Oferty Pracy - Rocket Jobs

Portal pracy przyszłości.

Dyrektor IT Branża Medyczna
new
PM
G.V.M. Carint Sp. z o.o.

Pełny etat
Doświadczenie
Starszy specjalista/Senior
Forma zatrudnienia
B2B, Umowa o pracę
Tryb pracy
Praca Hybrydowa
Wymagane umiejętności
Infrastruktura IT
HIS
PACS
project management
saas
PaaS
LaaS
cloud
Opis stanowiska

O nas:

G.V.M. Carint Sp. z o.o. prowadzi działalność w branży medycznej o wiodącej specjalizacji kardiologicznej, we współpracy z włoskim partnerem Gruppo Villa Maria S.p.A. W swojej strukturze posiada samodzielne centra medyczne z oddziałami szpitalnymi, pracowniami diagnostycznymi oraz poradniami specjalistycznymi, zarówno komercyjnymi, jak i z kontraktem z NFZ. Obszar działania obejmuje województwo małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie i śląskie. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i ugruntowaną pozycję, dlatego nasze zespoły zasilają najlepsi specjaliści.

Dyrektor IT – grupa GVM Carint / Intercard

Zakres obowiązków:

Dyrektor IT będzie odpowiedzialny za całościowy i kompleksowy nadzór nad systemami i infrastrukturą IT polsko-włoskiej grupy medycznej GVM Carint (9 centrów kardiologii, rozwijającej się sieci radiologii i diagnostyki obrazowej, poradni oraz siedziba główna). Będzie on czuwał nad stanem wszystkich systemów informatycznych, kierował ich rozwojem w tym w porozumieniu z CIO Grupy GVM we Włoszech, biorąc pod uwagę dostępny budżet, koszt i harmonogramy.

Dyrektor IT będzie odpowiadał za koordynowanie zarządzaniem infrastrukturą sprzętową i programową, w tym jej utrzymaniem w ciągłym ruchu, aktualizacjami i będzie odpowiedzialny za planowanie rozwoju technologicznego organizacji, biorąc pod uwagę dostępne zasoby sprzętowe, ludzkie i wymogi jakościowe, przepisów prawa. Rola ta obejmuje ciągłą analizę potrzeb organizacji i zarządzania informacją, planowanie projektów rozwojowych w celu ulepszenia infrastruktury IT, opracowanie planu inwestycji (zakupów) niezbędnych komponentów infrastruktury i przedstawienie ich Zarządom spółek w grupie.

Celem Dyrektora IT jest kompleksowe podejście do infrastruktury IT, proponowanie ulepszeń oraz zapewnienie zgodności z wymogami prawnymi i standardami jakości w ochronie danych medycznych. Stanowisko to odpowiada bezpośrednio przed Zarządami w grupie i będzie współpracować w globalnych projektach z CIO Grupy GVM.

Głównym oprogramowaniem używanym obecnie w grupie jest: system typu HIS (AMMS), system post processingu (Syngo.Via), system typu PACS (Vizio+).

  • Utrzymanie kompletnej i aktualnej wizji architektury IT w grupie, w tym w zakresie sprzętowym, aplikacji, danych, procesów oraz cyberbezpieczeństwa.
  • Nadzór i zarządzanie infrastrukturą technologiczną grupy, narzędziami i usługami inżynierskimi.
  • Zarządzanie infrastrukturą sieciową i telekomunikacyjną w wielu różnych lokalizacjach w Polsce.
  • Nadzór nad systemami informatycznymi dla użytkowników końcowych zapewniając spełnienie wymagań biznesowych, regulacyjnych oraz bezpieczeństwa.
  • Udział w podejmowaniu decyzji dotyczących projektów i inwestycji mających wpływ na architekturę IT w grupie, w tym cyberbezpieczeństwo i ochronę danych medycznych.
  • Prowadzenie projektów związanych z optymalizacją wydajności i skalowania systemów informatycznych.
  • Opracowywanie planu rozwoju infrastruktury IT, identyfikując narzędzia i kompetencje potrzebne do przeprowadzenia tego procesu.
  • Zapewnienie spójności podczas rozwoju i wyborów różnych rozwiązań w zakresie architektury IT, biorąc pod uwagę relacje pomiędzy różnymi środowiskami i poziomami zastosowań oraz potrzebami medycznymi i biznesowymi grupy.
  • Projektowanie, wdrażanie i zarządzanie cloud services.
  • Przeprowadzanie analizy wpływu zmian na architekturę IT.
  • Odpowiedzialność za projekty wdrożeniowe i zarządzanie zestawem narzędzi i usług inżynierskich wspomagających biznes.
  • Przeprowadzanie przeglądów powdrożeniowych nowych narzędzi i systemów.
  • Zapewnienie aktualizacji wszystkich systemów informatycznych, w tym HIS, PACS i innych, w porozumieniu ze współpracującymi firmami.
  • Udział w rozwoju systemów HIS, PACS, post procesingu, tak aby w jak największym stopniu wspierały i ułatwiały pracę zespołu medycznego oraz wspierały działania kontrolne i nadzorcze.
  • Zapewnienie zgodności systemów IT z polityką grupy, standardami jakości oraz cyberbezpieczeństwem.
  • Zarządzanie podległym zespołem IT, rozliczanie ze zlecanych zadań, rozwój wewnętrznego zespołu.
  • Bieżące utrzymanie map procesów, aplikacji i infrastruktury. Tworzenie wewnętrznej dokumentacji, w tym w zakresie zmapowanych procesów w obrębie infrastruktury IT.
  • Koordynacja pracy zewnętrznych firm współpracujących i dostawców, udział w negocjacjach.
  • Utrzymywanie relacji z zewnętrznymi dostawcami i partnerami w celu optymalizacji wydajności i funkcjonalności infrastruktury IT, rozliczanie ich ze zlecanych działań.
  • Zarządzanie budżetem w zakresie IT, planowanie rozwoju, inwestycji, zakupów, szacowanie kosztów itp.

Wymagania:

  • 👉 Doświadczenie w zarządzaniu infrastrukturą IT idealnie w strukturze rozproszonej w modelu on-premises, cloud, SaaS, PaaS, IaaS – wiedza na temat mocnych i słabych stron poszczególnych technologii, szczególnie w zakresie biznesowym.
  • 👉 Doświadczenie w branży medycznej.
  • Bardzo dobra znajomość systemów typu HIS, PACS oraz post processingu (m.in. bezpieczeństwa i ochrony, protokoły integracji itp.).
  • Znajomość protokołów wymiany danych HL7, ACR/NEMA, IHE itp.
  • Wiedza i wcześniejsze doświadczenie z systemem AMMS będzie dodatkowym atutem.
  • Wiedza i znajomość ram i standardów cyberbezpieczeństwa oraz zarządzania ryzykiem.
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego jest wymagana w codziennej pracy.
  • Minimum 3 lata doświadczenia na podobnym stanowisku.
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem IT.
  • Umiejętności komunikacyjne, przywódcze i strategicznego myślenia.
  • Kompetencje w zakresie projektowania komponentów oprogramowania/sprzętu i zarządzania złożonymi systemami.

Oferujemy:

  • satysfakcjonujące warunki zatrudnienia,
  • atrakcyjne warunki wynagrodzenia powiązane z realizacją celów,
  • wsparcie zespołu i przyjazne środowisko pracy,
  • pracę w innowacyjnej, dynamicznie rozwijającej się spółce medycznej.