Oferty Pracy - Rocket Jobs

Portal pracy przyszłości.

Finance Business Partner
new
Finanse
Empik

Empik
Pełny etat
Doświadczenie
Starszy specjalista/Senior
Forma zatrudnienia
B2B, Umowa o pracę
Tryb pracy
Praca Hybrydowa
Wymagane umiejętności
ms excel
English B2 level
Power Bi
ekonomia
Mile widziane
skuteczna komunikacja
Opis stanowiska

Kontroler Finansowy / Finance Business Partner kosztów centralnych wspiera kadrę managerską w zarządzaniu i planowaniu kosztów centralnych. Działania kontrolera polegają na dostarczaniu odpowiednio przygotowanych informacji, analizie interpretacyjnej i predykcyjnej oraz sugerowaniu możliwych rozwiązań w celu podjęcia właściwych decyzji prowadzących do poprawy produktywności i zwiększenia rentowności firmy.

Szukamy osoby będącej partnerem do dyskusji dla dyrektorów i managerów poszczególnych funkcji, rozumiejącej specyfikę działania poszczególnych obszarów organizacji i wskazującej obszary do poprawy efektywności i optymalizacji.

Kontroler wspiera dyrektorów oraz managerów w zespołach centralnych, współpracuje z działem HR, marketingu, IT, administracji, finansów oraz innymi zespołami. Kontroler Finansowy / FBP odpowiada za proces zamknięcia miesiąca, budżetowania, raportowania wyników oraz przygotowanie dokumentacji do audytu finansowego.

Kontroler / Finance Business Partner raportuje do Head of Finance Controlling Grupy Empik.

Twój zakres obowiązków

  • Aktywna rola w wspieraniu dyrektorów i managerów działu HR, marketingu, IT, administracji, e-commerce, finansów oraz innych zespołów w podejmowaniu w zarządzaniu i zapewnieniu zgodności z budżetami poprzez przygotowywanie analiz oraz raportów oraz cykliczne raportowanie odchyleń od prognoz.
  • Udział w projektach optymalizacji i efektywności kosztowej w roli przedstawiciela zespołu finansowego. Wskazywanie obszarów do optymalizacji, tworzenie analiz określających poziom oszczędności, prowadzenie projektów w danych obszarach oraz wdrażanie inicjatyw
  • Przygotowanie planów finansowych poprzez planowanie budżetów, projektów oraz krótko - i długookresowych prognoz dla linii kosztowych;
  • Udział w przygotowaniu, raportowaniu oraz analizie wyników miesięcznych;
  • Tworzenie i rozwijanie narzędzi kontrolingowych;
  • Monitorowanie, kontrola i usprawnianie procesów wewnątrz organizacji;
  • Przygotowanie dokumentacji do audytu finansowego

Nasze wymagania

  • Masz wykształcenie wyższe o profilu ekonomicznym;
  • Posiadasz około 5-7 letnie doświadczenie w obszarze kontrolingu, finansów, analiz; masz doświadczenie we współpracy z dyrektorami zespołów biznesowych (rekomendowanie rozwiązań, bycie partnerem w dyskusji)
  • Bardzo dobrze posługujesz się pakietem MS Office (w szczególności programem Excel); mile widziana znajomość Power BI
  • Znasz język angielski na poziomie średniozaawansowanym;
  • Jesteś osobą komunikatywną i zaangażowaną w wykonywaną pracę;
  • Masz rozwinięte zdolności analityczne, potrafisz wyciągać wnioski z przeprowadzonych działań i rekomendować rozwiązania;
  • Jesteś osobą systematyczną i dokładną.