• Wszystkie ofertyPoznańFinanseKsięgowośćSamodzielna Księgowa
    Samodzielna Księgowa
    new
    Finanse
    Stelamor Holdings Limited

    Pełny etat
    Doświadczenie
    Starszy specjalista/Senior
    Forma zatrudnienia
    UoP
    Tryb pracy
    Praca z biura

    Wymagane umiejętności

    Microsoft Office Excel

    finanse

    dobra organizacja pracy

    Opis stanowiska

    Lokalizacja biura - Gniezno

    Twój zakres obowiązków

    • organizacja, nadzór nad wszystkimi księgowymi aspektami działalności firmy,
    • dbanie o zgodne z polityką firmy prowadzenie dokumentacji księgowej,
    • dostosowywanie systemu księgowego firmy do aktualnych wymogów prawnych, wspieranie kluczowych decyzji, dotyczących działalności firmy poprzez dostarczanie zarządowi aktualnej rzetelnej informacji o stanie finansowym firmy, stanie realizacji zaplanowanego budżetu,
    • sporządzanie sprawozdań finansowych według określonych standardów (np. polska ustawa o rachunkowości),
    • dekretowanie i księgowanie dokumentów,
    • księgowanie i wyliczenia rezerw, wycen walutowych, podatku odroczonego, rozliczeń międzyokresowych kosztów itp.,
    • prowadzenie ewidencji księgowych i uzgadnianie ich z kontami księgi głównej,
    • przygotowywanie deklaracji podatkowych oraz sprawozdań i raportów na potrzeby wewnętrzne oraz dla instytucji zewnętrznych,
    • współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, NBP),
    • przygotowywanie przelewów bankowych i księgowanie wyciągów bankowych,
    • dokonywanie płatności wobec banków oraz innych instytucji finansowych, dostawców i firm usługowych, z obsługi których korzysta firma,
    • kontrolowanie wypłat stałych: wynagrodzeń pracowniczych, zwrotów kosztów związanych z wykonywaniem pracy na przykład delegacji
    • nadzorowanie i administracja środków pieniężnych, znajdujących się w kasie,
    • nadzorowanie wpływów finansowych pod kątem terminów płatności przez klientów,
    • koordynacja działań, dotyczących uregulowania zaległych płatności, inicjowanie procesu windykacyjnego,
    • potwierdzanie i uzgadnianie sald z kontrahentami.
    • sporządzanie bilansu rocznego,
    • współpraca z audytorem zewnętrznym w trakcie corocznej kontroli,

    przygotowanie rocznego sprawozdania budżetowego dla kierownictwa firmy oraz innych raportów zgodnych z oczekiwaniami zarządu.

    Nasze wymagania

    • Pożądane - wykształcenie wyższe - studia wyższe (uniwersytet, akademia ekonomiczna),
    • Preferowane kierunki - studia ekonomiczne o specjalizacji księgowość/finanse,
    • Dodatkowe uprawnienia i licencje (na przykład Ministerstwa Finansów, Stowarzyszenia Księgowych w Polsce,),
    • Bardzo dobra znajomość zasad rachunkowości i przepisów, dotyczących prawa bilansowego, podatkowego, znajomość aktualnych regulacji ZUS, Ubezpieczeń Społecznych.
    • Bardzo dobra znajomość specjalistycznych aplikacji księgowo-finansowych, dobra znajomość technik i metod związanych z organizacją pracy.
    • Min. 4-5 lat doświadczeń na samodzielnym stanowisku związanym z księgowością/finansami.

    Mile widziane

    • Praktycznie potwierdzone wysoko rozwinięte umiejętności analityczne i planistyczne. Dobra znajomość języka angielskiego.

    Min. 6-8 lat pracy na różnych stanowiskach w służbach finansowych, audycie.

    To oferujemy

    • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,
    • praca w atrakcyjnej lokalizacji, w centrum miasta
    • atrakcyjne warunki finansowe, adekwatne do doświadczenia oraz motywacyjny system premiowy,
    • możliwość rozwoju zawodowego w rozwijającej się firmie - pakiet szkoleń,
    • pracę w rozwijającym się zespole oraz w przyjaznej atmosferze,