• Wszystkie ofertyDębicaZdrowieFarmacjaSpecjalista ds. rozwoju produktów leczniczych
    Specjalista ds. rozwoju produktów leczniczych
    Zdrowie
    OLIMP LABORATORIES Sp. z o.o.

    Dębica
    Pełny etat
    Doświadczenie
    Forma zatrudnienia
    UoP
    Tryb pracy
    Praca z biura

    Wymagane umiejętności

    farmacja
    EMA
    eCDT
    kreatywność
    Angielski

    Opis stanowiska

    SPECJALISTA DS. ROZWOJU PRODUKTÓW LECZNICZYCH

    Miejsce pracy Pustynia k. Dębicy

    Zakres zadań:

    • Realizacja strategii rozwoju nowych produktów leczniczych
    • Identyfikacja i rozwój rynku
    • Analiza naukowych baz danych pod kątem poszukiwania nowych i znanych substancji aktywnych, które mogą mieć zastosowanie w produktach leczniczych
    • Przegląd literatury (artykuły naukowa, opracowania, itp.) wymagań prawnych i wytycznych (farmakopealnych, EMA/ICH) w zakresie planowanych i prowadzonych prac dotyczących rejestracji produktów leczniczych
    • Udział w opracowaniu dokumentacji CMC na różnych etapach rozwoju produktu
    • Opracowanie dokumentacji rejestracyjnej odnoszącej się do jakości produktów leczniczych, surowców farmaceutycznych – moduł 3 Quality, moduł 2.3 QOS
    • Ocena dokumentacji ASMF dla substancji czynnych pod kątem spełnienia odpowiednich wymagań
    • Ocena dokumentacji rejestracyjnej odnoszącej się do jakości pod kątem zgodności z wymaganiami odpowiednich monografii i wytycznych EMA/ICH
    • Wytyczne, weryfikacja i zatwierdzanie  druków informacyjnych (ulotki dla pacjenta i Charakterystyki Produktu Leczniczego)
    • Przygotowywanie wybranej dokumentacji do wniosków o zmianę w pozwoleniu na dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego oraz wniosków o re-rejestrację
    • Budowanie kontaktów z zagranicznymi oferentami gotowych dossier – audytowanie dokumentacji
    • Podejmowanie decyzji/wydawanie opinii w sprawie możliwości i sposobu wprowadzenia do obrotu nowego produktu leczniczego czy też wyboru kategorii rejestracyjnej
    • Udział w narodowych i międzynarodowych procedurach rejestracyjnych
    • Śledzenie zmian w prawie i wytycznych (na rynku polskim i w UE) dotyczących zagadnień związanych z rejestracją produktów leczniczych

    Wymagania:

    • Kilkuletnie poparte doświadczenie  w firmie farmaceutycznej na stanowisku wymagającym  znajomości  w  dziedzinie rejestracji i wytwarzania produktów leczniczych oraz zagadnień z tym powiązanych
    • Wykształcenie wyższe medycyna, farmacja, chemia, biologia, biotechnologia lub pokrewne
    • Dobra znajomość prawa farmaceutycznego
    • Znajomość przepisów krajowych i wspólnotowych regulujących zagadnienia dopuszczania do obrotu oraz wytwarzania produktów leczniczych,
    • Praktyczna umiejętność interpretacji prawa farmaceutycznego, wytycznych EMA, ICH oraz Farmakopei Europejskiej w zakresie opracowania dossier produktu leczniczego
    • Dobra znajomość języka angielskiego
    • Umiejętność strategicznego myślenia
    • Kreatywność, umiejętność inicjowania zmian, silna motywacja do pracy
    • Wysokie zdolności organizacyjne, odpowiedzialność  i precyzja w działaniu
    • Postawa kompleksowego załatwiania powierzonego zadania
    • Zmysł badawczy i umiejętność podejmowania szybkich decyzji.
    • Umiejętność przygotowania dokumentacji w formacie eCDT

    Oferujemy:

    • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
    • Atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do posiadanego doświadczenia i efektów pracy
    • Prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie
    • Kartę Multi Sport
    • SmartLunch
    • Możliwość rozwoju zawodowego
    • Stabilną pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku