• Wszystkie ofertyWarszawaFinanseKsięgowośćStarszy Specjalista/ka ds. Sprawozdawczości
    Starszy Specjalista/ka ds. Sprawozdawczości
    Finanse
    UNIQA

    UNIQA

    Pełny etat
    Doświadczenie
    Starszy specjalista/Senior
    Forma zatrudnienia
    UoP
    Tryb pracy
    Praca Hybrydowa
    UNIQA

    UNIQA

    Od 30 lat w Polsce tworzymy wyjątkowe miejsce pracy UNIQA. Jesteśmy 6. co do wielkości grupą ubezpieczeniową w Polsce. Zatrudniamy ponad 2 000 osób w całym kraju. W 2023 magazyn "Forbes" uznał nas za jednego z najlepszych pracodawców w Polsce.

    Zobacz profil pracodawcy

    Wymagane umiejętności

    analiza
    IFRS17
    Solvency II
    sprawozdawczość
    raportowanie
    analiza finansowa
    finanse
    Angielski

    Opis stanowiska

    Rekrutacja zdalna

    Twoje codzienne zadania:

    • Udział w procesie raportowania finansowego do organów nadzorczych (KNF, GUS, NBP);
    • Udział w procesie sporządzania rocznych sprawozdań finansowych zgodnie z wymogami ustawy o rachunkowości;
    • Udział w procesie raportowania wg MSSF (w tym IFRS 17) do Grupy UNIQA;
    • Udział w procesie raportowania Solvency II;
    • Analiza danych finansowych;
    • Udział w projektach w obszarze finansów;
    • Współpraca z Grupą UNIQA w procesach raportowania;
    • Analiza i optymalizacja procesów biznesowych, raportowania oraz narzędzi w zakresie obszaru sprawozdawczości finansowej.

    Twoje doświadczenie i umiejętności:

    • Wykształcenie wyższe; preferowane kierunki: ekonomia, rachunkowość, finanse, metody ilościowe;
    • Doświadczenie zawodowe w firmie konsultingowej lub w obszarze finansów przy sporządzaniu sprawozdań finansowych;
    • Znajomość sektora ubezpieczeń na życie i/lub ubezpieczeń majątkowych i osobowych;
    • Bardzo dobra znajomość przepisów z zakresu ustawy o rachunkowości;
    • Znajomość podstawowych zasad w zakresie ragulacji podatkowych (VAT, CIT, WHT, PCC);
    • Znajomość przepisów z zakresu międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej (w tym IFRS17);
    • Znajomość zasad wyceny instrumentów finansowych;
    • Znajomość wymogów raportowych Solvency II;
    • Zaawansowana znajomość pakietu MS Office;
    • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego;
    • Wysoki poziom zdolności analitycznych;
    • Samodzielność, bardzo dobra organizacja pracy;
    • Rzetelność i terminowość w działaniu;
    • Umiejętność pracy w zespole;
    • Inicjatywa, dzielenie się pomysłami i wiedzą;
    • Komunikatywność.

    Specjalnie dla Ciebie mamy:

    • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na pełen etat.
    • Swobodę działania - przestrzeń do kreowania i wdrażania nowych rozwiązań;
    • Dobrą atmosferę sprzyjającą współpracy;
    • Elastyczny czas pracy oraz możliwość pracy częściowo zdalnej;
    • Kulturę organizacyjną opartą na 5 wartościach: wspólnota, prostota, klient przede wszystkim, odpowiedzialność i wiarygodność.