Oferty Pracy - Rocket Jobs

Portal pracy przyszłości.

Specjalista ds. ryzyka
new
Finanse
Rafineria Gdańska

Gdańsk
Pełny etat
Doświadczenie
Forma zatrudnienia
Umowa o pracę
Tryb pracy
Praca z biura

Jesteśmy jedną z najnowocześniejszych i najbardziej złożonych technologicznie rafinerii w tej części Europy. Rocznie przerabiamy ponad 10 mln ropy, którą dostarczamy naszym właścicielom, w ramach modelu biznesowego JV. Dążymy do doskonałości w zakresie bezpieczeństwa, ochrony środowiska i niezawodności produkcji.

Zobacz profil pracodawcy
Wymagane umiejętności
finanse
Zdolności analityczne
Angielski
kontrola ryzyka
wykształcenie wyższe
Mile widziane
bankowość
ENERGETYKA
modele scoringowe
modele statystyczne
Opis stanowiska

TWOJE ZADANIA

  • nadzór nad tematyką ryzyka finansowego w organizacji
  • rozwój obszaru zarzadzania ryzykiem firmy, współpraca z Działem Ryzyka
  • udział w projektach ogólnofirmowych w obszarze ryzyka
  • analiza, ocena i identyfikowanie ryzyka w obszarze finansowym w tym m.in. ryzyka wyłudzeń
  • testowanie i ulepszanie istniejących procedur
  • odpowiedzialność za business continuity planning w Pionie Finansów
  • opracowywanie wewnętrznych regulacji, polityk i procedur wspierających zarządzanie ryzykiem w obszarze finansowym
  • budowa i rozwój systemu informacji zarządczej w zakresie ryzyka finansowego;
  • projektowanie i wdrażanie narzędzi w obszarze kontroli ryzyka finansowego, modeli ryzyka , modeli scoringowych itp.

CO JEST DLA NAS WAŻNE?

  • wieloletnie doświadczenie zawodowe w tematyce ryzyka;
  • duża samodzielność,
  • własna inicjatywa;
  • praktyczne umiejętności opracowywania wewnętrznych regulacji, polityk i procedur;
  • doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu narzędzi w obszarze kontroli ryzyka;
  • mile widziane doświadczenie w budowie modeli scoringowych, statystycznych
  • mile widziane doświadczenie w Bankowości, sektorze OIL & GAS, Energetyce
  • mile widziana znajomość zagadnień związanych z ryzykiem kontrahenta, ryzykiem rynkowym, walutowym ryzykiem stopy procentowej
  • wykształcenie wyższe magisterskie, preferowane kierunki: ekonomia, finanse, ekonometria, matematyka finansowa
  • wysokie zdolności analityczne
  • bardzo dobra organizacja pracy własnej
  • znajomość j. angielskiego w stopniu średniozaawansowanym

DLACZEGO WARTO DO NAS DOŁĄCZYĆ?

  • praca w najnowocześniejszej rafinerii processingowej w Europie
  • umowa o pracę (pierwsza umowa o pracę na okres 12 m-cy)
  • możliwość otrzymania premii rocznej, miesięcznej nagrody motywacyjnej oraz nagrody specjalnej
  • możliwość podnoszenia kompetencji w ramach obejmowanego stanowiska
  • atrakcyjny pakiet Benefitów:
  • - opieka medyczna i dentystyczna,
  • - dofinansowanie do wypoczynku (tzw. wczasy pod gruszą),
  • - ubezpieczenie grupowe na życie wraz z funduszem inwestycyjnym opłacane przez pracodawcę,
  • - możliwość uczestnictwa w dodatkowym ubezpieczeniu grupowym na życie,
  • - możliwości rozwojowe: udział w szkoleniach, dofinansowania do studiów oraz nauki języków obcych,
  • - możliwość zakupu Karty MultiSport i Medicover Sport,
  • - możliwości uzyskania zniżki na stacjach paliw ORLEN,
  • - możliwość przystąpienia do firmowych sekcji sportowych, m.in.: sekcja siatkarska, żeglarska, tenisa ziemnego, piłki nożnej, biegowa.

BENEFITY

  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • opieka medyczna
  • karta paliwowa
  • ubezpieczenie na życie
  • nagroda roczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • opieka dentystyczna
  • parking
  • dofinansowanie wypoczynku