• Wszystkie ofertyPoznańPrawoKonsultant/ Konsultantka w dziale prawa spółek
    Konsultant/ Konsultantka w dziale prawa spółek
    new
    Prawo
    PragmatIQ Kancelaria Prawna Szymkowiak S.K.A.

    Poznań
    1 813 - 2 331 USDNetto miesięcznie - B2B
    Pełny etat
    Doświadczenie
    Forma zatrudnienia
    B2B
    Tryb pracy
    Praca Hybrydowa

    Wymagane umiejętności

    priorytetyzacja
    odpowiedzialność

    Opis stanowiska

    KOGO SZUKAMY?

    Do naszego zespołu poszukujemy osób, które interesują się prawem spółek handlowych i jednocześnie znajdują w sobie sporą dawkę determinacji i chęci do dalszego rozwoju zawodowego.

    W PragmatIQ chcemy nieustannie się rozwijać, dlatego szukamy osób zmotywowanych i otwartych na podejmowanie nowych wyzwań.

    Zapraszamy Cię do zespołu, w którym nacisk kładziemy na dużą samodzielność, szybki rozwój merytoryczny, a jednocześnie wsparcie zespołowe i …dużą dawkę humoru.

    Twój zakres obowiązków:

    • Przygotowywanie kompletu dokumentów do prostej sprzedaży udziałów/akcji/OPIO spółki oraz pilnowanie obowiązków po ich sprzedaży np. aktualizacja danych w CRBR i złożenie deklaracji (nauka prowadzenia spraw od początku do końca i odpowiedzialności za dany temat).
    • Przygotowywanie umowy spółki dostosowanej do potrzeb klienta.
    • Przygotowywanie kompletu dokumentacji dot. aportu/przekształcenia/innej reorganizacji.
    • Pod nadzorem: kompleksowe prowadzenie procedury aportu/przekształcenia/innej reorganizacji bądź innych bardziej złożonych zadań. Przygotowanie projektów mniej złożonych pism procesowych.

    Dlaczego warto z nami pracować?

    • Udział w szkoleniach merytorycznych prowadzonych przez PragmatIQ.
    • Regularne spotkania z Team Leaderem dotyczące Twojego rozwoju i progresu w projektach.
    • Rozwijasz swoje kompetencje pod okiem doświadczonych ekspertów.
    • Elastyczność w sposobie pracy – po okresie próbnym możliwość pracy zdalnej (max. 2 dni na tydzień).
    • Dofinansowanie do karty MultiSport.
    • Regularne spotkania integracyjne.
    • Firmowa kuchnia z posiłkami przygotowywanymi na miejscu.

    Nadal masz wątpliwości? Zobacz, z kim będziesz pracować, poznaj nasz zespół!

    Co oferujemy?

    • Współpracę opartą o kontrakt B2B (uwzględniający płatne dni wolne).
    • Wynagrodzenie w przedziale 7 000 – 9 000 PLN netto (+VAT) na fv.
    • Po okresie próbnym - premię kwartalną uzależnioną od wyników Kancelarii.
    • Za każde pełne 3 lata współpracy 1 dodatkowy płatny dzień wolny w roku.

    Aplikuj, jeśli:

    • Masz min. 3 lata doświadczenia zawodowego na stanowisku praktykanta/aplikanta w dziale prawnym podmiotu gospodarczego albo kancelarii.
    • Dobrze znasz pakiet MS Office (przede wszystkim: Excel, Word).
    • Znasz Lex i Legalis w stopniu pozwalającym na przygotowanie analizy komentarzy i orzecznictwa w celu znalezienia odpowiedzi na dany problem prawny.
    • Znasz prawo spółek handlowych i prawo cywilne w zakresie umożliwiającym poruszanie się po tych przepisach oraz przygotowywanie analiz i opinii prawnych.
    • Potrafisz samodzielnie szukać rozwiązań.
    • Charakteryzujesz się rzetelnością oraz orientacją na szczegóły.
    • Posiadasz umiejętność pracy w grupie, jesteś gotowy/a do nauki nowych rzeczy.
    • Znasz j. angielski na poziomie B2.

    A dodatkowo - mile widziane będzie, jeśli:

    • Posiadasz doświadczenie na stanowisku asystenta lub aplikanta, w kancelarii zajmującej się prawem spółek handlowych.
    • Posiadasz doświadczenie zawodowe w zakresie prowadzenia spraw sądowych, w szczególności dotyczących sporów wspólników.
    • Znasz podstawy prawa podatkowego.
    • Znasz system e-KRS i Portal Rejestrów Sądowych w stopniu pozwalającym na samodzielne przygotowanie wniosków w tych systemach.

    Jak wygląda nasz proces rekrutacyjny?

    1. Weryfikacja przesłanych CV.
    2. Wstępna rozmowa na MS Teams (15-30 minut) – to pierwszy kontakt z Tobą 😊. Podczas tej rozmowy chcemy Ci bliżej przedstawić kancelarię, dział i stanowisko, na które aplikujesz. Wspólnie z Tobą potwierdzamy kluczowe kwestie takie jak motywacja do dołączenia do PragmatIQ, oczekiwania dotyczące wynagrodzenia, preferowana forma zatrudnienia i dyspozycyjność. To dla mnie ważny moment, by poznać Ciebie bliżej.
    3. Test online – aby upewnić się, że posiadasz niezbędne dla nas zdolności analityczne, w kolejnym kroku otrzymujesz od nas do wykonania test, który sprawdza umiejętności matematyczne oraz logicznego myślenia.
    4. Spotkanie rekrutacyjne (60-90 minut) – w kolejnym kroku zapraszam Cię na spotkanie rekrutacyjne, na którym oprócz mnie jest jeszcze Supervisor i/lub Team Leader. Celem tego etapu jest wzajemne poznanie się. Chcemy, byś mógł_a zadać nam pytania, które Cię nurtują. My z kolei chcemy dowiedzieć się, co dla Ciebie jest ważne w Twojej karierze zawodowej oraz jakie kwestie merytoryczne są dla Ciebie istotne.
    5. Zadanie rekrutacyjne – aby dopełnić merytoryczną weryfikację w ostatnim kroku otrzymujesz ode mnie zadanie rekrutacyjne do wykonania. Dzięki temu możemy odpowiednio ocenić Twoje dopasowanie do stanowiska. Ty z kolei masz próbkę tego, jak praca u nas wygląda, więc na tym etapie też możesz ocenić, czy jest to coś, czego szukasz.
    6. Decyzja i feedback – po przejściu wszystkich etapów podejmujemy decyzję i wracamy z informacją zwrotną do każdego kandydata.

    Czekamy na Twoje CV!

    1 813 - 2 331 USD

    B2B