Oferty Pracy - Rocket Jobs

Portal pracy przyszłości.

Specjalista ds. Modeli Ryzyka
new
Finanse
Bank BPS S.A.

Pełny etat
Doświadczenie
Starszy specjalista/Senior
Forma zatrudnienia
Umowa o pracę
Tryb pracy
Praca Hybrydowa

Istniejemy od 20 lat. Dbamy o zachowanie tradycyjnych idei spółdzielczości, oferujemy nowoczesne rozwiązania bankowe zgodne z wymogami rynku. Tworzymy największe zrzeszenie Banków Spółdzielczych w Polsce. Mamy sieć własnych oddziałów w całym kraju.

Zobacz profil pracodawcy
Wymagane umiejętności
SQL
R
VBA
Opis stanowiska

Główne Zadania

  • rozwój i utrzymanie modeli w obszarze ryzyka kredytowego (modele scoringowe/ratingowe oraz modele odpisowe),
  • rozwój metodologii kalkulacji odpisów z tytułu ryzyka kredytowego zgodnie z Rekomendacją R,
  • sporządzanie raportów i analiz na potrzeby wewnętrzne oraz na potrzeby zewnętrznych instytucji nadzorczych i regulacyjnych,
  • aktywny udział w rozwoju i utrzymaniu narzędzi i systemów informatycznych

Nasze Oczekiwania

  • doświadczenie w obszarze modelowania ryzyka kredytowego (budowa, rozwój modeli, wykonywanie analiz statystycznych) lub walidacji modeli
  • znajomość metod statystycznych i technik modelowania w praktyce
  • wiedza z zakresu regulacji i rekomendacji nadzorczych z obszaru ryzyka kredytowego
  • umiejętność przetwarzania i analizy danych - SQL, R, VBA
  • wykształcenie wyższe, kierunki związane z: statystyką, matematyką, ekonometrią, metodami ilościowymi, fizyką, ekonomią.

Oferujemy

  • możliwość pracy zdalnej
  • prywatną opiekę medyczną
  • ubezpieczenie grupowe
  • zakładowy fundusz świadczeń socjalnych
  • dofinansowanie do wypoczynku
  • dofinansowanie działań szkoleniowych
  • możliwość korzystania z pakietów sportowych
  • dostęp do platformy e-learningowej języków obcych: angielski, hiszpański, niemiecki, włoski
  • Pracowniczy Program Emerytalny