Oferty
Senior Consultant - Financial Services Credit Risk
Nowa
BI & Data

Pełny etat
Doświadczenie
Starszy specjalista/Senior
Forma zatrudnienia
UoP
Tryb pracy
Praca Hybrydowa
KPMG

KPMG

Jesteśmy jedną z największych firm audytorsko-doradczych na świecie. W Polsce działamy od 1990 roku. W 7 biurach pracuje nas blisko 2100 osób - wspólnie tworzymy #generationKPMG.

Zobacz profil pracodawcy

Wymagane umiejętności

Python

SQL

SAS

język angielski

Opis stanowiska

Opis firmy

Zespół Credit Risk w dziale Financial Services zajmuje się doradztwem w zakresie zarządzania ryzykiem kredytowym, m.in. tworzy i weryfikuje poprawność modeli stosowanych w tym obszarze. Zespół składa się głównie z quantów, osób fascynujących się eksploracją danych, modelowaniem statystycznym oraz automatyzacją zadań z wykorzystaniem narzędzi takich jak R, Python lub SAS.

Stanowisko

  • współtworzenie i walidacja modeli ryzyka kredytowego (scoringi, parametry ryzyka PD/LGD/CCF, modele spełniające wymogi regulacyjne oraz modele zupełnie autorskie, wspierające działania biznesowe)
  • udział w realizacji projektów z zakresu zarządzania ryzykiem w instytucjach finansowych
  • tworzenie pisemnych raportów, analiz i podsumowań w ramach realizowanych projektów
  • analiza i modelowanie zjawisk na dużych zbiorach danych z wykorzystaniem Python, R, SQL, 4GL

Wymagania

  • min. 2-3 letnie doświadczenie w bankowości, doradztwie dla instytucji finansowych, nadzorze w obszarze budowy lub walidacji modeli ryzyka kredytowego
  • wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: ekonometria, metody ilościowe, matematyka, finanse, ekonomia, Big Data lub podobne)
  • praktyczna znajomość jednego lub więcej języków przetwarzania i analizy danych (preferowane: Python, R, SAS (4GL))
  • umiejętność pisania zapytań w SQL
  • znajomość lub chęć pogłębiania wiedzy w obszarze regulacji dotyczących ryzyka kredytowego (m.in. wymogi MSSF 9 dot. szacowania strat kredytowych, zasady budowy modeli w reżimie IRB, wytyczne EBA, rekomendacje KNF)
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  • rozwinięte umiejętności komunikacji i prezentacji wyników prac

Oferujemy

  • hybrydowy model pracy
  • finansowanie kwalifikacji zawodowych
  • stały rozwój – skorzystaj z dofinansowania studiów podyplomowych, kursów językowych, przygotowawczych i egzaminów
  • szeroki pakiet szkoleń – korzystaj z platform Degreed i LinkedIn Learning, szkoleń technicznych oraz certyfikowanych szkoleń Microsoft
  • wsparcie Buddy’ego – Twój opiekun będzie dla Ciebie przewodnikiem po KPMG
  • program poleceń – zyskaj dodatkowy bonus finansowy za skuteczną rekomendację znajomego do pracy
  • program mentoringowy – świadomie planuj swoją ścieżkę kariery
  • pakiet kafeteryjny – wybieraj benefity, które Cię interesują m.in. kartę MultiSport, bilety do kina, teatru, vouchery i zniżki
  • prywatną opiekę medyczną, dodatkowe ubezpieczenie i program wellbeing – dbaj o siebie i swoją rodzinę
  • udział w wydarzeniach branżowych – wesprzemy finansowo doskonalenie Twoich umiejętności
  • wyjazdy i spotkania integracyjne – zorganizujemy i dofinansujemy budowanie relacji zespołowych
  • dni wolne na wolontariat – skorzystaj z 2 dodatkowych dni wolnych i grantu na działania charytatywne
  • prezenty świąteczne lub bonusy – pamiętamy o miłych gestach