Oferty
Starszy konsultant podatkowy
Finanse

Wrocław
Pełny etat
Doświadczenie
Starszy specjalista/Senior
Forma zatrudnienia
UoP
Tryb pracy
Praca Hybrydowa
Grupa Selena

Obecnie Grupę Selena opisuje kilka liczb: 30 spółek w 19 krajach, globalna sprzedaż na ponad 100 rynkach, 19 zakładów produkcyjnych w Europie, Azji i Ameryce, blisko 1800 pracowników, 42 000 profesjonalnych klientów i miliony użytkowników indywidualnych. Jesteśmy jednym z 4 największych producentów montażowej piany poliuretanowej na świecie na potrzeby budownictwa, którego serce od początku lat 90. bije we Wrocławiu. Jesteśmy liderem w kilku segmentach rynku i uznanym innowatorem w branży profesjonalnej chemii budowlanej.Należymy do tych, którzy zamiast próbować przewidywać przyszłość – po prostu ją tworzą.

Zobacz profil pracodawcy

Wymagane umiejętności

doradztwo podatkowe

Kalkulacja CIT

rozliczenia VAT

Mile widziane

Microsoft Dynamics AX

Opis stanowiska

Twój zakres obowiązków

  • bieżące doradztwo podatkowe dla spółek Grupy
  • opiniowanie pod kątem podatkowym projektów umów zawieranych przez Grupę
  • monitorowanie i analiza zmian przepisów podatkowych mających wpływ na działalność Grupy
  • udział w weryfikacji prawidłowości rozliczeń podatku VAT
  • weryfikacja przygotowywanych rocznych kalkulacji podatku CIT
  • przygotowywanie kalkulacji rozliczeń transakcji pomiędzy podmiotami powiązanymi
  • sporządzanie dokumentacji cen transferowych transakcji realizowanych pomiędzy podmiotami Grupy
  • udział w prowadzonych wobec spółek Grupy czynnościach sprawdzających i kontrolach podatkowych

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe (preferowane prawnicze, administracyjne lub ekonomiczne)
  • co najmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe zdobyte w podmiotach świadczących usługi doradztwa podatkowego lub w grupach kapitałowych
  • bardzo dobra znajomość polskich i międzynarodowych przepisów podatkowych
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • wysokie umiejętności analityczne
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (w szczególności MS Excel)
  • proaktywna postawa, skrupulatność, terminowość
  • rozwinięte zdolności interpersonalne

  • doświadczenie w zakresie sporządzania dokumentacji cen transferowych
  • znajomość programu Microsoft Dynamics AX

To oferujemy

  • Pracę w systemie hybrydowym po okresie wdrożenia
  • Pracę w międzynarodowej, dynamicznie rozwijającej się firmie
  • Interesujący pakiet socjalny m.in. opieka medyczna, dofinansowanie do zajęć sportowych
  • Atrakcyjne wynagrodzenie i system motywacyjny
  • Możliwość nabywania nowych ciekawych doświadczeń dzięki bliskiej współpracy z polskimi i zagranicznymi spółkami Grupy