• Wszystkie ofertyWarszawaFinanseAnalizaStarszy Specjalista ds. Ryzyka Rynkowego
    Starszy Specjalista ds. Ryzyka Rynkowego
    new
    Finanse
    PKO BANK POLSKI S.A.

    Pełny etat
    Doświadczenie
    Starszy specjalista/Senior
    Forma zatrudnienia
    UoP
    Tryb pracy
    Praca Hybrydowa

    Wymagane umiejętności

    VBA

    pomiar ryzyka

    SQL

    finanse

    Ryzyko

    język angielski

    Mile widziane

    Python

    SAS

    Opis stanowiska

    Dołącz do nas jako:

    SPECJALISTA/STARSZY SPECJALISTA DS. RYZYKA RYNKOWEGO

    Departament Ryzyka Rynkowego - Warszawa Puławska 17

    Na co dzień w naszym zespole:

    • wyznaczasz miary ryzyka rynkowego, zarządzasz ryzykiem stopy procentowej, walutowym, towarowym największego banku w Polsce,
    • wyceniasz szeroką gamę typów instrumentów pochodnych,
    • zajmujesz się projektowaniem i rozwijaniem narzędzi wspierających proces zarządzania ryzykiem rynkowym Banku,
    • wdrażasz modele stopy procentowej, tworzysz narzędzia i rozwiązania IT, które wspomogą proces zarządzania ryzykiem stopy procentowej w księdze bankowej i handlowej,
    • dokonujesz analizy behawioralnej naszych produktów,
    • prognozujesz zachowania klientów posiadających produkty bankowe w zależności od zmieniającej się sytuacji rynkowej,
    • analizujesz i implementujesz regulacje nadzorcze i najlepsze praktyki rynkowe,
    • dokonujesz analizy jakości danych w systemach informatycznych Banku.

    To stanowisko może być Twoje, jeśli:

    • masz wyższe wykształcenie w zakresie metod ilościowych, matematyki finansowej lub finansów (certyfikat FRM, PRM, CQF lub CFA będzie dodatkowym atutem),
    • masz doświadczenie w pracy w obszarze ryzyka lub finansach w instytucji finansowej,
    • masz praktyczną i teoretyczną wiedzę nt. funkcjonowania rynków finansowych, produktów bankowych, metod ilościowych i statystycznych wykorzystywanych do analizy danych,
    • znasz pojęcia EVE, NII, BPV, IRRBB/CSRBB,
    • znasz SQL, VBA,
    • wiesz jak monitorować i budować rozwiązania dotyczące pomiaru ryzyka stopy procentowej, zachowania klientów (wiedza w zakresie budowy i walidacji modeli behawioralnych będzie dodatkowym atutem),
    • interesujesz się metodami pomiaru ryzyka stopy procentowej i wyceny instrumentów finansowych,
    • posługujesz się językiem angielskim (co najmniej w stopniu komunikatywnym),
    • jesteś osobą samodzielną i konstruktywnie poszukującą rozwiązań.

    Mile widziane:

    • znajomość Python, SAS.

    Twój Pakiet Korzyści

    • Praca hybrydowa- Pracujemy jak lubimy. Nasze zadania realizujemy z domu lub z biura.
    • Docenienie działania i zaangażowania- Oprócz wynagrodzenia, każdy z nas ma określone cele – które doceniamy w ramach systemów premiowych.
    • Oferta specjalna- Wspieramy Twoje finanse i oferujemy produkty naszej Grupy Kapitałowej na preferencyjnych warunkach (m.in. kredyt hipoteczny, kartę kredytową czy ubezpieczenie) oraz pomagamy odkładać na emeryturę w PPE.
    • Elastyczność benefitów- Różnimy się, dlatego to Ty wybierasz z jakich benefitów skorzystasz. Mamy dla Ciebie system kafeteryjny lub działania w ramach ZFŚS m.in. dofinansowanie opieki nad dziećmi, wakacji czy pożyczkę na remont.
    • Możliwości rozwoju- U nas masz szerokie perspektywy rozwoju i możesz uczyć się, jak lubisz. Oferujemy dostęp do różnych form nauki – stacjonarnie i cyfrowo.
    • Wsparcie w zdrowiu i odpoczynku- Dbamy o naszą formę mentalną i fizyczną. Możesz skorzystać z kart sportowych, opieki medycznej LuxMed, stomatologa, programu wellbingowego #FokusNaCiebie czy dodatkowych dni wolnych.

    Pracuj w miejscu, które zna każdy.

    #TyWybierasz