• Wszystkie ofertyWarszawaFinanseAudytStarszy Specjalista ds. raportowania ESG i zrównoważonego rozwoju
    Starszy Specjalista ds. raportowania ESG i zrównoważonego rozwoju
    new
    Finanse
    Alior Bank SA

    Pełny etat
    Doświadczenie
    Manager/C-level
    Forma zatrudnienia
    UoP
    Tryb pracy
    Praca Hybrydowa

    Jesteśmy nowoczesną organizacją, dostosowującą się do zmieniającego się otoczenia. Na pierwszym miejscu stawiamy ludzi. Nasze rozwiązania tworzymy w oparciu o pomysły własnych pracowników. Jesteśmy dla siebie inspiracją, bo jak mówimy: #AliorToMy.

    Zobacz profil pracodawcy

    Wymagane umiejętności

    ESG
    Angielski
    bankowość

    Opis stanowiska

    Mamy dla Ciebie pracę, która polega na:

    • koordynacji prac związanych z realizacją celów ESG,
    • koordynacja procesu raportowania zgodnie z wytycznymi CSRD oraz regulacjami Taksonomii UE,
    • mapowanie luk, analiza, monitorowanie i raportowanie danych ESG w tym Taksonomii UE,
    • wspierania procesu atestacji danych zgodnie z wytycznymi CSRD i Taksonomii UE,
    • współpracy z obszarem biznesowym dot. rozwoju oferty zrównoważonego finansowania zgodnie ze standardami SLL, GLP, SFF,
    • opracowywanie i koordynowanie wdrażania procesów, polityk, raportów w obszarze ESG
    • proaktywne wspieranie budowy kultury ESG w organizacji
    • analiza wymogów regulacyjnych w obszarze zrównoważonego rozwoju i ESG oraz inicjowanie projektów cross-funkcjonalnych i między departamentowych o priorytetowym znaczeniu dla ich implementacji
    • wdrażanie dobrych praktyk w obszarze ESG, w tym zrównoważonego finansowania oraz Taksonomii UE
    • przygotowywanie dokumentów, prezentacji, raportów w obszarze ESG,
    • współpraca branżowa i międzysektorowa w obszarze ESG

    Jeśli jesteś osobą, która posiada:

    • udokumentowane doświadczenie raportowania zrównoważonego rozwoju, szczególnie w sektorze finansowym
    • znajomość produktów i procesów bankowych,
    • znajomość trendów i regulacji w obszarze ESG,
    • umiejętność pracy w zespole międzydepartamentowym i prowadzenie złożonych projektów,
    • umiejętności myślenia analitycznego oraz poszukiwania rozwiązaniami
    • umiejętność współpracy w ramach projektów sektorowych,
    • Język angielski – poziom zaawansowany.

    Oferujemy:

    • umowę o pracę
    • pracę hybrydową
    • pakiet benefitów m.in. kafeteria, prywatna opieka medyczna z pakietem stomatologicznym, karta Multisport, ubezpieczenie, konkursy wewnętrzne, programy zniżkowe i lojalnościowe 16 godzin na wolontariat „Dzień na U”
    • pracę w oparciu o wartości wspólnie wypracowane przez Aliorowców – odpowiedzialność, otwartość, innowacyjność, zorientowanie na klienta,
    • Alior Uniwersytet – przestrzeń do rozwoju kompetencji zawodowych oraz personalnych
    • nagrodę pieniężną za skuteczne polecenie w ramach Programu Poleceń.