• Wszystkie ofertyKatowiceFinanseAnalizaMenadżer Zespołu Modeli Ryzyka
    Menadżer Zespołu Modeli Ryzyka
    new
    Finanse
    Bank BPS S.A.

    Pełny etat
    Doświadczenie
    Manager/C-level
    Forma zatrudnienia
    UoP
    Tryb pracy
    Praca w pełni zdalna

    Istniejemy od 20 lat. Dbamy o zachowanie tradycyjnych idei spółdzielczości, oferujemy nowoczesne rozwiązania bankowe zgodne z wymogami rynku. Tworzymy największe zrzeszenie Banków Spółdzielczych w Polsce. Mamy sieć własnych oddziałów w całym kraju.

    Zobacz profil pracodawcy

    Wymagane umiejętności

    SPSS

    R

    Statistica

    Opis stanowiska

    Rekrutacja zdalna
    Friendly offer

    Główne Zadania

    • koordynowanie pracy Wydziału modeli scoringowych i ratingowych
    • prowadzenie merytorycznego nadzoru nad systemami informatycznymi służącymi szacowaniu oczekiwanych strat ekspozycji kredytowych, w tym nadzór nad jakością przeprowadzanej Oceny Indywidualnej prowadzonej przez inne jednostki Banku
    • monitorowanie rozwiązań i systemów informatycznych służących wyznaczaniu scoringów klientów detalicznych i ratingów klientów instytucjonalnych
    • prowadzenie projektów rozwoju modeli ryzyka i wiarygodności kredytowej: aplikacyjnych i behawioralnych oraz podnoszenie ich jakości
    • opracowywanie zasad i koncepcyjnych zmian w zakresie funkcjonowania modeli ryzyka kredytowego
    • nadzorowanie sporządzanych w Wydziale ocen i analiz, pod względem ich zgodności z przyjętymi standardami i stanem faktycznym
    • nadzorowanie raportowania oraz zapewnienie terminowej realizacji zaleceń KNF i SSOZ

    Nasze Oczekiwania

    • wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: matematyka, ekonomia ilościowa, ekonometria, statystyka, informatyka)
    • 3-letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami projektowymi w budowie lub walidacji modeli scoringowych i ratingowych
    • 5-letnie doświadczenie w prowadzeniu projektów przetwarzania danych na potrzeby raportowania i sprawozdawczości
    • dobra znajomość języka SQL (Oracle)
    • rozumienie zagadnień przetwarzania danych (SQL, ETL, HD)
    • znajomość arkuszy kalkulacyjnych (m.in. MS Excel)
    • umiejętność posługiwania się oprogramowaniem do obliczeń statystycznych (np. Statistica, R, SPSS, SAS)
    • znajomość budowy i funkcjonowania modeli PD, LGD, ECL, CCF wg MSSF9
    • zaawansowana wiedza z zakresu ryzyka kredytowego pod kątem funkcjonowania modeli
    • wiedza z zakresu Stress-Testów portfela kredytowego Banku (czynników zewnętrznych mających wpływ na wysokość odpisów)
    • znajomość regulacji – Prawo bankowe oraz Rekomendacje KNF (m.in. C, J, R, S, T, W)

    Oferujemy

    • możliwość pracy zdalnej w 100%
    • prywatną opiekę medyczną
    • ubezpieczenie grupowe
    • zakładowy fundusz świadczeń socjalnych
    • dofinansowanie do wypoczynku
    • dofinansowanie działań szkoleniowych
    • możliwość korzystania z pakietów sportowych
    • dostęp do platformy e-learningowej języków obcych: angielski, hiszpański, niemiecki
    • Pracowniczy Program Emerytalny