Nie tylko praca zdalna i hybrydowa. Firma Bluerank oferuje swoim pracownikom workation
Wiele agencji ciągle sprawdza, w jakim modelu pracy najlepiej czują się pracownicy. Ostatnio coraz popularniejszy robi się workation, czyli praca na wakacjach. Właśnie na niego zdecydowała się firma Bluerank. Cały zespół, liczący prawie 120 osób otrzymał możliwość pracy przez tydzień na wakacjach w takich miejscach, jak Grecja, Hiszpania, Turcja czy Maroko.
Spis treści
Co to jest workation?
Termin ten powstał z połączenia dwóch słów – work, czyli praca oraz vacation, czyli wakacje. Jego znaczenia więc łatwo się domyślić. To połączenie pracy zawodowej, która jest wykonywana na wakacjach, w miejscach cieszących się zainteresowaniem turystów oraz odpoczynku.
Jest to więc forma pracy zdalnej, do której większość z nas przyzwyczaiła się w trakcie pandemii. W tym przypadku jednak zdecydowanie bardziej atrakcyjne są okoliczności przyrody.
Wiele osób decyduje się na taki model pracy prywatnie. Zdarzają się jednak też firmy, które go oferują swoim pracownikom.
Bluerank zabiera pracowników na workation
Dlaczego firma decyduje się na takie rozwiązanie? Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że alternatywne formy pracy nie tylko nie rzutują na naszej efektywności, ale stały się nieodzowną częścią funkcjonowania naszej organizacji. Konsekwencją jest jedynie mniej okazji do spotkań i integracji. Jeśli dołożyć do tego możliwości finansowe wynikające ze wzrostu przychodów ze sprzedaży (do poziomu 69 mln zł w 2021 roku; wzrost o 38% w porównaniu do 2020 r. – przyp. red.) oraz naszej chęci do wdrażania innowacji, otrzymujemy odpowiedź na pytanie, dlaczego w kwietniu i w maju będziemy latać na workation. — powiedział Maciej Gałecki, CEO Bluerank.
Pracownicy wybierali kierunki, gdzie spędzą workation zgodnie z przynależnością do zespołów partnerskich, w których skład wchodzą specjaliści z różnych działów, odpowiadający za projekt.
Jak można się domyślać, w trakcie workation rytm pracy może ulec zmianie choćby przez różnice czasowe, ale nie zmienia to zaangażowania w projekty. Podczas wybierania kierunków, jednym z warunków była m.in. możliwość wykonywania tam normalnej pracy.
Wybrano więc takie hotele, gdzie pracownicy w ciągu dnia mogą komfortowo pracować w swoich pokojach, przy basenach czy w restauracjach, mając wszędzie szybkie łącze internetowe. Z kolei po godzinach mogą korzystać z wszystkich atrakcji wakacyjnych kurortów.
Co ważne, Bluerank pokrywa wszystkie koszty związane z podróżą i pobytem od przejazdu na lotnisko, dodatkowe ubezpieczenie, pobyt, posiłki, a nawet zwraca koszt wyrobienia paszportu.
Testowanie modelu pracy na wakacjach firma zakończy w połowie maja.
Co sądzicie o takim modelu pracy? Chcielibyście, aby firma dała Wam taką możliwość?
_______________________________________________________________
Źródło zdjęcia głównego: Unsplash@Dessidre Fleming
Komentarze