• Wszystkie ofertyWarszawaFinanseKontrolingSpecjalista ds. Modeli Ryzyka
    Specjalista ds. Modeli Ryzyka
    Nowa
    Finanse
    Bank BPS S.A.

    Pełny etat
    Doświadczenie
    Starszy specjalista/Senior
    Forma zatrudnienia
    UoP
    Tryb pracy
    Praca Hybrydowa

    Istniejemy od 20 lat. Dbamy o zachowanie tradycyjnych idei spółdzielczości, oferujemy nowoczesne rozwiązania bankowe zgodne z wymogami rynku. Tworzymy największe zrzeszenie Banków Spółdzielczych w Polsce. Mamy sieć własnych oddziałów w całym kraju.

    Zobacz profil pracodawcy

    Wymagane umiejętności

    VBA

    SQL

    R

    Opis stanowiska

    Rekrutacja zdalna

    Główne Zadania

    • rozwój i utrzymanie modeli w obszarze ryzyka kredytowego (modele scoringowe/ratingowe oraz modele odpisowe),
    • rozwój metodologii kalkulacji odpisów z tytułu ryzyka kredytowego zgodnie z Rekomendacją R,
    • sporządzanie raportów i analiz na potrzeby wewnętrzne oraz na potrzeby zewnętrznych instytucji nadzorczych i regulacyjnych,
    • aktywny udział w rozwoju i utrzymaniu narzędzi i systemów informatycznych

    Nasze Oczekiwania

    • doświadczenie w obszarze modelowania ryzyka kredytowego (budowa, rozwój modeli, wykonywanie analiz statystycznych) lub walidacji modeli
    • znajomość metod statystycznych i technik modelowania w praktyce
    • wiedza z zakresu regulacji i rekomendacji nadzorczych z obszaru ryzyka kredytowego
    • umiejętność przetwarzania i analizy danych - SQL, R, VBA
    • wykształcenie wyższe, kierunki związane z: statystyką, matematyką, ekonometrią, metodami ilościowymi, fizyką, ekonomią.

    Oferujemy

    • możliwość pracy zdalnej
    • prywatną opiekę medyczną
    • ubezpieczenie grupowe
    • zakładowy fundusz świadczeń socjalnych
    • dofinansowanie do wypoczynku
    • dofinansowanie działań szkoleniowych
    • możliwość korzystania z pakietów sportowych
    • dostęp do platformy e-learningowej języków obcych: angielski, hiszpański, niemiecki, włoski
    • Pracowniczy Program Emerytalny

    Wszystkie ofertyWarszawaFinanseKontrolingSpecjalista ds. Modeli Ryzyka