Oferty Pracy - Rocket Jobs

Portal pracy przyszłości.

Starszy specjalista ds. restrukturyzacji
new
Finanse
Bank BPS S.A.

Pełny etat
Doświadczenie
Forma zatrudnienia
Umowa o pracę
Tryb pracy
Praca Hybrydowa

Istniejemy od 20 lat. Dbamy o zachowanie tradycyjnych idei spółdzielczości, oferujemy nowoczesne rozwiązania bankowe zgodne z wymogami rynku. Tworzymy największe zrzeszenie Banków Spółdzielczych w Polsce. Mamy sieć własnych oddziałów w całym kraju.

Zobacz profil pracodawcy
Wymagane umiejętności
Ms Power Point
MS Word
Microsoft Excel
Opis stanowiska

Główne Zadania

  • prowadzenie działań restrukturyzacyjnych w stosunku do Klientów strategicznych, instytucjonalnych i biznesowych Banku,
  • analiza dokumentacji kredytowej, sytuacji finansowej i prawnej kredytobiorców oraz ustanowionych prawnych zabezpieczeń,
  • opracowywanie strategii restrukturyzacyjnych, przygotowywanie rekomendacji i decyzji oraz ich prezentacja,
  • przeprowadzanie inspekcji u klientów podlegających procesowi restrukturyzacji,
  • negocjowanie warunków restrukturyzacji oraz reprezentowanie Banku w kontaktach z Klientami i innymi instytucjami finansującymi,
  • bieżące raportowanie w sprawach z przypisanego portfela Klientów,
  • monitorowanie wykonania warunków umów restrukturyzacyjnych, sytuacji finansowej Klientów, terminowości spłat oraz stanu zabezpieczeń,
  • realizacja przeglądu, monitorowania, klasyfikowania oraz szacowania utraty wartości dla zarządzanych wierzytelności,
  • utrzymywanie kontaktów z podmiotami zewnętrznymi oraz instytucjami (urzędami, nadzorcami, sądami, kancelariami prawnymi) zaangażowanymi w procesy restrukturyzacji i windykacji,

Nasze Oczekiwania

  • wykształcenie wyższe: ekonomia, finanse, bankowość lub prawo,
  • co najmniej 2 lat doświadczenia w pracy w banku w obszarze restrukturyzacji wierzytelności Klienta instytucjonalnego ,
  • prawo jazdy kat. B. (czynne),
  • znajomość przepisów prawa: bankowego, restrukturyzacyjnego, cywilnego w zakresie związanym z restrukturyzacją wierzytelności,
  • umiejętność oceny sytuacji ekonomiczno-finansowej klientów biznesowych,
  • znajomość dokumentacji kredytowej w tym prawnych zabezpieczeń wierzytelności,
  • dobra znajomość MS Office, w szczególności MS Word, MS Excel, MS Power Point,
  • dodatkowym atutem będzie znajomość specyfiki obsługi wierzytelności z zaangażowaniem ARiMR, BGK,

Oferujemy

  • możliwość pracy zdalnej
  • prywatną opiekę medyczną
  • ubezpieczenie grupowe
  • zakładowy fundusz świadczeń socjalnych
  • dofinansowanie do wypoczynku
  • dofinansowanie działań szkoleniowych
  • możliwość korzystania z pakietów sportowych
  • dostęp do platformy e-learningowej języków obcych: angielski, hiszpański, niemiecki, włoski
  • Pracowniczy Program Emerytalny