Oferty
Starszy(-a) Specjalista(-ka) ds. Podatków i Księgowości
Finanse

Poznań
Pełny etat
Doświadczenie
Starszy specjalista/Senior
Forma zatrudnienia
UoP
Tryb pracy
Praca z biura
YES Biżuteria S.A.

Jesteśmy firmą młodą duchem, z rodzinnymi tradycjami jubilerskimi, która jest obecna w ponad 250 miastach w Polsce oraz w Czechach i na Słowacji. Nasza sieć stale się powiększa, więc zapraszamy Cię, abyś wspólnie z nami tworzył niezapomnianą atmosferę w YES.

Zobacz profil pracodawcy

Wymagane umiejętności

MDR

UoR

Marketplace

skuteczna komunikacja

Opis stanowiska

Poszukujemy Starszego(-ej) Specjalisty(-ki) ds. Podatków i Księgowości do naszego Zespołu Księgowego w Poznaniu. Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za codzienne zarządzanie zadaniami podatkowymi i księgowymi firmy. Ważnym aspektem dla nas jest znajomość procesów e-commerce i obszarów związanych z marketplace od strony rozliczania realizowanych transakcji.

Twój zakres obowiązków

  • Strukturyzacja podatkowo-księgowa procesów e-commerce
  • Rozliczanie transakcji realizowanych na platformach marketplace
  • Udział w analizie i wsparciu procesów w zagranicznych spółkach zależnych
  • Współpraca i koordynacja prac z zagranicznymi biurami księgowymi
  • Przygotowywanie i aktualizacja dokumentacji cen transferowych
  • Identyfikowanie i raportowanie schematów podatkowych MDR
  • Analizowanie zmian w przepisach podatkowych i udział w ich wdrażaniu
  • Analizowanie umów pod kątem podatkowym
  • Księgowanie i rozliczanie faktur walutowych (w ramach UE i poza UE)
  • Analiza zapisów księgowych i uzgadnianie kont księgowych w obrębie
  • rozrachunków zagranicznych
  • Wsparcie procesu dokonywania płatności i księgowanie zagranicznych wyciągów
  • bankowych
  • Sporządzanie wybranych deklaracji podatkowych i informacji dla US, NBP i GUS

Nasze wymagania

  • Minimum 3-letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku
  • Doświadczenie w branży retail (np. sieci sklepów) oraz e-commerce
  • Wiedza i praktyka w zakresie działań podatkowych
  • Doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku
  • Otwartość na zmiany i nowe rozwiązania — jesteśmy w momencie intensywnej ekspansji, dlatego dużo się u nas dzieje
  • Bardzo dobra znajomość UoR oraz aktualnych przepisów podatkowych
  • Znajomość MS Excel na poziomie min. średnio-zaawansowanym
  • Komunikacja biznesowa w języku angielskim (min. B2)
  • Znajomość obsługi programu Teta lub innego systemu klasy ERP
  • Komunikatywność, otwartość i umiejętność pracy w zespole
  • Wysoki poziom samodzielności i odpowiedzialności
  • Umiejętność rozwiązywania problemów, dokładność, terminowość i elastyczność

Mile widziane:

  • Wiedza i praktyka w sporządzaniu jednostkowych i skonsolidowanych sprawozdań finansowych
  • Uprawnienia doradcy podatkowego (lub w trakcie zdobywania uprawnień)

To oferujemy

  • Onboarding szyty na miarę Twoich potrzeb
  • Stały dostęp do platformy szkoleniowej
  • Bezpłatne lekcje angielskiego
  • Dofinansowanie szkoleń
  • Pakiet medyczny i pakiet sportowy za 2 zł
  • Ubezpieczenie grupowe na życie w korzystnej cenie
  • Dofinansowanie opłat przedszkolnych/żłobkowych
  • Spotkania integracyjne
  • Zniżki na firmowe produkty i usługi
  • Stabilne zatrudnienie w firmie z polskim kapitałem