Oferty Pracy - Rocket Jobs

Portal pracy przyszłości.

Finance Commercial Manager
new
Finanse
Kronospan

Kronospan
Jasło
Pełny etat
Doświadczenie
Starszy specjalista/Senior
Forma zatrudnienia
Umowa o pracę
Tryb pracy
Praca z biura
Wymagane umiejętności
finanse
Angielski
zarządzanie zespołem
umiejętności negocjacyjne
Opis stanowiska

Jesteśmy wiodącym producentem płyt drewnopochodnych z 125-letnią historią sukcesu, posiadającym ponad 40 zakładów na całym świecie. Jako biznes stawiamy na ciągły rozwój i obecnie realizujemy nowe projekty w obszarze produkcji, logistyki i sprzedaży. Naszym celem jest dalsza ekspansja zarówno rynku krajowego, jak i eksportowego, poprzez oferowanie najnowszych osiągnięć w portfolio produktowym. Dlatego poszukujemy kompetentnych menedżerów i specjalistów, których cechuje pasja i ambicja w dążeniu do osiągania założonych celów

Twój zakres obowiązków

  • Finance Commercial Manager odpowiada za realizację budżetów finansowych i rozwój KPI.
  • Planowanie finansowe i budżetowanie (CAPEX, OPEX).
  • Kontrolowanie wyników finansowych.
  • Optymalizacja struktury kosztów i analiza rentowności.
  • Nadzór nad obszarem księgowości, kontrolingu oraz zakupów.
  • Koordynacja nad zamknięciem miesiąca finansowego, przedstawienie wyników finansowych, prowadzenie i koordynacja współpracy z audytorami wewnętrznymi oraz zewnętrznymi, prowadzenie zamknięcia roku finansowego.
  • Prowadzenie kalkulacji cenowych dla nowych produktów.
  • Nadzór nad zakupionymi towarami i usługami oraz kontrola wydatków (CAPEX, OPEX).
  • Prowadzenie negocjacji z kluczowymi dostawcami i klientami.
  • Odpowiedzialność za rozstrzyganie sporów i rozpatrywanie roszczeń (nota debetowa, zarządzanie notami kredytowymi).
  • Zarządzanie powierzonym zespołem w celu osiągnięcia założonych KPI.
  • Przygotowanie danych do Zarządu oraz raportowanie wyników finansowych Spółki.

Nasze wymagania

  • 5 lat doświadczenia na podobnym stanowisku w branży produkcyjnej.
  • Wykształcenie wyższe – preferowane kierunki: finanse, księgowość lub pochodne.
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego – warunek konieczny.
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem.
  • Praktyczna wiedza z zakresu finansów.
  • Doświadczenie i umiejętności negocjacyjne.
  • Dyspozycyjność do odbywania wyjazdów służbowych (około 10-15%).

To oferujemy

  • Praca w międzynarodowej korporacji będącej liderem w swojej branży.
  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę.
  • System nagród miesięcznych.
  • Opieka mentora podczas procesu onboardingu.
  • Udział w szkoleniach finansowanych przez pracodawcę.
  • Rozwój wewnątrz organizacji w ramach rekrutacji wewnętrznych

Benefity

  • dofinansowanie nauki języków
  • parking dla pracowników
  • wyprawka szkolna
  • paczki świąteczne
  • inicjatywy dobroczynne
  • pikniki rodzinne