• Wszystkie ofertyWarszawaBI & DataEkspert ds. zarządzania ryzykiem modeli
    Ekspert ds. zarządzania ryzykiem modeli
    new
    BI & Data
    Alior Bank SA

    Pełny etat
    Doświadczenie
    Manager/C-level
    Forma zatrudnienia
    UoP
    Tryb pracy
    Praca Hybrydowa

    Jesteśmy nowoczesną organizacją, dostosowującą się do zmieniającego się otoczenia. Na pierwszym miejscu stawiamy ludzi. Nasze rozwiązania tworzymy w oparciu o pomysły własnych pracowników. Jesteśmy dla siebie inspiracją, bo jak mówimy: #AliorToMy.

    Zobacz profil pracodawcy

    Wymagane umiejętności

    analiza

    SQL

    Opis stanowiska

    Jeżeli jesteś osobą, która:

    • ukończyła studia wyższe (preferowane kierunki: matematyka, metody ilościowe, informatyka, ekonomia);
    • posiada co najmniej pięcioletnie doświadczenie w zakresie budowy i testowania bądź walidacji modeli (modele pomiaru poszczególnych rodzajów ryzyka w bankowości z naciskiem na metodę IRB, inne modele stanowiące podstawę podejmowanych decyzji operacyjnych i zarządczych),
    • ma praktyczną wiedzę dotyczącą nauki maszynowej i jej zastosowań w bankowości,
    • posługuje się sprawnie językami programowania (środowisko SQL, pakiety statystyczne R/SAS, Python),
    • ma dodatkowy atut, jakim jest wiedza o modelach parametrów ryzyka kredytowego (modele PD/LGD/EAD zgodne z wymogami MSSF9, modele w reżimie IRB), ryzyka rynkowego, prognostycznych modelach makroekonomicznych lub modelach leasingowych.
    • jest kreatywna, wyzwania i nowe zadania,
    • jest samodzielna i odpowiedzialna, potrafi wziąć odpowiedzialność za swoją pracę,
    • dobrze czuje się w pracy projektowej.

    Mamy dla Ciebie pracę, która polega na:

    • udziale w projektach wspierających realizację strategii Alior Banku „Bank na co dzień, Bank na przyszłość” takich jak m.in.: wdrożenie w banku metody IRB, digitalizacja procesu zarządzania ryzykiem modeli bądź rozwój metodyk walidacji i zarządzania ryzykiem modeli zaawansowanych,
    • walidacji modeli – weryfikacji ich statystycznej jakości oraz ocenie, czy umożliwiają spełnienie wymagań nadzorczych oraz biznesowych,
    • współtworzeniu standardów oceny modeli, ich architektury oraz sposobu zarządzania ich ryzykiem,
    • analizie jakości danych wykorzystywanych w procesach budowy modeli pod względem technicznej poprawności i biznesowej użyteczności,
    • weryfikacji technicznej poprawności zaimplementowania modeli w systemach Banku oraz testowaniu narzędzi zawierających zaimplementowane modele.

    Oferujemy:

    • umowę o pracę
    • pracę hybrydową
    • poznanie jednej z najbardziej dynamicznych organizacji finansowych w Europie Środkowo-Wschodniej przez pryzmat wykorzystywanych modeli,
    • pakiet benefitów m.in. kafeteria, prywatna opieka medyczna z pakietem stomatologicznym, karta Multisport, ubezpieczenie, konkursy wewnętrzne, programy zniżkowe i lojalnościowe 16 godzin na wolontariat „Dzień na U”
    • pracę w oparciu o wartości wspólnie wypracowane przez Aliorowców – odpowiedzialność, otwartość, innowacyjność, zorientowanie na klienta,
    • Alior Uniwersytet – przestrzeń do rozwoju kompetencji zawodowych oraz personalnych
    • nagrodę pieniężną za skuteczne polecenie w ramach Programu Poleceń.