• Wszystkie ofertyKrakówMarketingMarketingDyrektor Marketingu
    Dyrektor Marketingu
    Nowa
    Marketing
    Columbus Energy

    Kraków
    Pełny etat
    Doświadczenie
    Manager/C-level
    Forma zatrudnienia
    UoP, B2B
    Tryb pracy
    Praca z biura

    Wymagane umiejętności

    B2B marketing

    Opis stanowiska

    O nas

    Nie czekamy aż transformacja energetyczna w Polsce sama się wydarzy, realizujemy ją krok po kroku każdego dnia od 10 lat. Nasi klienci tworzą sieć 80 tysięcy instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy ponad 500 MW (gdyby postawić je obok siebie zajęłyby powierzchnię ponad 2800 boisk piłkarskich). Jesteśmy czołowym przedstawicielem branży energetyki odnawialnej w Polsce. Wyznaczamy standardy jakości, stawiamy na nowoczesną technologię - właśnie powołaliśmy do życia Columbus Intelligence: columbusenergy.app i rozwijamy ekspansję na rynki zagraniczne: Czechy, Słowację, Ukrainę.

    Kogo szukamy?

    Poszukujemy doświadczonego dyrektora lub doświadczonej dyrektorki marketingu (Head of Marketing / CMO), który/a nie tylko poprowadzi naszą ekspansję na rynkach zagranicznych, ale również efektywnie wdroży komunikację nowych produktów i technologii Columbus na rodzimym rynku.

    Twoje zadania:

    • Budowanie silnej pozycji marki na rynkach CEE w oparciu o strategię i cele biznesowe,
    • Opracowanie strategii marketingowej, wdrażanie jej założeń i analiza efektywności w obrębie całej grupy kapitałowej Columbus Energy,
    • Wdrażanie nowych produktów na rynek,
    • Monitorowanie wyników kampanii marketingowych i dostosowanie działań w oparciu o dane,
    • Nawiązywanie współpracy z partnerami zewnętrznymi i agencjami wg potrzeb,
    • Tworzenie i zarządzanie budżetem marketingowym,
    • Analiza rynku, trendów marketingowych i identyfikacja nowych możliwości,
    • Zarządzanie i rozwój zespołu marketingu, współpraca z zespołem Performance oraz PR Managerem,
    • Współpraca z innymi działami firmy w celu zapewnienia spójności działań marketingowych,
    • Zarządzanie komunikacją wewnętrzną i współpraca w zakresie employer brandingu z działem HR,
    • Ścisła współpraca z Zarządem firmy.

    Nasze oczekiwania:

    • Doświadczenie - masz minimum 5-letnie doświadczenie w roli dyrektora marketingu/CMO/Head of Marketing, budowałeś/aś obecność marek na wielu rynkach, najlepiej CEE, mile widziane doświadczenie w branży technologicznej,
    • Strategia - nie tylko wiesz jak budować strategię marki, ale wielokrotnie odpowiadałeś/aś za jej skuteczną implementację, Twój zespół zawsze wie dokąd i po co zmierzacie,
    • Zarządzanie zespołem- Twoi pracownicy są zmotywowani, tworzysz wspierające się, a przy tym wydajne środowisko pracy, pracujesz na celach (KPI/OKR);
    • Zarządzanie budżetem - masz pod kontrolą wydatki, umiejętnie monitorujesz i maksymalizujesz zwroty z poniesionych inwestycji reklamowych (ROI/ROAS),
    • Wizja poparta danymi - musisz być pewny kierunku do którego zmierzasz, ale i umiejętnie i szybko go modyfikować jeśli okaże się, że zbaczasz z wyznaczonego kursu, chcemy oddać Ci stery całkiem sporego okrętu,
    • Cel - nastawienie na cel i wzrost, wiesz jak łączyć działania zasięgowe i efektywnościowe, masz za sobą sukcesy marek poparte wynikami,
    • Adaptacja - tak jak zmienny jest dzisiaj świat, tak i zmienne bywa nasze środowisko pracy i rynek na którym funkcjonujemy, dlatego też musi cechować Cię duża elastyczność i łatwość adaptacji do zmian,
    • Komunikacja - przejrzysta komunikacja i transparentność są dla Ciebie kluczowe w codziennej pracy, w pracy biegle posługujesz się zarówno językiem polskim, jak i angielskim (min. na poziomie C1).

    To oferujemy:

    • Atrakcyjne wynagrodzenie w oparciu o umowę o pracę lub kontrakt B2B,
    • Możliwość kreowania marki, która już dzisiaj jest liderem na rynku Odnawialnych Źródeł Energii w Polsce i ma realny wpływ na transformację energetyczną kraju,
    • Bliską współpracę z Zarządem Columbus Energy,
    • Możliwość pracy w międzynarodowym środowisku: Polska, Słowacja, Czechy, Ukraina i wkrótce inne kraje,
    • Współpraca ze spółką notowaną na GPW,
    • Pracę w profesjonalnym i zaangażowanym zespole,
    • Wpływ na rozwój firmy i możliwość wdrażaniu własnych pomysłów,
    • Niezbędne narzędzia pracy,
    • Szkolenia produktowe.

    Przebieg rekrutacji:

    Weryfikacja CV - jeśli Twoja aplikacja spełni nasze kryteria, skontaktujemy się z Tobą telefonicznie, aby umówić się na rozmowę kwalifikacyjną.

    Pierwsza rozmowa (offline lub online): ok. 1,5-godzinna rozmowa z Dyrektorką HR i Zastępcą Dyrektora Marketingu.

    Zadanie rekrutacyjne - jeśli wynik pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej będzie pozytywny, poprosimy Cię o opracowanie zadania.

    Druga rozmowa (offline): wybrane wąskie grono kandydatów zaprosimy na rozmowę z Zarządem w naszym biurze w Krakowie.

    Weryfikacja referencji - przed złożeniem finalnej oferty poprosimy Cię o listę osób, które mogą udzielić Ci referencji.

    Oferta: Złożymy Ci ofertę współpracy lub podzielimy się feedbackiem na podstawie całego procesu rekrutacji.