Oferty
Consultant
Nowa
Consulting

Consultant

Pełny etat
Doświadczenie
Forma zatrudnienia
UoP, B2B
Tryb pracy
Praca hybrydowa

Wymagane umiejętności

Google Workspace

Microsoft Office

um. analityczne

język angielski

Mile widziane

lean startup

Business Model Canvas

Notion

Opis stanowiska

Cześć! Poszukujemy Konsultanta, który/która dołączy do naszego zespołu.

The Heart to Venture Builder. Tworzymy startupy we współpracy z partnerami korporacyjnymi, jak i samodzielnie reagując na potrzeby rynku. Bazując na autorskiej metodologii generujemy i walidujemy pomysły, a te najlepsze zamieniamy w działające rozwiązania. Naszą przewagą jest połączenie bogatych zasobów korporacji oraz zwinności i doświadczenia przedsiębiorców. Poza współpracą z korporacjami bierzemy czynny udział w budowaniu ekosystemu startupowego i organizacji wydarzeń wspólnie z founderami i inwestorami.

Nasze kluczowe aktywności:

  • Tworzenie i rozwijanie startupów
  • Projektowanie i budowanie produktów oraz usług
  • Doradzanie korporacjom w budowaniu strategii opartej o innowacje
  • Łączenie korporacji, founderów, inwestorów i tworzenie społeczności, która wspiera innowacyjność i rozwój inwestycji

Rola zespołu VB

Zespół Venture Building jest kluczowy w działalności grupy - odpowiada za budowanie startupów i projekty doradcze dla naszych partnerów korporacyjnych lub grupy The Heart.

W praktyce zajmujemy się identyfikacją szans biznesowych i wymyślaniem rozwiązań, rozwijaniem startupów na wczesnym etapie, tworzeniem strategii dla działów innowacji i szukaniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Jako Konsultant będziesz odpowiedzialna(-y) za konkretne zadania projektowe, między innymi za:

  • Prowadzenie wybranych obszarów projektów startupowych lub doradczych pod nadzorem menedżera
  • Identyfikację i ocenę szans biznesowych, tworzenie założeń modeli biznesowych, stawianie hipotez i planowanie ich walidacji
  • Aktywne uczestnictwo w spotkaniach sprzedażowych i tworzenie prezentacji ofertowych dla partnerów korporacyjnych
  • Wykonywanie lub nadzorowanie analiz w projektach w ramach projektów takich jak m.in. analizy rynkowe, konkurencji, market sizing, identyfikacja trendów, tworzenie profili potencjalnych klientów

Nasze wymagania:

Poszukujemy osób przedsiębiorczych i pasjonujących się nowymi technologiami.

Dobrze się u nas odnajdziesz, jeżeli lubisz badać, eksplorować i sprawdzać nowe koncepcje, a do tego:

  • Masz już co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego, w szczególności w doradztwie biznesowym, funduszach inwestycyjnych lub w tworzeniu startupów
  • Posiadasz doskonałe umiejętności analityczne, komunikacyjne oraz interpersonalne
  • Umiesz przygotować model biznesowy i ocenić potencjał biznesowy nowych koncepcji
  • Bierzesz odpowiedzialność za swoje działania, potrafisz zorganizować pracę własną
  • i jesteś samodzielna/y w jej wykonywaniu
  • Posługujesz się płynnie językiem angielskim w mowie i piśmie
  • Potrafisz korzystać z narzędzi Google Worskpace oraz MS Office, znajomość Notion jest mile widziana
  • Jesteś dyspozycyjna/dyspozycyjny co najmniej ⅘ etatu, a najlepiej w pełnym wymiarze godzin
  • Znajomość frameworków: Business Model Canvas i Lean Startup będzie dodatkowym atutem

Co oferujemy poza wynagrodzeniem:

  • Możliwość nauczenia się sztuki budowania startupów w praktyce
  • Pracę przy interesujących projektach z różnych branż związanych z nowymi technologiami
  • Możliwość budowania sieci kontaktów w ekosystemie startupowym i nie tylko
  • Międzynarodowe środowisko - praca z zagranicznymi klientami i partnerami
  • Możliwość rozwoju w kierunku eksperta w pożądanych obszarach (np. FinTech)
  • Startupowa forma pracy: szybkość działania, elastyczność, autonomia i realny wpływ na produkt
  • Wyjątkowa kultura organizacyjna: ambitni i ciekawi ludzie dzielący wspólne wartości, z nastawieniem na dbałość o wyniki oraz relacje
  • Służbowy laptop Macbook Air M1 lub odpowiednik z systemem Windows