• Wszystkie ofertyKatowiceFinansePodatkiSenior VAT Specialist
    Senior VAT Specialist
    Nowa
    Finanse
    TMF Group

    Katowice
    Pełny etat
    Doświadczenie
    Starszy specjalista/Senior
    Forma zatrudnienia
    UoP
    Tryb pracy
    Praca Hybrydowa

    Wymagane umiejętności

    finanse

    ekonomia

    podatki

    VAT

    angielski

    Opis stanowiska

    Rekrutacja zdalna
    Friendly offer

    O TMF Group

    TMF Group to globalna firma outsourcingowa posiadająca 125 biur w ponad 87 krajach, zatrudniająca ponad 11 000 pracowników. W środowisku nieustannie postępującej globalizacji świadczymy profesjonalne usługi wspierając naszych klientów w prowadzeniu działalności lokalnej lub globalnej. Niezależnie od tego, czy klienci wchodzą na nowe rynki czy rozwijają działalność w danym kraju, zapewniamy im możliwość skoncentrowania się na ich podstawowej działalności, odejmując im stres związany z odpowiedzialnością za kwestie księgowe, prawne czy kadrowo-płacowe.

    Kogo poszukujemy?

    Starszego VAT Specjalisty, który wniesie świeże spojrzenie i doświadczenie w naszym zespole. Jeśli chcesz pracować w dynamicznej firmie z realnym wpływem na strategię podatkową, aplikuj i rozwijaj swoją karierę w inspirującym środowisku!

    Czym będziesz się zajmować?

    • Sporządzaniem JPK_VAT i informacji podsumowujących
    • Sporządzaniem deklaracji Intrastat
    • Analizą transakcji trójstronnych i łańcuchowych
    • Wsparciem klientów w zarejestrowaniu dla celów VAT wraz z niezbędnymi aktualizacjami
    • Przygotowywaniem dokumentacji i pism do urzędów skarbowych
    • Obsługiwaniem kontroli podatkowych i czynności sprawdzających
    • Codzienną współpracą z klientami i współpracownikami
    • Wsparciem zespołu w analizie zagadnień podatkowych w zakresie VAT.

    Czego od Ciebie oczekujemy?

    • Wykształcenie wyższe kierunkowe (podatki, ekonomia, rachunkowość)
    • Doświadczenie w pracy związane z podatkiem VAT (minimum 3 lata)
    • Bardzo dobra znajomość przepisów podatkowych – znajomość ustawy VAT wymagana
    • Znajomość Incoterms - międzynarodowe warunki sprzedaży - będzie dodatkowym atutem
    • Doświadczenie i wiedza z zakresu księgowości nie są obowiązkowe, ale będą atutem
    • Bardzo dobra znajomość MS Excel
    • Umiejętności analityczne oraz dbałość o szczegóły
    • Umiejętności organizacyjne i efektywne zarządzanie czasem
    • Umiejętność pracy w zespole i efektywnej komunikacji
    • Praktyczna znajomość języka angielskiego, co najmniej na poziomie B2.

    Co możemy Ci zaoferować?

    • Prywatna opieka medyczna
    • Możliwość dołączenia do ubezpieczenia na życie
    • Darmowe lekcje Business English - online
    • Dostęp do platformy językowej Go Fluent z 12 różnymi językami obcymi do nauki online (bezpłatnie)
    • Elastyczne godziny pracy
    • Kafeteryjny system benefitów - MyBenefit (m.in dofinansowanie do kart Multisport)
    • Karta przedpłacona Pluxee doładowywana każdego miesiąca
    • Dostęp do platformy well-being "Helping Hand" oferującej różnego rodzaju webinary/ spotkania ze specjalistami z zakresu well-being
    • Wewnętrzna platforma szkoleniowa - Business Academy
    • Fundusz Świadczeń Socjalnych
    • Program poleceń pracowniczych - Refer a Friend
    • Rzetelne wsparcie w realizacji własnych celów zawodowych