Oferty Pracy - Rocket Jobs

Portal pracy przyszłości.

Samodzielna/-ny księgowa/-wy z j. ang w zakł. produkcyjnym
Finanse
Spółka AAS sp z o o

Gliwice
13 000 PLNBrutto miesięcznie - UoP
Pełny etat
Doświadczenie
Forma zatrudnienia
Umowa o pracę
Tryb pracy
Praca z biura

Jesteśmy pierwszym wyborem firm dbających o wysoką jakość swoich produktów. Zapewniamy bezpieczeństwo dzięki kontroli jakości oraz optymalizacji procesów produkcyjnych.

Zobacz profil pracodawcy
Wymagane umiejętności
kięgowość
raport
analiza
podatki
Opis stanowiska

Samodzielna księgowa/samodzielny księgowy z j. angielskim w zakładzie produkcyjnym

lokalizacja: Gliwice

Zakres obowiązków:

  • Prowadzenie pełnej rachunkowości Spółki zgodnie z obowiązującymi przepisami
  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych
  • Przygotowywanie sprawozdań finansowych
  • Przygotowywanie raportów i analiz dla potrzeb sprawozdawczości podatkowej i finansowej
  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi: US, GUS, NBP, ZUS, firmy audytorskie i inne
  • Uzgadnianie transakcji intercompany i potwierdzanie sald z kontrahentami
  • Rozliczanie działalności prowadzonej w Specjalnej Strefie Ekonomicznej
  • Rozliczanie inwentaryzacji
  • Przygotowywanie przelewów bankowych i księgowanie wyciągów
  • Udział w implementacji programów i narzędzi wspomagających działalność bieżącą działu księgowości

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe o profilu kierunkowym
  • Praktyczne doświadczenie w pracy na stanowisku Samodzielnego Księgowego/Samodzielnej Księgowej
  • Doświadczenie w przedsiębiorstwie produkcyjnym (pod kątem zwolnienia z podatku w przypadku strefy ekonomicznej)
  • Bardzo dobra praktyczna znajomość zasad rachunkowości
  • Bardzo dobra znajomość przepisów podatkowych
  • Doświadczenie z zakresu samodzielnego sporządzania deklaracji VAT, VAT-UE, PIT, CIT, GUS, NBP i inne
  • Doświadczenie w sporządzaniu rocznych sprawozdań finansowych
  • Dobra znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym – jesteśmy na etapie wprowadzania erp (będzie rozmawiać telefonicznie oraz podczas TK w języku angielskim) , wymagana znajomość słownictwa branżowego
  • Dobra organizacja pracy, komunikatywność, chęć objęcia docelowo stanowiska głównej księgowej/ksiegowego ( w tym momencie dział składa się z dwóch osób, raportowanie jest bezpośrednio do dyrektora finansowego)

Oferowane:

  • Umowa o pracę
  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Pracę w systemie 1 zmianowym (elastyczne godziny rozpoczęcia pracy między 7 a 8.30)
  • Benefity pozapłacowe (ubezpieczenie grupowe, ubezpieczenie medyczne, dofinansowanie wakacji)
  • Możliwość rozwoju (zakład produkcyjny typu greenfield) à docelowo możliwość objęcia stanowiska głównej księgowej
  • Możliwość skorzystania z 24 dni pracy zdalnej w ciągu roku
  • Uproszczona sprawozdawczość, firma nie podlega jeszcze pod badanie bilansu ze względu na wielkość organizacji
13 000 PLN

Brutto miesięcznie - UoP