Oferty Pracy - Rocket Jobs

Portal pracy przyszłości.

Księgowa / Księgowy
new
Finanse
PTWP SA

PTWP SA
Katowice
Pełny etat
Doświadczenie
Forma zatrudnienia
Umowa o pracę
Tryb pracy
Praca z biura
Wymagane umiejętności
GUS
VAT
CIT
Enova365
Microsoft Excel
Microsoft Office
Mile widziane
GPW
Opis stanowiska

Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości S.A. (Grupa PTWP) jest firmą działającą w obszarze zintegrowanych rozwiązań w zakresie komunikacji i nowych mediów, jej aktywność skupia się na rynku internetowym. Grupa PTWP zajmuje się organizacją kongresów, konferencji, seminariów i wydarzeń specjalnych na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym. W skład Grupy PTWP wchodzi także spółka PTWP-ONLINE Sp. z o.o. wydawca 20 portali branżowych oraz PTWP Event Center zarządzająca Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Halą Widowiskowo-Sportową Spodek w Katowicach. 🙂

Twój zakres obowiązków

  • Księgowanie faktur sprzedaży, faktur zakupów, wyciągów bankowych, raportów kasowych, rozlicza-nie delegacji oraz zaliczek pracowniczych
  • Sporządzanie sprawozdań do GUS
  • Prowadzenie ewidencji środków trwałych
  • Realizacja płatności bankowych
  • Uzgadnianie sald kont oraz rozrachunków z dostawcami i odbiorcami
  • Sporządzanie codziennych raportów oraz zestawień na potrzeby Zarządu
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych VAT, CIT, JPK, PFRON
  • Sporządzanie okresowych i rocznych sprawozdań finansowych
  • Rozliczanie RMK i RMP
  • Współpraca podczas badania sprawozdań finansowych i przy raportowaniu na GPW

Nasze wymagania

  • Minimum 5-letnie doświadczenie w prowadzeniu pełnej księgowości
  • Znajomość ustawy o rachunkowości i prawa podatkowego
  • Praktyczna znajomość obsługi MS Office, w szczególności Ms Excel
  • Dokładność, rzetelność, samodzielność oraz zaangażowanie
  • Dobra organizacja pracy i umiejętność pracy w zespole
  • Doświadczenie w obsłudze systemu księgowego enova365 (warunek konieczny)

  • Doświadczenie w raportowaniu na GPW
  • Znajomość Międzynarodowych Standardów Rachunkowości

To oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie
  • Możliwość rozwoju zawodowego
  • Pracę w zgranym, rzetelnym zespole w miłej atmosferze