• Wszystkie ofertyWarszawaBI & DataPartner Kredytowy / Analityk Kredytowy
    Partner Kredytowy / Analityk Kredytowy
    BI & Data
    PKO BANK POLSKI S.A.

    Pełny etat
    Doświadczenie
    Forma zatrudnienia
    UoP
    Tryb pracy
    Praca Hybrydowa

    Wymagane umiejętności

    MS Office

    analiza finansowa

    język angielski

    ekonomia

    Mile widziane

    ENERGETYKA

    Opis stanowiska

    Dołącz do nas jako:

    PARTNER KREDYTOWY/ANALITYK KREDYTOWY

    Biuro Analiz Kredytowych Finansowania Specjalistycznego - Warszawa, Świętokrzyska 36

    Na co dzień w naszym zespole:

    • będziesz mieć okazję pracować z największymi i najważniejszymi klientami banku, w tym także przy transakcjach strukturyzowanych i konsorcjalnych na standardach LMA, m.in. z branży energetyki odnawialnej,
    • dbasz o bezpieczny wzrost portfela kredytowego i jego wysoką jakość, współpracując ze stroną biznesową,
    • zarządzasz portfelem kredytowym (nowe transakcje, przeglądy roczne, monitoringi), oceniasz ryzyko i określasz strategię współpracy z klientem/grupą klientów powiązanych,
    • przygotowujesz aplikacje kredytowe wykonując kompleksową analizę, w tym oceniasz zdolność kredytową klientów, strukturę transakcji i ryzyka,
    • śledzisz wydarzenia rynkowe, branżowe, informacje o konkurencji i na ich podstawie wyciągasz wnioski oraz szacujesz wpływ na obecną i przyszłą sytuację klientów kredytowych,
    • współuczestniczysz w spotkaniach u wybranych klientów oraz wspólnie z komórkami biznesowymi rozpoznajesz model biznesowy klienta, określasz warunki współpracy kredytowej z klientami i wspierasz budowanie relacji,
    • wspierasz kreowanie strategii branżowych i dzielenie się wiedzą branżową,
    • prezentujesz stanowisko ryzyka przed decydentami, w tym na komitecie kredytowym.

    To stanowisko może być Twoje, jeśli:

    • posiadasz min. 3-letnie doświadczenie w zakresie analizy finansowej podmiotów gospodarczych i strukturyzowania transakcji,
    • masz umiejętność analitycznego myślenia, oceny wpływu otoczenia gospodarczego na klientów i wyciągania wniosków,
    • nie przeszkadzają ci wystąpienia publiczne (prezentacja spraw / stanowiska ryzyka na forach decyzyjnych),
    • masz otwartą postawę, rozwiązujesz problemy, poszukujesz konstruktywnych rozwiązań, potrafisz negocjować, jesteś osobą komunikatywną,
    • sprawnie posługujesz się pakietem MS Office oraz znasz bardzo dobrze j. angielski w mowie i piśmie,
    • cechuje cię dokładność, dobra organizacja pracy, umiejętność zarządzenia priorytetami i zachowania terminowości wykonania zadań,
    • masz ukończone studia o kierunku ekonomicznym (bankowość, finanse, ekonomia, rachunkowość),
    • znajomość tematyki transformacji energetycznej będzie dodatkowym atutem.

    Twój Pakiet Korzyści

    • Praca hybrydowa- Pracujemy jak lubimy. Nasze zadania realizujemy z domu lub z biura.
    • Docenienie działania i zaangażowania- Oprócz wynagrodzenia, każdy z nas ma określone cele – które doceniamy w ramach systemów premiowych.
    • Oferta specjalna- Wspieramy Twoje finanse i oferujemy produkty naszej Grupy Kapitałowej na preferencyjnych warunkach (m.in. kredyt hipoteczny, kartę kredytową czy ubezpieczenie) oraz pomagamy odkładać na emeryturę w PPE.
    • Elastyczność benefitów- Różnimy się, dlatego to Ty wybierasz z jakich benefitów skorzystasz. Mamy dla Ciebie system kafeteryjny lub działania w ramach ZFŚS m.in. dofinansowanie opieki nad dziećmi, wakacji czy pożyczkę na remont.
    • Możliwości rozwoju- U nas masz szerokie perspektywy rozwoju i możesz uczyć się, jak lubisz. Oferujemy dostęp do różnych form nauki – stacjonarnie i cyfrowo.
    • Wsparcie w zdrowiu i odpoczynku- Dbamy o naszą formę mentalną i fizyczną. Możesz skorzystać z kart sportowych, opieki medycznej LuxMed, stomatologa, programu wellbingowego #FokusNaCiebie czy dodatkowych dni wolnych.

    Pracuj w miejscu, które zna każdy.

    #TyWybierasz

    Wszystkie ofertyWarszawaBI & DataPartner Kredytowy / Analityk Kredytowy