• Oferty
  • Wszystkie ofertyWarszawaFinanseAnalizaAnalityk Finansowy
    Analityk Finansowy
    Finanse
    Grupa Trakcja

    Pełny etat
    Doświadczenie
    Forma zatrudnienia
    UoP
    Tryb pracy
    Praca z biura

    Wymagane umiejętności

    analiza finansowa

    SQL

    Access

    Microsoft Office Excel

    Mile widziane

    Microsoft Power BI

    Opis stanowiska

    Jako Trakcja S.A. jesteśmy jedną z największych spółek giełdowych działających w sektorze budownictwa infrastrukturalnego i energetyki.

    Rocznie realizujemy ponad 100 kontraktów budując i modernizują linie kolejowe, tramwajowe, autostrady i drogi ekspresowe, mosty, obiekty inżynieryjne oraz sieci elektroenergetyczne.

    Jesteśmy dumni mogąc brać udział w skomplikowanych i innowacyjnych przedsięwzięciach infrastrukturalnych, takich jak:

    • modernizacja blisko 20% długości torów dedykowanych połączeniom obsługiwanym przez Pendolino,

    • budowa najnowocześniejszego w Polsce zaplecza technicznego dla obsługi pociągów aglomeracyjnych,

    • wyprodukowanie pierwszego w Polsce magazynu energii wytworzonej przez farmę wiatrową

    • udział w budowie pierwszej w Niemczech elektrycznej autostrady dla ciężarówek,

    • dostawa zintegrowanego systemu dynamicznej informacji podróżnych i bezpieczeństwa pasażerów, zastosowanego po raz pierwszy na dworcu Łódź Fabryczna

    • przebudowa linii tramwajowej wraz z rewitalizacją mostu Piłsudskiego w Krakowie, czy systemu zasilania nowej sieci tramwajowej w Olsztynie.

    • zaprojektowanie, produkcja urządzeń i zmiana napięcia dla linii WKD z 600 V na 2 KV

    oraz tysięcy innowacyjnych rozwiązań w energetyce i kolejnictwie wdrożonych w okresie ponad 70 lat naszej działalności.

    Twój zakres obowiązków

    • Bieżące przygotowywanie analiz i zestawień kontrolingowych;
    • Przygotowywanie prezentacji, analiz, zestawień i raportów;
    • Kontrola prawidłowości funkcjonowania szablonów kosztów do przeksięgowań;
    • Tworzenie, konsultowanie, modyfikacje: formatek raportowych, budżetowych, zestawień;
    • Naliczanie waloryzacji i roszczeń kontraktowych;
    • Zbieranie, rejestrowanie i raportowanie informacji o zakończeniu operacji magazynowych oraz o robotach w toku;
    • Uczestniczenie w modelowaniu budżetu i monitorowanie jego wykonania;
    • Uczestniczenie w tworzeniu wewnętrznych regulacji w firmie.

    Nasze wymagania

    • Wiedza z zakresu finansów, w szczególności księgowości;
    • Wykształcenie wyższe ekonomiczne (kierunki: finanse, rachunkowość, ekonomia, ekonometria, matematyka lub pokrewne);
    • Praktyczna znajomość baz danych SQL oraz Access;
    • Dobra znajomość pakietu MS Office, w tym zaawansowana znajomość MS Excel;
    • Umiejętności analitycznego myślenia, dokładność, terminowość;
    • Umiejętność pracy pod presją czasu.

    • Podstawowa znajomość baz danych (SQL oraz Access), Power BI, oraz kontrolingowej tematyki kontraktów budowlanych, a także umiejętność tworzenia makr w Excelu będą dodatkowymi atutami. ​

    To oferujemy

    • Stabilne warunki zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę.
    • Pracę przy inspirujących i różnorodnych projektach.
    • Możliwość rozwoju w strukturach firmy zgodnie z preferencjami pracownika.
    • Szeroki wachlarz świadczeń socjalnych (m.in. wczasy pod gruszą, bony okolicznościowe, dofinansowanie sportu i edukacji w ramach Kafeterii).
    • Prywatna opieka medyczna z możliwością objęcia całej rodziny.
    • Zniżka na bilety kolejowe w wysokości 90%.
    • Szkolenia branżowe i współpraca z ekspertami.
    • Atrakcyjne nagrody finansowe za polecenie pracowników (w wysokości 500-5000 zł brutto).