Oferty
Konsultant / Konsultantka ds. ESG i zrównoważonego biznesu
Nowa
Consulting

Pełny etat
Doświadczenie
Forma zatrudnienia
B2B, UoP
Tryb pracy
Praca Hybrydowa

Wymagane umiejętności

raportowanie ESG

raportowanie CSR

Opis stanowiska

Twój zakres obowiązków

  • koordynacja procesu powstania raportów zrównoważonego rozwoju, w tym m.in. przeprowadzenie analizy podwójnej istotności, dobór wskaźników do raportowania etc.;
  • przygotowanie i wdrożenie niezbędnych narzędzi do agregowania danych ESG spółek;
  • prowadzenie spotkań i warsztatów z obszaru ujawnień ESG;
  • koordynacja prac nad kreacją strategii zrównoważonego rozwoju spółek;
  • przygotowanie tekstów w raportach zrównoważonego rozwoju oraz w ramach komunikacji działań ESG;
  • uczestniczenie w audytach/analizach spółek w zakresie ESG;
  • przygotowanie prezentacji i uczestniczenie w spotkaniach z klientami i potencjalnymi klientami.

Nasze wymagania

  • 1-2 letnie doświadczenie w obszarze raportowania CSR i/lub ESG
  • znajomość Excel i PowerPoint
  • znajomość języka polskiego na poziomie C1+ (znajomość profesjonalnego żargonu)
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2+
  • znajomość jednego/kilku standardów i frameworków do raportowania danych niefinansowych, takich jak m.in. [TG1] GRI, wytyczne GPW, TCFD, CDSB, Dyrektywa CSRD, w tym ESRS
  • znajomość procesów ujawnienia danych niefinansowych i dobrych praktyk w tym zakresie
  • analityczne myślenie i gotowość do pogłębiania wiedzy w obszarze zrównoważonego rozwoju
  • umiejętność prowadzenia projektów i pracy w interdyscyplinarnych zespołach projektowych

Mile widziane:

  • znajomość metodologii GHG Protocol i umiejętność kalkulacji śladu węglowego
  • znajomość kwestii ochrony środowiska i mitygacji skutków zmian klimatu
  • znajomość ujawnień wg. tzw. Taksonomii UE
  • znajomość wymagań i procesu przebiegu ratingów ESG

To oferujemy

  • współpracę z dużymi firmami notowanymi na GPW w Warszawie
  • szkolenia zawodowe
  • otwartą i przyjazną atmosferę pracy w młodym zespole
  • pracę w samym centrum Warszawy w nowoczesnym biurze / pracę hybrydową
  • codziennie świeże owoce i dobrą kawę ;-)

Benefity

  • elastyczny czas pracy
  • spotkania integracyjne
  • brak dress code’u
  • kawa / herbata

O nas

Od 2010 roku zespół InnerValue jest tam, gdzie dzieją się najważniejsze wydarzenia biznesowe w Polsce. Pracowaliśmy dla ponad 400 klientów, komunikując ich niezwykłe historie, przełomowe momenty i ambitne projekty.

Jesteśmy zespołem doświadczonych specjalistów łączących wiedzę oraz doświadczenie z różnych dziedzin. Ten mix kompetencji pozwala uwidocznić wartość naszych klientów i pomóc im rozwinąć skrzydła.

Kreujemy przełomowe momenty, towarzyszymy w rzeczach wielkich, śledzimy rynek i pokazujemy, jak wykorzystać wszystkie możliwości rozwoju. Tworzymy strategie, prowadzimy komunikację biznesową, kreujemy wizerunek firm i wprowadzamy naszych klientów do świata online. Pomagamy dostrzec to, czego nie widać, działamy tam, gdzie potrzeba wsparcia i robimy wszystko, aby nasi klienci wzrastali.