• Wszystkie ofertyWarszawaMarketingeCommerceE-commerce Manager (Empik Foto)
    E-commerce Manager (Empik Foto)
    Marketing
    Empik

    Empik

    Pełny etat
    Doświadczenie
    Manager/C-level
    Forma zatrudnienia
    B2B, UoP
    Tryb pracy
    Praca Hybrydowa

    Wymagane umiejętności

    e-commerce
    marketing
    Analiza Danych
    skuteczna komunikacja
    kreatywność
    dobra organizacja pracy

    Opis stanowiska

    Rekrutacja zdalna

    Empik Foto to lider w produkcji odbitek, fotoksiążek i fotoprezentów na polskim rynku. Działamy już od 28 lat stale poszerzając naszą ofertę i wzmacniając jakość świadczonych przez nas usług. Zaufały nam miliony klientów, czego dowodem jest to, że w 2022 roku wywołaliśmy ponad 142 milionów odbitek. Naszą aplikację ściągnęło ponad 1 000 000 klientów, a aż 99,87% klientów poleca nasze usługi!

    Empik Foto działa także w Czechach, Słowacji, Bułgarii i w Rumunii.​

    Tryb pracy: tryb hybrydowy (4 dni z biura, 1 dzień zdalnie)

    Zakres obowiązków:

    • Współtworzenie i wdrażanie strategii E-commerce​ dla Empik Foto na rynku polskim oraz rumuńskim poprzez cykl PDCA;
    • Identyfikacja celów: strategicznych, taktycznych oraz operacyjnych we współpracy ze wszystkimi zespołami zaangażowanym w proces marketingowo-sprzedażowy (marketing, commerce, category management, pricing, PO, PM, IT);
    • Zarządzanie interesariuszami: angażowanie kluczowych interesariuszy w celu wypracowania planów krótko-, średnio- i długoterminowych;
    • Wykorzystywanie danych i analiz do pomiaru skuteczności naszych strategii marketingowych, zapewnianie spójności przekazu marki oraz napędzanie sprzedaży i wzrostu przychodów;
    • Opracowywanie i wdrażanie strategii marketingowych, zarządzanie kampaniami reklamowymi online i analizowanie danych sprzedażowych w celu identyfikacji nowych możliwości;
    • Monitorowanie miesięcznych, kwartalnych i rocznych celów sprzedaży i przychodów oraz wskaźników KPI, zarówno ilościowych, jak i jakościowych;
    • Regularne przeprowadzanie badań rynku, konkurencji i trendów o obszarze e-commerce, m.in. w celu zidentyfikowania nowych możliwości dla kampanii reklamowych;
    • Optymalizacja kluczowych obszarów takich jak: ruch na stronie, lejek zakupowy, ścieżki klienta oraz konwersji;
    • Utworzenie procesów wewnętrznych obsługi platformy E-commerce;
    • Przygotowywanie rekomendacji, raportów i analiz na potrzeby optymalizacji działań;
    • Odpowiedzialność za P&L obszaru.

    Wymagania:

    • Minimum 3 lata doświadczenia w zarządzaniu działalnością e-commerce, zwłaszcza w biznesach omnikanałowych;
    • Doświadczenie w opracowywaniu strategii marketingowych i optymalizacji ofert oraz pozycjonowania produktów;
    • Nastawienie na wyniki: Skoncentrowanie na efektywności i wynikach finansowych działu;
    • Umiejętność efektywnego funkcjonalnego prowadzenia i motywowania zespołu e-commerce;
    • Analiza danych: Umiejętność wyciągania wniosków i tworzenia rekomendacji na podstawie danych;
    • Planowanie, tworzenie i zarządzanie kampaniami marketingowymi na platformach e-commerce;
    • Doświadczenie w korzystaniu z narzędzi e-marketingowych i e-commerce;
    • Silne umiejętności komunikacyjne, współpracy oraz zarządzania kluczowymi interesariuszami;
    • Umiejętność kreatywnego myślenia i wprowadzania innowacji zarówno w procesach, jak i produktach;
    • Chęć ciągłego samodoskonalenia się.