• Wszystkie ofertyWarszawaPrawoRadca Prawny / Adwokat w Zespole Obsługi Prawnej Bankowości Inwestycyjnej
    Radca Prawny / Adwokat w Zespole Obsługi Prawnej Bankowości Inwestycyjnej
    Prawo
    PKO BANK POLSKI S.A.

    Pełny etat
    Doświadczenie
    Forma zatrudnienia
    UoP
    Tryb pracy
    Praca Hybrydowa

    Wymagane umiejętności

    radca prawny

    prawo

    finanse

    język angielski

    Opis stanowiska

    Dołącz do nas jako:

    RADCA PRAWNY / ADWOKAT W ZESPOLE OBSŁUGI PRAWNEJ BANKOWOŚCI INWESTYCYJNEJ

    Departament Prawny - Warszawa Puławska 15

    Na co dzień w naszym zespole:

    • będziesz świadczyć pomoc prawną w zakresie kompleksowej obsługi prawnej jednostek obsługiwanych przez Zespół Obsługi Prawnej Bankowości Inwestycyjnej, w tym m.in. Departament Skarbu w zakresie regulacji dotyczących produktów i usług skarbowych (MIFID, EMIR, PRIIP, BMR, rekomendacje KNF, wytyczne ESMA),
    • będziesz pogłębiać swoją wiedzą w zakresie regulacji rynku kapitałowego oraz bankowego, w tym działalności na rynkach zagranicznych,
    • będziesz uczestniczyć w transakcjach z zakresu bankowości inwestycyjnej realizowanych przez Bank,
    • będziesz uczestniczyć w tworzeniu produktów i ich dokumentacji, opiniowaniu regulacji wewnętrznych oraz aktów prawa powszechnie obowiązującego w zakresie prawa rynków kapitałowych.

    To stanowisko może być Twoje, jeśli:

    • jesteś radcą prawnym lub adwokatem,
    • pracowałaś/pracowałeś kilka lat w instytucji finansowej lub kancelarii prawnej i zajmowałaś/zajmowałeś się tam zagadnieniami bankowości inwestycyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem działalności skarbowej,
    • dobrze znasz przepisy prawa regulujące działalność instytucji finansowych oraz inne regulacje rynków kapitałowych (w tym UE),
    • posługujesz się swobodnie językiem angielskim (w mowie i piśmie), uwzględniając terminologię prawniczą oraz bankowo-finansową, i jesteś w stanie samodzielnie pracować z dokumentacją kontraktową w tym języku (znajomość innych języków obcych będzie dodatkowym atutem);
    • sprawnie posługujesz się narzędziami informatycznymi zwykle wykorzystywanymi w pracy prawnika,
    • wykazujesz się solidnością, samodzielnością oraz potrafisz zrozumieć potrzeby biznesu,
    • chciałabyś/chciałbyś pracować przy najciekawszych i największych transakcjach na rynku.

    Twój Pakiet Korzyści

    • Praca hybrydowa- Pracujemy jak lubimy. Nasze zadania realizujemy z domu lub z biura.
    • Docenienie działania i zaangażowania- Oprócz wynagrodzenia, każdy z nas ma określone cele – które doceniamy w ramach systemów premiowych.
    • Oferta specjalna- Wspieramy Twoje finanse i oferujemy produkty naszej Grupy Kapitałowej na preferencyjnych warunkach (m.in. kredyt hipoteczny, kartę kredytową czy ubezpieczenie) oraz pomagamy odkładać na emeryturę w PPE.
    • Elastyczność benefitów- Różnimy się, dlatego to Ty wybierasz z jakich benefitów skorzystasz. Mamy dla Ciebie system kafeteryjny lub działania w ramach ZFŚS m.in. dofinansowanie opieki nad dziećmi, wakacji czy pożyczkę na remont.
    • Możliwości rozwoju- U nas masz szerokie perspektywy rozwoju i możesz uczyć się, jak lubisz. Oferujemy dostęp do różnych form nauki – stacjonarnie i cyfrowo.
    • Wsparcie w zdrowiu i odpoczynku- Dbamy o naszą formę mentalną i fizyczną. Możesz skorzystać z kart sportowych, opieki medycznej LuxMed, stomatologa, programu wellbingowego #FokusNaCiebie czy dodatkowych dni wolnych.

    Pracuj w miejscu, które zna każdy.

    #TyWybierasz

    Wszystkie ofertyWarszawaPrawoRadca Prawny / Adwokat w Zespole Obsługi Prawnej Bankowości Inwestycyjnej