• Wszystkie ofertyWrocławInżynieriaInneSpecjalista do części mikrobiologicznej
    Specjalista do części mikrobiologicznej
    Inżynieria
    Tarczyński S.A.

    Wrocław
    Pełny etat
    Doświadczenie
    Forma zatrudnienia
    UoP
    Tryb pracy
    Praca z biura

    Wymagane umiejętności

    mikrobiologia

    Microsoft Office

    SAP

    prawo jazdy kat. B

    laboratorium

    Opis stanowiska

    Jesteśmy innowacyjnym producentem wysokiej jakości wędlin, parówek i przekąsek białkowych, a także najpopularniejszą wśród konsumentów marką kabanosów w Polsce, z ponad 78% udziałem rynkowym w tej kategorii.

    Nasze zakłady produkcyjne w Ujeźdźcu Małym (Dolnośląskie), Sowach (Wielkopolskie) oraz w Bielsku Białej (Śląskie) zapewniają, że nasze produkty eksportowane są obecnie do 30 krajów świata na 3 kontynentach, w tym m.in. USA, Niemiec, Wielkiej Brytanii, czy Azji.

    Od ponad 30 lat realizujemy misję naszej rodzinnej firmy, którą jest inspirowanie do mądrego odżywiania, żeby zmieniać życie na lepsze, w myśl idei – JESZ LEPIEJ, ŻYJESZ LEPIEJ.

    Twój zakres obowiązków

    • Przeprowadzanie badań monitoringu czystości mikrobiologicznej środowiska produkcyjnego
    • Odczytywanie wyników badań czystości mikrobiologicznej w tym: analiza i identyfikacja mikroorganizmów wg obowiązujących procedur
    • Bieżąca kontrola i obsługa sprzętu laboratoryjnego
    • Udział w walidacjach (metody badawcze, procesy czyszczenia i dezynfekcji, urządzenia)
    • Przygotowywanie podłoży oraz próbek do badań
    • Prowadzenie dokumentacji z badań mikrobiologicznych
    • Wykonywanie analiz mikrobiologicznych surowców/wyrobów gotowych zgodnie z obowiązującymi normami i standardami
    • Opracowanie i wdrażanie nowych metod mikrobiologicznych
    • Przyjmowanie / pobór prób z obszarów produkcji oraz wykonywanie analiz mikrobiologicznych
    • Przygotowywanie pożywek, odczynników oraz podłoży mikrobiologicznych
    • Udział w rozwiązywaniu problemów jakościowych w obszarach produkcji
    • Nadzór nad aparaturą kontrolno-pomiarową oraz pomieszczeniami laboratoryjnymi
    • Inicjowanie i nadzorowanie działań zapobiegawczych i korygujących w celu zachowania optymalnych warunków mikrobiologicznych
    • Potwierdzanie zgodności parametrów deklarowanych w certyfikatach
    • Archiwizacja zapisów z wykonywanych badań
    • Współpraca z zespołem produkcyjnym i analitycznym

    Nasze wymagania

    • Umiejętność wykonywania analiz mikrobiologicznych
    • Znajomość obsługi komputera w środowisku WINDOWS (Word, Excel, Power Point)
    • Podstawowa znajomość systemu SAP
    • Prawo jazdy kat. B
    • Mile widziana wiedza w zakresie znajomości norm i standardów (GMP, ISO, BRC, IFS)
    • Wykształcenie wyższe kierunkowe - technologia żywności, biologia, biotechnologia, kosmetologia lub pokrewne
    • Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku
    • Znajomość zasad funkcjonowania systemu jakości w laboratorium wg ISO 17025
    • Umiejętność pracy w zespole
    • Umiejętność pobierania prób do badań mikrobiologicznych
    • Umiejętność interpretacji wyników
    • Wiedza na temat funkcjonowania laboratorium mikrobiologicznego (obsługa sprzętu, metodyki badań, interpretacja wyników)
    • Znajomość podstawowych technik laboratoryjnych: miareczkowanie, przeliczanie stężeń, pomiary spektrofotometryczne, obserwacje mikroskopowe
    • Samodzielność, dokładność, zdolności organizacyjne oraz umiejętność pracy w zespole

    Mile widziane

    • Doświadczenie w pracy w zakładzie produkcji żywności

    To oferujemy

    • System rekomendacji pracowników ( za polecenie pracownika na to stanowisko otrzymasz 1500 netto)
    • Zatrudnienie w nowoczesnej, stale rozwijającej się firmie produkcyjnej, będącej liderem w swojej kategorii
    • Dużą gamę programów rozwojowych podnoszących kompetencje/kwalifikacji
    • Umowę o pracę
    • Możliwość rozwoju poprzez udział w ciekawych projektach
    • Atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do posiadanego doświadczenia i umiejętności
    • Niezbędne narzędzia pracy
    • Pakiet świadczeń pozapłacowych min.:
    • Prywatna opieka medyczna LuxMed
    • Ubezpieczenie grupowe
    • Możliwość dołączenia do programu Multisport
    • Stołówkę firmową
    • Bony świąteczne
    • Okolicznościowe paczki dla dzieci