Oferty Pracy - Rocket Jobs

Portal pracy przyszłości.

Główna Księgowa/Główny Księgowy
new
Finanse
Finker

Finker
Pełny etat
Doświadczenie
Forma zatrudnienia
B2B, Umowa o pracę
Tryb pracy
Praca Hybrydowa
Wymagane umiejętności
zarządzanie zespołem
rachunkowość
podatki
Mile widziane
Enova365
Saldeo Smart
Google Workspace
Opis stanowiska

Jako Finker dbamy o finanse i księgowość naszych klientów w szerokim zakresie - prowadzimy pełną księgowość, służymy radą w kwestiach podatkowych, obsługujemy kadry i płace, budujemy modele finansowe, tworzymy analizy i raporty kontrolingowe, pełnimy funkcję dyrektora finansowego, wdrażamy systemy księgowe oraz realizujemy procesy rekrutacyjne do działów finansowo-księgowych naszych klientów.

Jeśli prowadzisz samodzielnie księgi rachunkowe spółek i czujesz się w tym mocna/y, nadążasz za zmianami w podatkach i masz rozwinięte kompetencje menedżerskie to jest duża szansa, że będzie nam razem po drodze.

Relacje, szacunek, jakość i usprawnianie procesów - to nasze mocne strony.

Szukamy ludzi z pasją, niezależnie od tego czy będą współpracować z nami czy z naszymi Klientami.

Jakiej osoby nam potrzeba? :)

  • szeroka wiedza z zakresu rachunkowości i podatków lub chęć jej poszerzania,
  • min. 2-3-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku Głównej Księgowej / Głównego Księgowego, gdzie oprócz pracy operacyjnej byłeś/byłaś odpowiedzialny/a również za nadzorowanie i organizowanie pracy swojego zespołu,
  • wykształcenie wyższe ekonomiczne (finanse/rachunkowość itp.; i/lub kursy w SKwP),
  • bycie na bieżąco ze zmianami w przepisach – świetnie, jeśli za nimi nadążasz, śledzisz je i analizujesz,
  • doświadczenie w systemie Enova365, ale jeśli znasz inne i masz łatwość w poznawaniu nowych systemów to wierzymy, że sobie poradzisz,
  • otwartość na wyzwania,
  • umiejętność przekazywania wiedzy, delegowania zadań, motywowania zespołu - bardzo ważne,
  • rozwinięte kompetencje interpersonalne, w szczególności zdrowej komunikacji (zarówno w zespole, jak i z klientami) - bardzo ważne,
  • ogarnięcie technologiczne i chęć usprawnień - jako dodatkowy atut potraktujemy znajomość Saldeo Smart (lub pokrewnych), środowiska Google Workspace.

W naszym zespole będziesz odpowiedzialny/a za:

  • prowadzenie pełnych ksiąg rachunkowych spółki/spółek,
  • sporządzanie i podpisywanie deklaracji podatkowych CIT, VAT, PCC i plików JPK,
  • zamykanie ksiąg,
  • analiza, weryfikacja i uzgadnianie zapisów na kontach księgowych,
  • księgowanie faktur zakupowych (AP) i sprzedażowych (AR), RMK, WNT, WDT, import usług i towarów, gospodarka magazynowa,
  • weryfikacja dokumentów pod kątem merytorycznym i podatkowym,
  • księgowanie wyciągów bankowych, raportów kasowych i rozliczeń płatności,
  • przygotowywanie sprawozdań GUS, NBP,
  • sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych oraz bilansów okresowych,
  • tworzenie raportów i zestawień,
  • kontakt z klientami i utrzymywanie z nimi dobrych relacji; odpowiadanie na zapytania klientów,
  • wsparcie merytoryczne i mentalne członków zespołu,
  • zarządzanie pracą zespołu.

Co zyskujesz pracując z nami?

  • pracę w firmie stawiającej na jakość usług,
  • potrzebujemy osoby, która dobrze odnajduje się w pracy przy kilku klientach,
  • wsparcie przełożonego (CFO), doradcy podatkowego, pozostałych głównych i samodzielnych księgowych – traktujemy siebie po partnersku; szukamy rozwiązań, a nie winnych :)
  • pracę w niedużej firmie (~ 35 osób),
  • stabilne zatrudnienie (umowa o pracę lub B2B - to zależy od Ciebie),
  • wynagrodzenie uzależnione od Twojego doświadczenia i kompetencji, formy współpracy oraz konkretnego projektu,
  • balans między życiem prywatnym a zawodowym - pracujemy od poniedziałku do piątku i gwarantujemy elastyczny czas pracy (8h/dzień; rozpoczęcie między 8:00 a 10:00),
  • elastyczny tryb pracy, po okresie wdrożenia tryb hybrydowy lub stacjonarnie w naszym biurze – w kamienicy w Śródmieściu, przy ulicy Wilczej 71; w niektórych zespołach czasem jest konieczność odwiedzin w siedzibie Klienta),
  • rozwój - codzienny, ale i dofinansowanie do szkoleń,
  • dostęp do platform: LEX,
  • dofinansowanie opieki medycznej - pakiet Allianz,
  • przyjazny proces wdrożenia, staramy się minimalizować stres nowej osoby,
  • wyjścia integracyjne,
  • zdrowa, luźna atmosfera i brak dress code’u - zależy nam, żebyś czuł(a) się u nas dobrze i wygodnie pod każdym względem. ;)