• Wszystkie ofertyPoznańInżynieriaMotoryzacjaSpecjalista/Specjalistka ds. Trendów i Kierunków Rozwoju (R&D)
    Specjalista/Specjalistka ds. Trendów i Kierunków Rozwoju (R&D)
    Nowa
    Inżynieria
    Solaris Bus & Coach sp. z o.o.

    Pełny etat
    Doświadczenie
    Forma zatrudnienia
    UoP
    Tryb pracy
    Praca Hybrydowa

    Wymagane umiejętności

    język angielski

    Opis stanowiska

    Rekrutacja zdalna

    Solaris Bus & Coach Sp. z o.o. to jeden z europejskich liderów produkcji autobusów i trolejbusów. Bazując na 27-letnim doświadczeniu i ponad 23 000 wyprodukowanych pojazdach, Solaris każdego dnia wpływa na jakość komunikacji miejskiej w setkach miast w całej Europie. Z myślą o przyszłości, firma wyznacza nowe standardy, dynamicznie rozwijając swoje produkty, zwłaszcza w obszarze elektromobilności. Codzienny wysiłek ponad 2700 pracowników firmy napędzany jest nieustanną potrzebą odkrywania i zmiany otoczenia na lepsze.

    Aktualnie poszukujemy kandydatów do naszego działu R&D na stanowisko:

    Specjalista/Specjalistka ds. Trendów i Kierunków Rozwoju

    Twoje zadania:

    • wyszukiwanie informacji o najnowszych rozwiązaniach technicznych w branży motoryzacyjnej i branżach pokrewnych oraz ocena ich potencjału wdrożeniowego do produktów autobusowych,
    • kontakt ze środowiskiem naukowym i biznesem, przeszukiwanie artykułów naukowych, baz patentów oraz innych źródeł informacji w celu identyfikacji rozwiązań innowacyjnych mogących znaleźć zastosowanie w produktach autobusowych,
    • współpraca z zespołami technicznymi w celu badania i wyznaczania kierunków rozwoju technologicznego oraz analizowanie możliwości implementacji innowacji w firmie,
    • tworzenie raportów, zestawień oraz rekomendacji zgodnie z określonymi założeniami.

    Nasze oczekiwania:

    • wykształcenie wyższe, preferowane o kierunku technicznym (mechanicznym, elektrycznym lub chemii technicznej)
    • wiedza z różnych dziedzin nauki, umożliwiająca interdyscyplinarne podejście do potencjalnych innowacji,
    • praktyczne doświadczenie w stosowaniu narzędzi i technik analizy danych,
    • wysoko rozwinięte umiejętności analityczne i zdolność do aktywnego poszukiwania rozwiązań,
    • umiejętność pracy w zespole oraz doskonałe kompetencje komunikacyjne,
    • samodzielność, dokładność, odpowiedzialność oraz kreatywność,
    • zainteresowanie nowymi technologiami i elektromobilnością,
    • bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

    Co oferujemy?

    •   premię roczną,

    •   dofinansowanie wakacji,

    •   dofinansowanie do posiłków w kantynie pracowniczej,

    •   ruchome godziny pracy i możliwość częściowej pracy zdalnej- możliwość rozpoczęcia pracy między 6 a 9,

    •   prywatną opiekę medyczną – PZU Zdrowie

    •   platformę benefitową- sam_a decydujesz z czego korzystasz- karta sportowa- Multisport/ Medicover Sport, punkty do wydania np. kino, zakupy, restauracje, wycieczki)

    •   ubezpieczenie grupowe,

    •   naukę języków obcych- zajęcia online z języka angielskiego z lektorem sponsorowane przez pracodawcę,

    •   szkolenia i rozwój- możliwość wzięcia udziału w rekrutacjach wewnętrznych, szkolenia adekwatne do Twojego stanowiska oraz potrzeb biznesu, szkolenia wewnętrzne, możliwość dofinasowania studiów podyplomowych,

    •   przyzakładowy żłobek- zlokalizowany obok siedziby firmy,

    •   parking dla pracowników,

    •   program poleceń pracowników- bonus finansowy po zatrudnieniu polecanego pracownika)

    •   pracowniczy program emerytalny- dobrowolne dodatkowe środki na emeryturę,

    •   program „Mam Pomysł”.

    Wszystkie ofertyPoznańInżynieriaMotoryzacjaSpecjalista/Specjalistka ds. Trendów i Kierunków Rozwoju (R&D)