„Studiujesz filologię? Gdzie ty po tym znajdziesz pracę?!”

fot. Canva

Jaka czeka na ciebie praca po filologii? Pewnie zastanawiasz się, czy zostać tłumaczem, czy nauczycielem. A co jeśli masz więcej opcji? Sprawdź, gdzie i jakiej pracy szukać, kiedy studiujesz filologię lub jesteś jej absolwentem.

Praca po filologii – gdzie jej szukać?

„Studiujesz filologię? Gdzie ty po tym znajdziesz pracę?!” – ten komentarz brzmi dla ciebie znajomo? Też go znamy. Często studenci kierunków lingwistycznych w swojej wizji przyszłości zawodowej uwzględniają głównie dwie opcje: tłumacz lub nauczyciel. Nie oszukujmy się – otoczenie nam nie pomaga. Nierzadko powoduje smutną refleksję, że dokonaliśmy złego wyboru i teraz jesteśmy skazani na pracę, która nie jest spełnieniem naszych marzeń. Albo utoniemy w stercie dokumentów do przetłumaczenia, albo czekają nas długie lata pracy z nie zawsze zmotywowanymi grupami dzieci i młodzieży. Ekstra!

Studenci kierunków pokrewnych też nie mają łatwo. Kiedy padają pytania od znajomych: „Co ty chcesz archiwizować, skoro jesteśmy w erze paper less?” lub „Kim ty będziesz? Filozofem?”, rozwój kariery zawodowej zaczyna nam się rozmywać. 

Kiedy na wieczorną lekturę wybierzemy dodatkowo raport o stopie bezrobocia w Polsce, a naszym oczom ukaże się nasz kierunek studiów będący w TOP 10 tych z największym odsetkiem absolwentów nieaktywnych zawodowo, apelujemy: nie pozwól na to, by ktoś z góry przekreślił twój potencjał!

Na całe szczęście jest dla nas „ratunek”! Miejsce pracy, w którym możesz być sobą, a twoje umiejętności językowe, miękkie oraz techniczne zostaną odpowiednio docenione i wynagrodzone! 

Mało tego! Jeśli studiujesz geoslawistykę, groznastwo, kognitywistykę, kulturę Japonii, muzeologię czy kierunek, o którym połowa ludzkości nigdy nie słyszała – jesteś na wygranej pozycji!

Zespół Concentrix
fot. Concentrix

Co to za miejsce pracy? Spieszę z odpowiedzią: Concentrix

To międzynarodowa organizacja, która na całym świecie ma ponad 70 oddziałów! W Polsce znajdują się 4: w Szczecinie, Lublinie, Katowicach i Warszawie. Jednak w części projektów możesz pracować w pełni zdalnie z dowolnego miejsca w kraju.

Jak o sobie mówią:

Każdego dnia pomagamy 2000 najlepszych marek na świecie, łącząc moc głębokich ludzkich spostrzeżeń i zaawansowanej technologii. Tworzymy doświadczenia, które wykraczają poza efekt „wow” i przekształcamy firmy, aby mogły się rozwijać – dziś i w przyszłości. 

Dokładniej rzecz ujmując, to firma z sektora Customer Service & Customer Experience, zajmująca się kompleksową obsługą klientów z użyciem najnowszych technologii. Wspomniane projekty realizowane przez Concentrix dotyczą takich branż jak automotive, lotnictwo, elektronika, telekomunikacja, a także odzież, beauty i wiele innych. Jest duża szansa, że znajdziesz coś dla siebie. 

Jeśli szukasz pracy, to dobry moment, aby sprawdzić aktualne oferty Concentrix. Powodzenia!

Współautorką tekstu jest Joanna Kłopotowska.

Joanna Kłopotowska

Joanna Kłopotowska. Senior Talent Acquisition Manager w Concentrix z udokumentowanym doświadczeniem w zarządzaniu dużą ilością pracy w szybko zmieniającym się środowisku. Buduje silne relacje zarówno z wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi interesariuszami, aby generować długoterminowe partnerstwa. Zmotywowana, kreatywna i elastyczna, zaangażowana w przekraczanie oczekiwań poprzez poświęcenie, wytrwałość i pracę zespołową. Chętnie podejmuje nowe wyzwania i pracuje pod presją czasu. Zawsze szuka sposobów na zwiększenie swoich umiejętności poprzez dalsze poszerzanie wiedzy na wszystkich poziomach.

Talent Acquisition Manager

Doktor psychologii, trenerka kompetencji społecznych, Talent Acquisition Manager w Concentrix. Posiada 7 lat doświadczenia w rekrutacji sił sprzedaży, customer service & experience oraz technical support. Pasjonatka psychologii pozytywnej, w swojej pracy chętnie wykorzystuje w praktyce wnioski płynące z dziedziny nauki, łącząc je z biznesem. Fanka dostrzegania i rozwijania ludzkiego potencjału. Jej motto: "Szukam rozwiązań, a nie problemów. Nigdy nie usłyszysz ode mnie: nie da się".

Pobierz e-booka Nie mów do mnie ASAP!

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze