• Wszystkie ofertyPoznańFinansePodatkiSenior Tax Consultant ds. CIT compliance
    Senior Tax Consultant ds. CIT compliance
    Finanse
    KPMG

    Pełny etat
    Doświadczenie
    Starszy specjalista/Senior
    Forma zatrudnienia
    UoP
    Tryb pracy
    Praca Hybrydowa
    KPMG

    KPMG

    Jesteśmy jedną z największych firm audytorsko-doradczych na świecie. W Polsce działamy od 1990 roku. W 7 biurach pracuje nas blisko 2100 osób - wspólnie tworzymy #generationKPMG.

    Zobacz profil pracodawcy

    Wymagane umiejętności

    Microsoft Office

    Microsoft Office Word

    księgowość

    prawo podatkowe

    język angielski

    doradztwo podatkowe

    Opis stanowiska

    Opis firmy

    Jesteśmy zespołem liczącym ponad 40 osób, składającym się z doradców podatkowych, radców prawnych i ekonomistów. Dążymy do zrozumienia dynamicznych zmian zachodzących w relacjach biznesowych naszych klientów i co za tym idzie coraz to nowych oczekiwań od doradcy podatkowego. Prowadzenie biznesu w trybie zdalnym, digital economy, zrównoważony rozwój, transformacja energetyczna, zakłócone łańcuchy dostaw czy też inflacja to tylko niektóre z zagadnień istotnych obecnie dla naszych klientów. Zagadnienia te kreują wyzwania dla naszego zespołu w zakresie analizy ich podatkowych aspektów. Zapewniamy do tego najlepsze warunki i narzędzia – międzynarodowy zespół fachowców, sprawdzone lokalne i globalne rozwiązania, profesjonalne szkolenia, szeroką wiedzę merytoryczną i branżową oraz projekty dla największych i najważniejszych organizacji w kraju i na świecie.

    Stanowisko

    • wsparcie klientów w zakresie przygotowania kalkulacji podatku CIT, z wykorzystaniem wiedzy zarówno podatkowej, jak i księgowej,
    • udział w projektach obejmujących kalkulowanie podatku dochodowego od osób prawnych dla naszych klientów, w tym analizę danych księgowych,
    • bieżące doradztwo w zakresie prawa podatkowego.

    Wymagania

    • wykształcenia wyższego (preferowane kierunki: ekonomia, finanse i rachunkowość),
    • znajomość zasad księgowości będzie dużym atutem,
    • 3-4 lata doświadczenia w biurze rachunkowym, w dziale księgowości lub w doradztwie podatkowym,
    • praktycznej znajomości zasad księgowych oraz podstaw prawa podatkowego,
    • umiejętności posługiwania się językiem angielskim w stopniu bardzo dobrym,
    • bardzo dobrej znajomości MS Office (MS Excel, MS Word).

    Oferujemy

    • Pracę hybrydową
    • Finansowanie kwalifikacji zawodowych – wesprzemy Cię w zdobywaniu kwalifikacji
    • Stały rozwój – skorzystaj z dofinansowania studiów podyplomowych, kursów językowych, przygotowawczych i egzaminów
    • Szeroki pakiet szkoleń – korzystaj z platform Degreed i LinkedIn Learning, szkoleń technicznych oraz certyfikowanych szkoleń Microsoft
    • Wsparcie Buddy’ego – Twój opiekun będzie dla Ciebie przewodnikiem po KPMG
    • Program poleceń – zyskaj dodatkowy bonus finansowy za skuteczną rekomendację znajomego do pracy
    • Program mentoringowy – świadomie planuj swoją ścieżkę kariery
    • Wyjazdy i spotkania integracyjne – zorganizujemy i dofinansujemy budowanie relacji zespołowych
    • Dni wolne na wolontariat – skorzystaj z 2 dodatkowych dni wolnych i grantu na działania charytatywne

    Wszystkie ofertyPoznańFinansePodatkiSenior Tax Consultant ds. CIT compliance