Oferty
Executive Consultant - Financial Services Credit Risk
Nowa
BI & Data

Pełny etat
Doświadczenie
Starszy specjalista/Senior
Forma zatrudnienia
UoP
Tryb pracy
Praca Hybrydowa
KPMG

KPMG

Jesteśmy jedną z największych firm audytorsko-doradczych na świecie. W Polsce działamy od 1990 roku. W 7 biurach pracuje nas blisko 2100 osób - wspólnie tworzymy #generationKPMG.

Zobacz profil pracodawcy

Wymagane umiejętności

SQL

Python

R

SAS

Big data

Mile widziane

CFA

PRM

FRM

Opis stanowiska

Opis firmy

Zespół Credit Risk w dziale Financial Services zajmuje się doradztwem w zakresie zarządzania ryzykiem kredytowym, m.in. tworzy i weryfikuje poprawność modeli stosowanych w tym obszarze. Zespół składa się głównie z quantów, osób fascynujących się eksploracją danych, modelowaniem statystycznym oraz automatyzacją zadań z wykorzystaniem narzędzi takich jak R, Python lub SAS.

Stanowisko

  • tworzenie i walidacja modeli ryzyka kredytowego (scoringi, parametry ryzyka PD/LGD/CCF, modele spełniające wymogi regulacyjne oraz modele zupełnie autorskie, wspierające działania biznesowe)
  • udział w realizacji projektów z zakresu ryzyka kredytowego
  • tworzenie pisemnych raportów, analiz i podsumowań w ramach realizowanych projektów
  • analiza i modelowanie zjawisk na dużych zbiorach danych z wykorzystaniem Python, R i SQL
  • opracowywanie dedykowanych rozwiązań adresujących wyzwania naszych klientów

Wymagania

  • co najmniej 4 lata doświadczenia w bankowości, nadzorze finansowym lub w podobnym zespole innego Big 4 w obszarze budowy lub walidacji modeli ryzyka kredytowego
  • wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: ekonometria, metody ilościowe, matematyka, finanse, ekonomia, Big Data lub podobne)
  • doświadczenie w przygotowywaniu raportów z budowy i/lub walidacji modeli ryzyka kredytowego
  • umiejętność pisania zapytań w SQL
  • praktyczna znajomość jednego lub więcej języków przetwarzania i analizy danych (preferowane: Python, R, SAS)
  • znajomość regulacji dotyczących ryzyka kredytowego (m.in. wymogi MSSF 9 dot. szacowania strat kredytowych, zasady budowy modeli w reżimie IRB, Wytyczne EBA, Rekomendacje KNF)
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • rozwinięte umiejętności komunikacji i prezentacji wyników prac
  • doskonałe umiejętność organizacji pracy własnej, samodzielność w wykonywaniu zadań proaktywne i kreatywne podejście do realizacji zadań oraz opracowywania rozwiązań

Mile widziane:

  • certyfikacje zawodowe: CFA, PRM, FRM
  • doświadczenie w nadzorowaniu i wspieraniu pracy mniej doświadczonych kolegów
  • doświadczenie w zarządzaniu oczekiwaniami różnych interesariuszy

Oferujemy

  • hybrydowy model pracy
  • finansowanie kwalifikacji zawodowych
  • stały rozwój – skorzystaj z dofinansowania studiów podyplomowych, kursów językowych, przygotowawczych i egzaminów
  • szeroki pakiet szkoleń – korzystaj z platform Degreed i LinkedIn Learning, szkoleń technicznych oraz certyfikowanych szkoleń Microsoft
  • wsparcie Buddy’ego – Twój opiekun będzie dla Ciebie przewodnikiem po KPMG
  • program poleceń – zyskaj dodatkowy bonus finansowy za skuteczną rekomendację znajomego do pracy
  • program mentoringowy – świadomie planuj swoją ścieżkę kariery
  • pakiet kafeteryjny – wybieraj benefity, które Cię interesują m.in. kartę MultiSport, bilety do kina, teatru, vouchery i zniżki
  • prywatną opiekę medyczną, dodatkowe ubezpieczenie i program wellbeing – dbaj o siebie i swoją rodzinę
  • udział w wydarzeniach branżowych – wesprzemy finansowo doskonalenie Twoich umiejętności
  • wyjazdy i spotkania integracyjne – zorganizujemy i dofinansujemy budowanie relacji zespołowych
  • dni wolne na wolontariat – skorzystaj z 2 dodatkowych dni wolnych i grantu na działania charytatywne
  • prezenty świąteczne lub bonusy – pamiętamy o miłych gestach