Oferty Pracy - Rocket Jobs

Portal pracy przyszłości.

Specjalista ds. Badań i Rozwoju
Inżynieria
Synthos S.A.

Oświęcim
Pełny etat
Doświadczenie
Forma zatrudnienia
Umowa o pracę
Tryb pracy
Praca Hybrydowa
Wymagane umiejętności
Angielski
samodzielność
pomysłowość
organizacja pracy
odpowiedzialność
Opis stanowiska

Twój zakres obowiązków:

  • prowadzenie procesów polimeryzacji suspensyjnej w skali laboratoryjnej, półtechnicznej i technicznej w ramach prowadzonych projektów opracowania technologii nowych produktów polistyrenowych oraz modyfikacji istniejących
  • prowadzenie dokumentacji badawczej
  • tworzenie planów badawczych i sporządzanie raportów z ich realizacji
  • realizacja wewnętrznych metod weryfikujących parametry użytkowe polistyrenu do spieniania
  • kontrola parametrów procesowych i finalnych produktu
  • ścisła współpraca z dostawcami surowców / działem zakupów i działem technicznym oraz produkcyjnym
  • przegląd patentów i publikacji naukowych

Nasze wymagania:

  • wykształcenie wyższe techniczne na kierunku Technologia Chemiczna, Chemia Organiczna z elementami chemii polimerów, szczególnie mile widziana Chemia Polimerów
  • mile widziany ukończony doktorat związany z chemią polimerów
  • doświadczenie w branży chemicznej (mile widziana branża polimerowa), szczególnie dot. produkcji, przetwórstwa i syntezy polimerów
  • doświadczenie w pracy laboratoryjnej
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  • mile widziana umiejętność pisania artkułów naukowych w języku angielskim
  • mile widziane doświadczenie w pracy na uczelni
  • umiejętności analityczne i matematyczne
  • umiejętność pracy w zespole
  • kreatywność i innowacyjność
  • otwartość i zaangażowanie
  • punktualność i sumienność

Oferujemy:

  • dobrą atmosferę i fajnych ludzi
  • nowe wyzwania i możliwość poszerzenia wiedzy oraz doświadczenia w zakresie zarządzania innowacyjnymi projektami badawczo-rozwojowymi
  • szerokie perspektywy budowania swoich kompetencji w międzynarodowym środowisku
  • swobodny przepływ wiedzy oraz praca w organizacji, która stawia na partnerstwo, efektywność, odpowiedzialność i innowacje
  • udział w szkoleniach (możliwość zdobycia wiedzy w zakresie zarządzania projektem badawczym) i konferencjach oraz wsparcie doświadczonego mentora
  • możliwość wpływu na rozwój biznesu
  • elastyczny czas pracy oraz stabilne zatrudnienie
  • przyjazny system wdrożenia do firmy opierający się na współpracy z działami technologicznymi i produkcyjnymi oraz zapoznaniu się z technikami badawczymi i przetwórczymi materiałów izolacyjnych