Oferty
Marketing Specialist / Manager - Cognize
Nowa
Marketing

Katowice
6 000 - 12 000 PLNNetto miesięcznie - B2B
6 000 - 9 000 PLNBrutto miesięcznie - UoP
Pełny etat
Doświadczenie
Forma zatrudnienia
B2B, UoP
Tryb pracy
Praca w pełni zdalna

Wymagane umiejętności

B2B marketing

zarządzanie projektami

Mile widziane

branża IT

e-commerce

content marketing

copywriting

digital marketing

e-mail marketing

Google Ads

Google Analytics

Opis stanowiska

Rekrutacja zdalna

Cognize specjalizuje się w doradztwie, projektowaniu i wdrażaniu złożonych systemów e-commerce, B2B i PIM.

Pracujemy głównie dla dystrybutorów i producentów handlujących wielokanałowo dużymi katalogami produktów technicznych sprzedawanych na styku handlu B2B i B2C.

Podstawą naszych wdrożeń jest stworzony przez nas (oparty o Magento) system Sellina (www.sellina.pl), który został zbudowany na bazie rozpoznanych potrzeb wymienionego wyżej typu firm.

Oznacza to, że nasz marketing kierowany jest do wąskiej grupy docelowej, jest marketingiem typu B2B i komunikuje zarówno usługi, jak i nasz produkt (system Sellina). Pracujemy w oparciu o stworzoną strategię marketingową, którą udoskonalamy i wdrażamy od ponad roku.

Przed nami nowe wyzwania z związane z realizacją strategii, dlatego poszukujemy osoby, która obejmie stanowisko Marketing Specjalisty / Managera.

Zakres zadań obowiązkowych:

  • Wsparcie we wdrażaniu strategii marketingowej firmy, mającej na celu pozyskiwanie kwalifikowanych leadów,
  • Budowanie zasięgu stworzonych treści poprzez kampanie, mailing, marketing automation, pracę z CRMem, itp.
  • Udział w planowaniu i koordynacja działań marketingowych we współpracy z agencjami i freelancerami (obecnie Ads, SEO, outbound)
  • Współpraca z Zarządem, grafikiem, działem sprzedaży,
  • Samodzielne (a długie teksty z pomocą copywritera) realizowanie działań z zakresu tworzenia content marketingu, m.in.:
  • tworzenie contentu na bloga firmowego, treści do prezentacji sprzedażowych, treści na stronę (case study, strony usług, raporty)
  • kreowanie contentu na LikedIn
  • opracowywanie treści materiałów promocyjnych/produktowych na potrzeby sprzedaży oraz promocji.

Nasze wymagania:

Nasze wymagania dotyczą w największym stopniu Twojej osobowości i wynikających z niej kompetencji, a w mniejszym stopniu praktycznych doświadczeń (tych nabierzesz z nami).

  • Trzy główne wymagania to:
  • zajawka narzędziowa - w dzisiejszym marketingu sięganie, testowanie, konfigurowanie narzędzi marketingowych to codzienność i jest to dla nas wymaganie bazowe
  • skrupulatność i obowiązkowość w zarządzanie projektami - będziemy dużo tworzyć nowych inicjatyw, ale część marketingu to po prostu prowadzenie projektów, więc rozumienie procesów, wiedza z zarządzania projektami - na to również będziemy zwracali uwagę.
  • lekkość w tworzeniu krótkich treści - szukamy osoby, która rozumie marketing b2b i potrafi tworzyć komunikaty w tej branży. Kogoś, kto nie jest nachalnym sprzedawcą, nie mówi sloganami tylko myśli o konkretnych wartościach dla określonych grup docelowych. Zrozumie insighty, którymi nasi specjaliści chcą się dzielić - i będzie umiał napisać o tym post, skoordynować pracę copywritera, stworzyć opis case study.
  • Doświadczenie w pracy w dziale marketingu B2B (co najmniej rok), najlepiej w firmie usługowej lub IT (nie jest to wymóg obowiązkowy). Idealnie, jeżeli byłaby to firma z branży e-commerce / systemów b2b.

Wymagania nieobowiązkowe, ale mile widziane:

  • Podstawowa obsługa narzędzi Google (Analytics, GAds, GSC). Podstawowa nie znaczy uruchomienie, tylko poruszanie się w nich, bez konieczności tworzenia magii.
  • Doświadczenie w tworzeniu contentu branżowego.
  • Praktyczne rozumienie mechanizmów działania SEO i optymalizacji treści, korzystanie z narzędzi wspierających tworzenie wysoko pozycjonujących się artykułów
  • doświadczenie w korzystaniu narzędzi typu marketing automation i/lub narzędzi do działań outboundowych

Oferujemy:

  • Wynagrodzenie 6 000 - 12 000 zł netto - umowa b2b, w zależności od doświadczenia i kompetencji.
  • Bardzo duży wpływ na całość działań marketingowych i wizerunkowych firmy.
  • Pracę w trybie zdalnym lub hybrydowym (biuro w centrum Katowic).
  • Udział w spotkaniach podnoszących kompetencje - tzw. Mastermind, czyli cykliczne spotkania merytoryczne z Markting Managerami z kilku innych, ciekawych firm.
  • Szkolenia.
  • Cykliczne spotkania oraz wyjazdy integracyjne.
6 000 - 12 000 PLN

B2B

6 000 - 9 000 PLN