Oferty Pracy - Rocket Jobs

Portal pracy przyszłości.

Menadżer Zespołu Modeli Ryzyka
new
Finanse
Bank BPS S.A.

Pełny etat
Doświadczenie
Manager/C level
Forma zatrudnienia
Umowa o pracę
Tryb pracy
Praca w pełni zdalna

Istniejemy od 20 lat. Dbamy o zachowanie tradycyjnych idei spółdzielczości, oferujemy nowoczesne rozwiązania bankowe zgodne z wymogami rynku. Tworzymy największe zrzeszenie Banków Spółdzielczych w Polsce. Mamy sieć własnych oddziałów w całym kraju.

Zobacz profil pracodawcy
Wymagane umiejętności
Statistica
R
SPSS
Friendly offer
Opis stanowiska

Główne Zadania

  • koordynowanie pracy Wydziału modeli scoringowych i ratingowych
  • prowadzenie merytorycznego nadzoru nad systemami informatycznymi służącymi szacowaniu oczekiwanych strat ekspozycji kredytowych, w tym nadzór nad jakością przeprowadzanej Oceny Indywidualnej prowadzonej przez inne jednostki Banku
  • monitorowanie rozwiązań i systemów informatycznych służących wyznaczaniu scoringów klientów detalicznych i ratingów klientów instytucjonalnych
  • prowadzenie projektów rozwoju modeli ryzyka i wiarygodności kredytowej: aplikacyjnych i behawioralnych oraz podnoszenie ich jakości
  • opracowywanie zasad i koncepcyjnych zmian w zakresie funkcjonowania modeli ryzyka kredytowego
  • nadzorowanie sporządzanych w Wydziale ocen i analiz, pod względem ich zgodności z przyjętymi standardami i stanem faktycznym
  • nadzorowanie raportowania oraz zapewnienie terminowej realizacji zaleceń KNF i SSOZ

Nasze Oczekiwania

  • wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: matematyka, ekonomia ilościowa, ekonometria, statystyka, informatyka)
  • 3-letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami projektowymi w budowie lub walidacji modeli scoringowych i ratingowych
  • 5-letnie doświadczenie w prowadzeniu projektów przetwarzania danych na potrzeby raportowania i sprawozdawczości
  • dobra znajomość języka SQL (Oracle)
  • rozumienie zagadnień przetwarzania danych (SQL, ETL, HD)
  • znajomość arkuszy kalkulacyjnych (m.in. MS Excel)
  • umiejętność posługiwania się oprogramowaniem do obliczeń statystycznych (np. Statistica, R, SPSS, SAS)
  • znajomość budowy i funkcjonowania modeli PD, LGD, ECL, CCF wg MSSF9
  • zaawansowana wiedza z zakresu ryzyka kredytowego pod kątem funkcjonowania modeli
  • wiedza z zakresu Stress-Testów portfela kredytowego Banku (czynników zewnętrznych mających wpływ na wysokość odpisów)
  • znajomość regulacji – Prawo bankowe oraz Rekomendacje KNF (m.in. C, J, R, S, T, W)

Oferujemy

  • możliwość pracy zdalnej w 100%
  • prywatną opiekę medyczną
  • ubezpieczenie grupowe
  • zakładowy fundusz świadczeń socjalnych
  • dofinansowanie do wypoczynku
  • dofinansowanie działań szkoleniowych
  • możliwość korzystania z pakietów sportowych
  • dostęp do platformy e-learningowej języków obcych: angielski, hiszpański, niemiecki
  • Pracowniczy Program Emerytalny