. Przydatne będzie również doświadczenie w pracy w środowisku międzynarodowym,
    • doskonała znajomość stosowania rynkowych instrumentów finansowych służących ‎zabezpieczaniu ryzyk finansowych,
    • doskonała znajomość finansowych serwisów informacyjnych ‎‎(Reuters lub Bloomberg),
    • ‎zaawansowany warsztat analityczny; praca z arkuszem kalkulacyjnym Excel na poziomie zaawansowanym,
    • bardzo dobra znajomość zasad funkcjonowania lokalnego rynku finansowego i jego ‎instytucji finansowych,
    • biegłe posługiwanie się kategoriami bilansowymi, rachunku wyników oraz ‎cash flow,
    • ‎bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.
    Wszystkie ofertyWarszawaFinanseAnalizaEkspert ds. ryzyk finansowych (m/k)