Oferty Pracy - Rocket Jobs

Portal pracy przyszłości.

Accounts Payable Accountant
new
Finanse
Tenneco

Tenneco
Gliwice
Pełny etat
Doświadczenie
Forma zatrudnienia
Umowa o pracę
Tryb pracy
Praca Hybrydowa
Wymagane umiejętności
księgowość AP
Angielski
excel
outlook
SAP
rachunkowość
VAT
Analiza Danych
Opis stanowiska

Tenneco jest jednym z wiodących światowych projektantów, producentów i sprzedawców produktów motoryzacyjnych dla klientów oryginalnego wyposażenia i rynku wtórnego z przychodami w całym roku 2020 wynoszącymi 15,4 miliarda dolarów. Dzięki naszym czterem grupom biznesowym - Motorparts, Performance Solutions, Clean Air i Powertrain - Tenneco napędza postęp w globalnej mobilności. Dostarczamy rozwiązania technologiczne dla zróżnicowanych rynków globalnych w tym samochodów osobowych, lekkich pojazdów ciężarowych, samochodów ciężarowych, pojazdów terenowych, przemysłowych, sportów motorowych i rynku wtórnego.

Dołącz do nas jako:

📝 Obowiązki:

  • Księgowanie faktur przypisanych w obiegu lub otrzymanych w różnych formatach (papierowy, elektroniczny, e-mail);
  • Rozstrzyganie sporów dotyczących faktur wykazujących rozbieżności lub wystawionych nieprawidłowo;
  • Kooperacja z zespołami centrum usług wspólnych w celu wprowadzenia procedur dla procesów przetwarzania zakłócających proces AP;
  • Rozstrzyganie faktur zablokowanych z powodu rozbieżności;
  • Kontakt z działem Zakupów;
  • Wsparcie w zakresie harmonizacji procesów oraz usprawnień procesów;
  • Współpraca z kierownictwem w sytuacji, która może prowadzić do zatrzymania produkcji na poziomie zakładu;
  • Reagowanie na wszelkie próby oszustwa z inicjatorami wewnętrznymi lub zewnętrznymi;
  • Współpraca z działem Logistyki w przypadku różnicy ilościowej między fakturami a dowodami dostawy;
  • Zarządzanie procesem rozwiązywania sporów z dostawcami. Wymagana jest odpowiednia informacja zwrotna do kontrolera i Logistyki;
  • Kontrole z działem logistyki, gdy dokumenty dostawy nie zostały wprowadzone przy odbiorze materiału;
  • Raportowanie pokwitowania, w których zaksięgowano dowód dostawy, a faktura nie została wystawiona;
  • Przegląd, analiza i eliminacja przestarzałych towarów otrzymanych bez faktury (GRNI) zgodnie z celem;
  • Obsługa miesięcznych raportów i codziennych kontroli;
  • Nadzór nad starzeniem się GRNI ściśle oparta na wymaganiach SSC;
  • Bezpośredni kontakt z dostawcą w celu zarządzania rozwiązywaniem problemów;
  • Wsparcie centrum usług wspólnych w kontrolowaniu dostosowania SAP do widoków MM (zarządzanie materiałami) i FI (finanse);
  • Wsparcie w zakresie ewentualnych korekt dokonywanych przez centralę finansową i łańcuch dostaw;
  • Obsługa comiesięcznego raportowania w zakresie: GRNI, przeterminowane AP, zablokowane i zaparkowane faktury, zwrot towarów;
  • Nadzór nad aktami i dokumentacją procesową (SOP, Matryca Zatwierdzeń) zgodnie z polityką firmy i przyjętymi praktykami księgowymi;
  • Inne czynności zlecone przez Team Leadera lub AP Managera;

✅ Wymagania:

  • Doświadczenie w zakresie księgowości AP (lub pokrewne, np. P2P);
  • Znajomość angielskiego na poziomie B2;
  • Dobra znajomość Excel, Outlook, SAP;
  • Wiedza w zakresu rachunkowości i VAT;
  • Wykształcenie wyższe w zakresie Ekonomii (lub kierunków pokrewnych);
  • Umiejętność rozwiązywania problemów, analizy danych i priorytetyzacji.

👉 Oferujemy:

  • Możliwość pracy hybrydowej;
  • Prywatne ubezpieczenie zdrowotne LuxMed;
  • Karta sportowa Medicover Sport;
  • Pakiet świadczeń socjalnych (grupowe ubezpieczenie na życie, dopłaty do urlopów, pakiety i bony świąteczne oraz wiele innych);
  • Możliwość rozwoju zawodowego w branży motoryzacyjnej;
  • Możliwość zdobycia doświadczenia w międzynarodowej korporacji;
  • Szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe (w tym kursy językowe);
  • Program poleceń pracowniczych;
  • Umowę na czas nieokreślony po przepracowaniu okresu próbnego;
  • Dofinansowanie do posiłków oraz owoce w biurze.

🎁 Benefity:

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • owoce
  • spotkania integracyjne
  • kawa / herbata
  • napoje
  • parking dla pracowników
  • dodatkowe świadczenia socjalne
  • program rekomendacji pracowników