Oferty Pracy - Rocket Jobs

Portal pracy przyszłości.

Specjalista / Specjalistka ds. Księgowości
new
Finanse
Moja Firma sp. z o.o.

Warszawa
6 500 - 13 000 PLNBrutto miesięcznie - UoP
Pełny etat
Doświadczenie
Forma zatrudnienia
Umowa o pracę
Tryb pracy
Praca Hybrydowa
Wymagane umiejętności
Dokładność, skrupulatność
Optima
Znajomośc przepisów
Ms office
dobra organizacja pracy
odpowiedzialność
umiejętności analityczne
Mile widziane
ukraiński
Angielski
Friendly offer
Opis stanowiska

Poszukujemy Księgowego/Księgowej, który/która będzie odpowiedzialny/a za prowadzenie pełnej księgowości dla jednoosobowych działalności gospodarczych (JDG) na różnych systemach podatkowych, w szczególności ryczałtu dla branży IT. Do obowiązków będzie również należało składanie wszystkich wymaganych deklaracji oraz wsparcie klientów poprzez odpowiadanie na ich pytania i wyjaśnianie stawek podatkowych.

Zakres obowiązków:

  • Prowadzenie księgowości dla JDG, w tym na systemach podatkowych takich jak ryczałt oraz zasady ogólne.
  • Obliczanie i rozliczanie kursowych różnic.
  • Zarządzanie miesięcznymi rozliczeniami księgowymi.
  • Obliczanie podatków PIT i ZUS na podstawie miesięcznych danych.
  • Składanie wszystkich wymaganych deklaracji podatkowych i innych dokumentów finansowych.
  • Odpowiadanie na pytania klientów dotyczące rozliczeń podatkowych i wyjaśnianie stosowanych stawek podatkowych.
  • Monitorowanie i przestrzeganie aktualnych przepisów podatkowych oraz regulacji prawnych.
  • Współpraca z innymi działami firmy oraz doradcami podatkowymi.

Wymagania:

  • Minimum 1-2 lata doświadczenia na stanowisku księgowego, w szczególności w obsłudze JDG (branża IT).
  • Znajomość różnych systemów podatkowych, w szczególności ryczałtu.
  • Dogłębna znajomość przepisów podatkowych i rachunkowych obowiązujących w Polsce.
  • Biegła obsługa programów księgowych (Optima) oraz pakietu MS Office, zwłaszcza Excel.
  • Umiejętność analizy i interpretacji danych finansowych.
  • Dokładność, skrupulatność oraz umiejętność zarządzania czasem.
  • Dobre umiejętności komunikacyjne w języku polskim i (jeśli to wymagane) angielskim.
  • Wysoka etyka pracy i zachowanie poufności informacji finansowych.

Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie w dynamicznie rozwijającej się firmie.
  • Możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji.
  • Przyjazną atmosferę pracy w zgranym zespole.
  • Atrakcyjne wynagrodzenie oraz pakiet benefitów (Multisport).
6 500 - 13 000 PLN

Brutto miesięcznie - UoP